Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » CAD/CAM + CNC programozó...

CAD/CAM + CNC programozó végzettséggel lehet boldogulni egyéni vállalkozóként?

Figyelt kérdés

Jelenleg szoftverfejlesztő vagyok, viszont szeretnék valami egyéni/családi vállalkozásba kezdeni. Apám anno. esztergályosként dolgozott és ez a CAD/CAM + CNC félúton van a mostani szakmám és az ő szakmája között.


Mennyire lehet nehéz megbízásos munkákat találni ebben a szakmában és mi lehet az a reális összeg, amiket különböző típusú munkákért el lehetne kérni?


2020. márc. 9. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Röviden: nem


Majd lehet írok egy hosszabb választ is, ha lesz kedvem.


Esetleg fából, műanyagból készült 3D-s dísztárgyakat tudnál gyártani otthon, kisipari módszerekkel, amihez CAD/CAM program használata szükséges.

2020. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez a szakmám, és el kell keserítselek:


Modellezgetésekkel töredékét lehet keresni, mint szoftverfejlesztőként. Arról nem is beszélve, hogy a cnc programokhoz komolyabb gépészeti tapasztalatra is szükség van, nem az informatika része a fontos.



Faterod-féle egyetemes gépeket szoktak CNC-síteni is vállalkozó szelleműek, a lényeg ugyanúgy nem a programban lesz, hanem a gépészetben, a különbség annyi lesz, hogy már nem kézzel kell odatekerni, hanem a szán magától odaáll, de hogy jó is legyen a darab, ahhoz rengeteg minden kell és az változatlan marad, erről nyugodtan kérdezd meg a faterod. Mai napig egy komolyabb darab elkészítéséhez a program az mindössze 10%, a többi gépészet.


Komolyabb gépeknél ugyanez a szitu van, például egy modern cnc marógép is hasonló elven működik, de ahhoz már a régi szakik hozzá sem tudnak szagolni, de az elvek ugyanazok.



A dísztárgyak egyáltalán nem érik meg, 100 ft-okért lehet kapni mindenféle fröccsöntött műanyag vackot, te meg ellennél vele 1 napig mire elkészül. A fröccsöntő szerszám az viszont már más kérdés, azt mindenképpen megérheti, ha találsz olyan céget, aki komolyan vesz, és együtt tudtok dolgozni, de nem biztos, hogy jobban fogsz kijönni, mint szoftverfejlesztéssel, a komolyabb fejlődési útról ami szükséges, arról nem is beszélve

2020. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dísztárgy is megérheti, ha megrendelésre tud gyártani, azt amit a megrendelő kér. Egyébként 2D-s fa gravírozás gyorsabb mint teljesen 3D-ben kimarni valamit, arra is biztos van kereslet. Ilyesmit akár hobby CNC gépen is lehet csinálni, amit kínából rendlesz "occóéé". Vagy össze raksz egyet LinuxCNC-vel, ha krvára ráérsz 😁


De így van egyébként, gépalkatrész gyártást a sufniban amihez CAM program kell, el lehet felejteni, 5 tengelyes gépek kb 100 millánál kezdődnek. Komolyabb cég (pl multi) addig szóba sem áll veled, amíg nincs ISO 9001-es minőségbiztosítási rendszered, amihez kell egy berendezett, légkondícionált mérőszoba is (másik 20-40 milla).


Sok siker azért, lehet nyersz a lottón és valóra válthatod.

2020. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3


egy tipikus gyakoris okoskodó, aki egyszer hallott valamit...


#2-es voltam

2020. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Taníts mester 😂

Van egy alternatív ötletem: takarodj innen és oszd az észt máshol.

2020. márc. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tudom, Te nyomoronc, hogy láttál-e már fröccsöntő szerszámot, meg hogy hogyan készül? Igen pont azzal lehet elkezdeni vállalkozni, mert azt nagyon egyszerű ám elkészíteni 😂


És még én vagyok aki okoskodik....

2020. márc. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lőttem mellé... Nézd meg hogy viselkedsz, nem csak okoskodó vagy, szimplán buta is lehetsz
2020. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elnézést kívánok, hirtelen felindulásból válaszoltam, de olyan jó ez az oldal, hogy még szerkeszteni/törölni sem lehet amit elküldtél. Már megbántam. Nem ér ennyi energiát ez az egész kérdés. Egyébként ez a kérdés is csak trollkodás, amit Balázska vagy valamelyik hasonló trollg3c1 írt, nem tudom miért kezdene egy szoftverfejlesztő ilyesmivel foglalkozni, amikor többnyire jól keresnek. Egyébként ez egy komolytalan oldal, aki tényleg érdeklődik CAD/CAM/CNC iránt, az szakmai oldalakon próbál inkább tájékozódni, nem egy ilyen f00stalicska oldalon mint a gyakori. Én is csak trollkodni meg röhögni járok ide többnyire.

További szép napot kívánok és SZ00PJATOK LE MIND 😂

2020. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!