Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai világban hogyan tud egy...

A mai világban hogyan tud egy pályakezdő eljutni egy saját lakásig?

Figyelt kérdés
21éves vagyok. Van egy örökölt házam ami sajnos a világ végén van itthon az országban, sajnos felújításra szorul, de nem tudom, hogy megéri-e, mert tényleg nagyon a semmi közepén van egy kis faluban, szerencsére nem annyira messze Egertől. Most a tervem az lenne, hogy a jövőmet egy saját házba fektessem a jövőbeli feleségemmel. Németország felé szeretném venni az irányt, hogy odakint 2-3év alatt összeszedjem magam úgy, hogy most jelenleg 0 anyagi háttérrel, illetve támogatás nélkül(mivel a szüleim meghaltak) rendelkezem. Szerintetek lehet ma kapni Magyarországon egy nagyon szép és nem a semmi közepén lévő házat venni max 15millio forintig? Mert nagyon túl árazottnak érzem a mai házakat. Esetleg tippek, hogy merre lehetnek jók a ház árak és Pesttől vagy mibe lehetne fektetni a pénzem? Pl. A régi fundamentás lakáskassza, de sajnos arról lemaradtam :(. Hitelt gondolom semmi képpen nem éri meg felvenni.

2020. júl. 11. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

"Hitelt gondolom semmi képpen nem éri meg felvenni."

Most szerintem sem. De pár èv múlva normalizálódik a piac, akkor már igen.

Ha nem veszel fel hitelt, nem tudsz lakást venni, csak 20 év múlva.

2020. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
15 millióért házat? A szüleim egy 4 ezres településen élnek, megyeszékhelytől 20 km-re, a szomszéd házat (amin utána ezt-azt fel is újítottak) 3 éve 10 millióért vették meg. Budapest környékén ennyiért csak putrit kapsz, de inkább azt se. A hiteltől meg nem kell félni, csak okosan kell felvenni.
2020. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Én még azt tudom ajánlani ami sajnos zsákba macska és hitelt sem tudsz rá felvenni az árverésen szerezhető lakások/házak. Nem tudsz bemenni csak külső szemmel nézel rá, az mbvk magyar oldalán megtekintheted, hogy mi mennyiért megy és kb. mennyire mennek fel az árak.
2020. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Bp-től 20 km-re, 4000 fős községben nincs 10 millió alatt telek, és nincs 20 millió alatt ház. a 20 milliósra is rá kellene költeni 4-5 millát, hogy lakható legyen.


Kérdésre válaszolva:


Úgy, hogy nem marad pályakezdő. És nem marad alul fizetett vállalati rabszolga.

2020. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Szabolcs megye még 35 kmre is a megyeszékhelytől egy ház faluban(sok brazillal) ami nem szorul felújításra 15 millió és nem szép hanem egy kádárkocka, az alatt rengeteget kell rá költeni.
2020. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

nulláról elindulva, támogatás nélkül nem nagyon fogod megúszni a hitelt, vagy csak 40 éves korodra lesz saját lakásod.

Az első pár évben, ahogy elkezdesz dolgozni, nem szabad rögtön nagy lábon élni. Sokan rögtön autót vesznek, drága nyaralásokra mennek, hogy jól nézzen ki az insta profiljuk, meg mer' az jár.

Ehelyett szépen meghúzod magad, spórolsz, megtakarítasz ezerrel, illetve dolgozol, képezed magad, fejlődsz, munkahelyet váltasz, hogy növekedjen a fizetésed. És sokat olvasol a pénzügyekről, hogy értsd hogy működik a hitel, kamat, hogyan érdekes megtakarítani.

Ha összejött annyi pénz, hogy elég egy lakás önerejére (+járulékos költségek, minimál felújítás, berendezés), akkor ha az aktuális gazdasági helyzet megengedi, belevágsz a vásárlásba, hitellel. A hitel nem ördögtől való, csak okosan kell felvenni. Olvass, képezd magad pénzügyek terén. Minél fiatalabban szeded össze az alap, szükséges tudást ezzel kapcsoaltban, annál biztosabb lesz az életed anyagi értelemben.

Ezután folytatod, amit eddig csináltál (persze azért kicsit lazíthatsz, nem kell száraz kenyéren élni) és azon dolgozol, hogy a hitelt 5-10 éven belül előtörleszd. Ezt leírni egyszerű, végigcsinálni sokkal nehezebb, mert nagyon sok önfegyelem szükséges hozzá, hogy ne cseszd el a pénzed.

Amíg egyedül vagy semmiképpen se gondolkozz családi házban. Egyrészt mert nem tudod megfizetni, plusz nincs értelme. Olyan lakás legyen a cél, ami az aktuális igényeidnek (esetleg jövőben két személynek) megfelel. Nem árt azt sem nézni, hogy sok év múlva, ha családdal kertes házba költöznél, akkor relatíve könnyen eladható/kiadható legyen a lakás.

Egyedül nagyon nehéz, ezért aktívan dolgozz azon, hogy megtaláld a párod, lehetőleg még az elején, aki hasonlóan gondolkodik és együtt felépíthetitek az életeteket. Nem gáz, ha pályakezdőként csak egy lepukkantabb lakást vagy szobát tudsz csak bérelni, ne foglalkozz az ismerősied fancy fb/insta posztjaival. Megtakarításba öld a pénzed.

Ha kimész küldföldre, akkor a pénzgyűjtési rész gyorsabb lehet, ha az a terv, hogy utána hazagyere és a megspórolt pénzből végy lakást, akkor ragaszkodj ehhez és ne kezdj el kint sem költekezni, hiába látod, hogy Ahmud vagy Stefan vadiúj BMW-kell rohangál.

Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy megéri hazajönni, ha kint relatív jó körülmények között el tudsz éldegélni. Itthon saját lakással sem lesz sokkal jobb.

2020. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: fundát/lakástakarékot ne sajnáld. Amennyi pénzt meg kell takarítanod ahhoz, hogy lakást vehess, annál már állampapírban is több kamatot kapsz, mint a max állami támogatás a lakástakarékra. Nem vesztettél semmit, csak kicsit utána kell olvasni a dolgoknak.
2020. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Felénk ahol laknék, mert jelenleg Budapesten élek jó áron lehet házat is kapni és elvileg az én házam felújítása kijönne 5millióból körülbelül. Szerintetek jobban megérné ott élni hiába van a semmi közepén? Én szerettem ott élni. Mindenképpen külföldön szeretném kamatoztatni a tudásomat és el is tudnék helyezkedni, de én nem birom ezt a panellakásos életet már, igy mindenképpen a házon gondolkodom, hogy most vegyek vagy újitsam fel és oda költözzek be. Csak félek, hogy a páromnak nem tetszene az, hogy egy kis falucskában kellene élnie 200km-re a családjától. Nagyon előre tekintek, de nem akarom ezt megszívni.
2020. júl. 11. 20:18
 9/16 A kérdező kommentje:
Csak mérlegelni szeretnék, hogy megéri nekem akár hitel árán is lakást venni több millióért ahelyett, hogy felujitanam és egy 800fős közösségben laknék egy kis faluban ahol van munkalehetőség is csak majd le kell tennem a jogositványt.
2020. júl. 11. 20:22
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha felújítanám akkor pedig sokat sprolhatnék. 6-os, viszont neked igazad van, lehet hogy jobb lenne inkább kint élni, de nem tudom hogy a barátnöm a jövőben szeretné-e ezt és mondjuk kint élne velem
2020. júl. 11. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!