Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy számvitel diplomához...

Pénzügy számvitel diplomához spanyol felsőfokú nyelvizsga ér valamit?

Figyelt kérdés
A diplomáig szeretném megcsinálni a felsőfokút, de nem tudom, hogy angolból vagy spanyolból csináljam-e. Mindkét nyelvből középszintű a tudásom jelenleg, azonban a spanyol közelebb áll a szivemhez. Álláskereséskor csak az angol felsőfok érdemleges vagy szerintetek előnyös lehet egy közép angol mellé egy felsőfokú spanyol?

2020. júl. 9. 12:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
61%
A spanyol gyönyörű, és gyakorlatilag pont ugyanolyan elterjedt és fontos a világban, mint az angol. Erre talán pont Magyarország a kivétel; itt az angol mellett a német a fontos inkább. De ettől függetlenül nyugodtan vizsgázz spanyolból, ha gondolod; az is egy gyönyörű és hasznos nyelv, ráadásul itthon kevesebben is beszélik (a világban, anyanyelvként, meg még többen is amúgy). Én azt nem értem, miért ne lehetne mindkettőből?
2020. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nincs annyi időm és energiám sajnos, hogy mindkettőből tudjak, ezért kérdezem, hogy melyiknek van több értelme a munkaerőpiacon. Bár tényleg jobban húz a szívem a spanyolhoz, de ha az angol hasznosabb pénzügy számvitel területén hazánkban, akkor nyilván abból csinálom meg a felsőfokút.
2020. júl. 9. 13:12
 13/27 anonim ***** válasza:
68%

9-es, a 2,-es 5-ös vagyok és pontosan tudom, hogy milyen sok helyen beszélik a spanyolt - MIVEL NEKEM IS VAN spanyol középfokúm.

Csak amit Te nem veszel figyelembe, hogy az ÜZLETI ÉLETBEN, ahogy a kérdező is kérdezi, nem fog a spanyollal semmire menni.


Én is nagyon szeretem a spanyolt, de a kérdező az állásához, a szakképzettségéhez szeretné a nyelvet és bizony, bármennyire is fájó nekem is, a befutó az angol lesz.

Kérdező, sajnos ott tartunk, hogy angol nélkül semmire nem mész a spanyollal.

2020. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkor te teljesen átérzed a helyzetem. Sajnálom, de akkor természetesen muszáj az angolra ráállnom
2020. júl. 9. 13:15
 15/27 anonim ***** válasza:
15%

Bizony kérdező, a munka terén az angol lesz a befutó.


Ja, és aki szerint mindenhol beszélnek spanyolul: Görögországban elmehettem a sóhivatalba a spanyolommal - ezzel szemben a fiam angolul bárhol, bármit elmagyarázott: még a közértben a nénikének is a pult mögött, hogy mit kér.

Ez van... Tetszik, nem tetszik (nekem sem tetszik, spanyolosként), tudomásul kell venni, hogy az angol a világnyelv.

2020. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
nemzetközi adótanácsadó irodába 9!! hóapig keresett a barátnőm párja spanyolul, finnül, kínaiul beszélő embereket.
2020. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 xswerdy ***** válasza:
100%
nem ilyen egyértelmű a válasz. Nyilván sokkal több cég van, ahol az angol az elsődleges idegen nyelv, mint ahol a spanyol. De az angolul tudó is jóval több, mint a spanyolos. De ha találsz éppen olyan céget, ahol a spanyol fontos, akkor ott jobban megbecsülnek, mert nehezebben vagy pótolható.
2020. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Ez is teljesen igaz, koszonom!

A legtökéletesebb opció az lenne, hogy mind2ből csinalok felsőfokút😃De sajnos ez szinte lehetetlen megcsinalni egyetem mellett

2020. júl. 9. 19:16
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csináld meg egyetem után a másikat :-)
2020. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Jó ötlet:) Aztán hátha pont akkor találok egy olyan munkát, ahol a spanyol előnyt jelent, bár nem hiszem, hogy így lesz sajna
2020. júl. 9. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!