Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eladó vagyok egy kisboltban....

Eladó vagyok egy kisboltban. De sajnos némelyik ember előtt annyira zavarban vagyok, amikor ki kell szolgálnom, hogy remegek, összevissza számolok mindent. Nem tudom, hogy ez miért van. Más is van így ezzel? Vagy csak nem való nekem ilyen munka?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Miért vagy zavarban?

Nem boltban kell csajozni/pasizni, főleg ha te vagy a pénztáros.

ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem szégyelled a munkádat, és kínosnak érzed.

El kell hitetned magaddal, hogy a te munkád is van annyira fontos, mint más, valódi hozzáadott értékkel bíró (felsőfokú végzettséget igénylő) munkakörök.


Engem is el szokott kapni a szekunder szégyenérzet, amikor látom a boltban az eladókat gürizni. Néha megsajnálom őket.

De sajnos nem lehet mindenki programozó meg orvos, valakinek ezeket a melókat is el kell végezni (bár eladókra egyre kevésbé lesz szükség a jövőben).

ápr. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Lehet h a kisugárzásuk miatt van.

Vagy mert turelmetlenek, sokat relaxalj.

Setalj tobbet a szabadban, esetleg kocogj heti tobbszor 15 percet, meglatod lesz hatása.

ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Jézusom.
ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Elvileg mindenhol kell már legyen NAV-hoz bekötött pénztárgép, tehát nem neked kell számolni...

Vagy ugye számológép is lehetne...

ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez nálam akkor szokott lenni mikor egyáltalán nincs kedvem az adott emberhez, vagy ha sietni kell, más dolgom is van közben és közben beszélgetni kell a vendéggel is. Vagy amikor szándékosan zavarba akarnak hozni, fel akarnak szedni.

Azért nem egyszerű ez a szakma sem ha valóban figyelsz a vendégre és kedves akarsz lenni mert közben ezer fele kell koncentrálni. Ami a többséget nem érdekli. Első sorban a fontos dolgokra koncentrálj és főleg a kasszára ne az emberekre! Különben könnyen elterelik a figyelmed. Ezalatt majd megtanulod, hogyan kell kommunikálni közben. Ja és nem muszáj mindig mindenre válaszolni, az önbizalmad is jó ha a helyén van. Ha megérzik hogy nincs, szét szednek.

ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!