Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem adják oda a fizetésem,...

Nem adják oda a fizetésem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, idén 1 hónapig dolgoztam egy bárban egy kisvárosban. Nem volt velem semmi baj, amíg a kirúgásom napján nem találtam kasszaszalagot, a kassza pedig nem adott sem zárószalagot, sem nyitószalagot. Hirtelen a vendégeket sem tudtam így kiszolgálni, ha esetleg lenne köztük ellenőr, mert ugye így blokkot sem tudtam nekik adni. Az a 4-5 vendég emiatt el is ment, mert nem voltak hajlandóak várni, pedig mondtam, hogy várjanak pár percet, amíg elérem telefonon a főnökömet, aki nem vette fel sokadjára sem. Ő ezekre hivatkozva (nyitó- és zárószalag hiánya, vendégek "ki nem szolgálása") nem akarja nekem ideadni a fizetsem, ami 26400 Ft lenne. Érdemes jogi úton lépéseket tennem?

2020. júl. 8. 14:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Nekem azért elég gyanús, hogy ez csak egy kitalált kérdés, de nem baj. Érdekes lehet eljátszani egy ilyen szituációval.


Szóval, se bejelentés, se semmi, egy hónapos betanuló alkalmazott egyedül viszi az egész bárt. Nem életszerű.... :D

2020. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kaptál munkaszerződést vagy nem? Van nálad papír, amit alá kellett írnod?

Főnök azt mondja be voltál jelentve, persze. Mit mondjon erre?

A NAV-nál nem érdemes bejelenteni, mert utánad néznek és tb. elmaradás miatt kapásból megcsekkeznek, úgy mint engem 2012-ben 40.000-re. Ennyit a NAV-ról.


Vendégnek kézzel írtál volna átvételi elismervényt? Előző nap mindig jó lett volna ellenőrizni mennyi szalag van a gépben, mennyi tartalékban. 18 éves alkalmazottam lenne jobban segítenék neki, nem biztos magától észrevesz dolgokat. Simán beállított aztán nem érdekelte mi lesz.

Semmit nem tudsz tenni, tanulópénz volt.

2020. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nyilván nem egyedül vittem az egész bárt, dolgoztam már ilyen munkakörben, és tudták, hogy a piákhoz és a kasszához úgy ahogy értek. 4-5 óránként bejöttek ellenőrizni, beszéltünk pár szót, de azért nem ez a világ legnehezebb munkája, amit ne tudna egy normális 18 éves elvégezni. Két napig tanítottak be, elmagyaráztak mindent amire rákérdeztem.

Nem kaptam munkaszerződést, nem írtam alá semmit.

Az a baj, hogy ők egyáltalán nem ért a vendéglátáshoz, úgy van vele, hogy pénzzel bármit el lehet intézni.

2020. júl. 9. 18:57
 24/25 anonim ***** válasza:

"A NAV-nál nem érdemes bejelenteni, mert utánad néznek és tb. elmaradás miatt kapásból megcsekkeznek, úgy mint engem 2012-ben 40.000-re. Ennyit a NAV-ról."


A Tied egy másik történet. Te biztosan feketén ki lettél fizetve, és a nettód lett a bruttó, azért Tőled is várta az állam a közterhek megfizetését.


Abban az esetben, ha a kérdező nem kapta meg a jussát (ami törvényileg jár), és panaszt tesz a munkaügyi felügyelőségen, ellenőrzést folytatnak le a cégnél, hogy tényleg úgy van-e. Jegyzőkönyvezik a dolgokat, ha a cég tagadja, hogy ismerte a dolgozót, akkor tanúvallomásokat vesznek fel. Nem fogják megkérdezni, hogy akarsz-e vallomást tenni, és figyelmeztetnek a valótlan állítás büntetőjogi felelősségére.

Ha tisztázódott az ügy, akkor kötelezik a munkáltatót az elmaradt bér számfejtésére, kifizetésére. A számfejtés pedig már úgy fog menni, hogy levonják a bruttóból azt, amit kell, a kérdező pedig a nettót fogja megkapni, ahogy kell. Nincs több kötelezettsége az állam felé...

2020. júl. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"A Tied egy másik történet. Te biztosan feketén ki lettél fizetve, és a nettód lett a bruttó, azért Tőled is várta az állam a közterhek megfizetését."


12 év után "Cs.a" lett a cégből, felszámolási biztos, ilyenkor szokásos dolgok stb. Összes munkavállalóval szerződést bontottak 10 óra:00 perckor, és egy másik cég, "házon belül" valaki nevére létrehozott XY Kft.-vel még aznap 10 óra 08 perckor aláíratták velünk az új munkaszerződést. A fizetés mindig bankszámlára utalva ugyan annyi volt, 1Ft-al nem volt több. Semmi bruttósítást nem tapasztaltunk (ami járt volna bruttó pénz a vezetőség eltette magának). Nem akarta a cég a munkavállalókat egyik napról a másikra elveszíteni, mert nem lesz bevétele a vállalkozásnak. Ezt a vállalkozást továbbra is üzemeltetni akarták.


3 hónap elteltével jött a levél a NAV-tól 12db. csekkel. A könyvelő válasza: "nem kell vele foglalkozni, mindenki után fizetve vannak a járulékok...!"

Rá 1 héttel leszámoltam. A NAV nem akart békén hagyni. Bent a NAV-nál közölték mi is az igazság.


Ez a történet 6 éves. Ez a vállalkozás ebben a formában 4 évig működött. Nem ment egészen csődbe, eltudták adni.

2020. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!