Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megszűnt a munkaviszonyom de...

Neo44444 kérdése:

Megszűnt a munkaviszonyom de a fel nem használt szabadságért járó pénzt nem fizették ki mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 04:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha az időarányosan járó ki nem vett/ki nem adott szabadságot a munkaviszony megszűnésekor nem fizették ki és a jelzésedre sem pótolja azt a munkáltató (Ő sem tévedhetetlen), akkor panaszt kell tenni a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségen. Majd ők intézkednek.
2020. júl. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

Azt azért ne felejtsük el, hogy a koronavírus leállás miatt sok helyen kiadták a szabadságokat - akár a dolgozó akarata ellenére is.

Nem tudom, kérdező, Nálad nem erről van-e szó?

lehet, hogy csak a fizetéspapírodon szerepel, hogy szabadság - már ha van fizetéspapírod.

2020. júl. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

a Júniusi bérlapodon még a teljes éves szabadságaidat láttad, de mivel kilépő vagy azért csak a Július végéig járó részarányos szabik vannak megváltva.

2 nap


Ezt írta de nem értem ezt a rész aranyos kifejezést mivel eddig akárhonnan kiléptem a teljes szabadságot adták meg ami 11 nap esetben

2020. júl. 17. 11:40
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jól írják előttem. Ha egész évre jár mondjuk 20 nap szabadság, és június végével kilépsz, akkor csak abban az esetben kell fizetniük, hogy kevesebb, mint 10 napot vettél ki.

Ellenkező esetben, ha egy év alatt dolgozol 4 helyen is, akkor 80 nap járna összesen, de ez nyilván nonszensz.

2020. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az éves szabadságod valószínűleg 22 nap.

Ha év közben kilépsz egy munkahelyről, akkor nem a teljes éves szabadságodat fogják kiadni, hanem csak a kilépés idejével arányos részét.

Jelen esetben, mivel épp az év felénél léptél ki, azaz 6 hónap után, így a szabadságod felét, azaz 11 napot kell kiadniuk eddig az időtartamig (vagy kifizetni).

Azt, hogy a jún. végéig járó 11 nap szabadságból mennyit vettél ki valójában, azt pedig nem tudjuk, mert azt nem árultad el :-)


Nem adsz meg semmilyen információt: mikor léptél be a munkahelyedre, mennyi szabadságot vettél ki eddig - szóval így azért elég nehéz segíteni...

2020. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Már két éve itt voltam a cégnél és 11.nap szabadságom volt még amit ki kivehettem volna úgyhogy nem értem hogy jött ki ez a két nap még ha időarányosan is számoltak akkor is többnek kéne lenni szerintem
2020. júl. 17. 12:33
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Hány nap szabid van egy évre, és mennyit vettél ki idén? Csak az idei év számít, az mindegy, hogy tavaly meg azelőtt itt dolgoztál-e.
2020. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
23 volt egy évre és 12 napot vettem ki
2020. júl. 17. 13:12
 9/24 anonim ***** válasza:
A mai napig járna időarányosan 13 nap szabi (mikor szűnt meg a munkaviszonyod?), szóval ha 12-t kivettél, akkor még egyet fizet ki a cég.
2020. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Jún 30
2020. júl. 17. 13:21
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!