Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy azért nem...

Lehetséges, hogy azért nem vesznek fel, egy betanított vagy csomagoló munkára sem, mert az önéletrajzomban, feltüntettem, olyan iskolákat, képzéseket, amit elkezdtem, de nem fejeztem be?

Figyelt kérdés

Olyan lehet, hogy ezek alapján túl képzettnek tartanak?

Ilyen munkát szeretnék, mert sajnos sok problémám van(családi)és összetettem munkára nem érzem magam képesnek(túl izgulom az egészet), csak valami egyszerűre.

Érettségim is van, az is szerepel benne.Két iskolát is elkezdtem utána, bár nem fejeztem be, de ezt az önéletrajzomban, nem jeleztem.

Tudnátok segíteni, hogy lenne jó? Akinek van ilyesmiben tapasztalata.

Dolgoztam már betanított munkásként, még sem hívnak be, hiába jelentkezem.



2020. júl. 15. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Lehetséges.


De nem azért, mert nem fejezted be, hiszen azt írod, hogy bele sem írtad.


Tehát ők azt látják, hogy pl jártál a BME-re építészmérnök képzésre és a Corvinusra közgazdaságtanra és nem írod bele, hogy ja, csak 1-1 félévet jártam...

Joggal gondolják azt, hogy egy két diplomás nem fog náluk hosszú távon csomagolni.

Vagy egyértelműen írd bele, hogy nem végezted el ezeket vagy jobb lenne bele sem írni!

2020. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ne írj olyat az önéletrajzba ami az adott munkakörhöz nem releváns. Magyarul ha árufeltöltőnek jekentkezel akkor fölösleges odaírni, hogy pl: agrármernök vagy amúgy. Ahogy az sem számít, hogy közgazdásznak tanultál 3 évig.

Minden munkára, legalábbis minden különböző típusú munkára ahova jelentkezel érdemes kicsit hozzáigazitani az önéletrajzot.

2020. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Beleírtam, csak 2 év helyett 1-et.Okjs-ra jártam.
2020. júl. 15. 12:14
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez csak OKJ, nem diploma, Kettőt kezdtem el és 2 év helyett 1-1-et. Írjam hozzájuk, hogy egyértelmű legyen, hogy befejezetlen? Akkor nem azt fogják gondolni, hogy nincs kitartásom?

De ,ha nem írom bele ezeket, akkor ott lyukak lesznek az önéletrajzomban, amik egyébként is vannak, 1-2 munkahely váltás között.

Rákérdeznek mondom, hogy semmit nem csináltam az idő alatt?

Azt értem, hogy nem számít, de rákérdezhetnek, ha kiveszem, hogy még is mit csináltam.

Egyébként volt, hogy ápolásin voltam az anyámmal, azt bevallhatom, ha kérdezik? Végül is ez az igazság és még se az van, hogy csak voltam.

2020. júl. 15. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen munkáknál még előny is, hogy nem vagy iskolázott. Én nem írnám bele. Lyukakkal se nagyon foglalkoznak, ha mégis megkérdik nyugodtan mondhatod, hogy ápoltál.
2020. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kiveszem.De az érettségit azért csak nem kell.
2020. júl. 15. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Érettségi maradhat.
2020. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!