Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket érdemesebb csinálni?...

Melyiket érdemesebb csinálni? Elmenni egyetemre és diplomát szerezni vagy kitanulni egy szakmát és egyéni vállalkozóként dolgozni?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy egy szakmunkás sokkal többet keres és könnyebben el is helyezkedik.

2020. júl. 13. 20:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ NEKED mi jön be. Ez egyéni ízlés és élethelyzet, lehetőség kérdése. Ha valaki nagyon jó mondjuk reál tárgyakból, matematikából, fizikából stb. adja magát, hogy továbbtanul mondjuk valamilyen mérnöknek. Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. Én azt mondom az ember egy JÓ szakmát (ez lehet egyetemi is, nem csak kétkezi) tanuljon ki és minél előbb próbáljon meg a saját maga ura lenni.

De nem mindenki ilyen ambiciózus, valaki megelégszik azzal is, hogy egy átlagos diplomával/középfokú szakmával elmegy alkalmazottnak átlagos fizetéssel, de kényelmesen és nyugodtan éli le az életét.

2020. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Én gazdasági szakra járok, de most egyre inkább azon gondolkodok, hogy ott kéne hagyni és el kéne menni valami szakmát tanulni
2020. júl. 13. 21:21
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem szakmát tanulni, alkalmazottként belerázódni és aztán amint lehet, vállalkozni!


Én úgy látom, hogy rengeteg friss diplomás nem tud mit kezdeni a diplomájával, mert valójában nem ért semmihez és max. a nyelvtudás vagy/és valami mérnöki, orvosi végzettség az, ami ér is valamit a munkaerőpiacon, de pl. a programozást sem az egyetemen fogja elsajátítani....


Szóval diplomát csak akkor szerezz, ha az nem valami himi-humi szak, ellenkező esetben csak időpocsékolás bárki-bármit is mond és igen, egy jó szakmával pár év alatt lehet önállósodni, de ez nagyban függ az egyéni hozzáállástól, érdeklődési körtől, elszántságtól, rátermettségtől is.


Valaki egyszerűen nem alkalmas vállalkozónak és sokaknak kényelmesebb az alkalmazotti lét.


Szóval elsősorban neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél, hogy te mire vagy alkalmas és mit vagy hajlandó megtenni érte!

2020. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
6%
Kényelmesen élni alkalmazotti munkából lehetetlen. Az átlag fizetés nettó kb. 250 ezer ft Budapesten és ettől feljebb már nagyon nehéz találni munkát és ebből egy panel lakásra sem telik sajnos.
2020. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%
Kinek mi fekszik. Én utálok kockáztatni, aggódni, nekem az alkalmazotti lét megy. Próbáltam vállalkozni, nem ment. Alkalmazottként keresek félmilla felett, nekem így jó
2020. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Egy kőműves vagy egy villanyszerelő vállalkozónak olyan stresszes és kockázatos élete lenne?
2020. júl. 13. 23:32
 7/29 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem. Egy festőnek sem. Sokan azért mondják hogy kockázatos mert nem értenek hozzá illetve szeretik ha irányitják őket. Csak egy eszrevetel. Alkalmazottként sose érsz el vagy nagy tudassal es tobb ev tapasztalattal ersz el tobb szaz ezer ft havi fizetest illetve nem te hatarozod meg a szabadsagodat ki kell jonni a tobbi kollegaval illetve barmikor kirughatnak es meg sorolhatnam. Ezzel szemben a vallalkozo a sajat maga fonoke akkor dolgozik amikor akar es annyi fizetest ad maganak amennyit er a munkaja es ezt kifizetik az ugyfelek is illetve akkor megy szabadsagra amikor akar. Viszonylag ha jo vagy a szakmadban rovid ido alatt ellehet erni akar millios fizetest is es nem kell hozza hiper szuper tudas hanem eleg csak egy jo szakma amihez ertesz es tudod csinalni illetve egy jo konyvelo es adotancsado aki viszi a papir munkakat illetve konyvelest tehat nem nehez vallalkozni.
2020. júl. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
37%

"JÓ szakmát (ez lehet egyetemi is, nem csak kétkezi) tanuljon ki és minél előbb próbáljon meg a saját maga ura lenni"


Én is ezen a véleményen vagyok. Sokan 20 év munkaviszony után jönnek rá, értik meg, hogy alkalmazottként, hiába vagy mérnök, gazdasági szakos, egyéb szellemi, fizikai munkás, kevés a mozgástered. Kivéve mondjuk a programozót.


Tény, sok szakma van, ahol van mozgástér. Az ember, inkább magának dolgozzon, ne másnak. Ha kevesebbet keres, akkor is. Idővel úgy is változik ez is. Teljesen más érzés, ha magának dolgozik az ember. Természetesen olyan kell tanulni, amire van igény. Vagy vállalkozói szemlélettel figyelni, követni az igényeket, trendeket. stb.


De mondom, erre sokan 15-20 év alkalmazotti lét után jönnek rá.


Tény, hogy a vállalkozáshoz más mentalitás, hozzáállás kell. Ez nem mindenkiben van meg. Illetve még az oktatás is rátesz egy lapáttal.

Alkalmazottakat képeznek, nem vállalkozókat, mert könnyebb egy multihoz beterelni az embereket és úgy ellenőrzés alatt tartani, kiszolgáltatottá tenni őket, mint különböző szinteken egy ütőképes, több lábon álló gazdaságot létrehozni.


A stressz megvan egy alkalmazottnál is, nemcsak a vállalkozóknál.


Szerintem az itthoni piacra nem igazán éri meg vállalkozni, mert a politika, egyre több mindenben jelen van. Hiába vagy tehetséges, talpraesett, ha egy keleti zsákfaluban lévő vállalkozó fillérekért bérel telephelyet és mellé még van politikai kapcsolatai is. Mindenféleképpen nemzetközi piacra kell dolgozni. Ezt is látni kell.


Tehát, van akinek az alkalmazotti lét fekszik, mert neki jobb a "biztosabb" bevétel, mintha mindennap "24 órában" készenlétben lenne.


Van, aki meg rájött, hogy inkább kockáztat, mert megérett arra a szintre, hogy vállalkozó legyen.

2020. júl. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%

“Egy kőműves vagy egy villanyszerelő vállalkozónak olyan stresszes és kockázatos élete lenne?”


Nem, de ha normálisan akarsz keresni akkor nem feltétlen napi 8 órát kell dolgozni, nyomni neki 10-12 órába akár hétvégén is. Stressz a határidők miatt lehet esetleg valami idióta alkalmazottat fogsz ki magad mellé stb.

2020. júl. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%
A szakmunkáknál általában a stressz abból fakad, hogy sokat kell dolgozni, vagy paraszt a megrendelő vagy nem találsz normális segédet, dolgozót. Ha már jól megy a szekér, természetesen lehet válogatni a munkák közt, de az elején nagyon meg kell nyomni. Ha jó munkát végzel és megbízható vagy közkézre kerül a neved és tuti nem fogsz unatkozni. Mondjuk ha bevállalsz hétvégi vagy esti munkát is, az a jolly joker. Múltkor dugulás volt szombat este, 20 ezret kért a szaki. Időben nem volt sok, mert kb 15 percet, ha itt volt, de ott akkor életmentő volt.
2020. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!