Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megszűnt a munkaviszonyom de...

Neo44444 kérdése:

Megszűnt a munkaviszonyom de a fel nem használt szabadságért járó pénzt nem fizették ki mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 04:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól számolom, június 30-ig 182 nap volt. Tehát az évnek 182/366-od részén állál munkaviszonyba. Ha egész évre 23 napod lett volna, akkor június 30-ig 182/366x23, ami számításaim szerint 11 nap. Ha 12-t kivettél, még jól is jártál, mert az több, mint ami járt volna.

A 3-as kommentedben egyébként azt írod "csak a Július végéig járó részarányos szabik vannak megváltva". Hogy jön ide a július, ha már nem is dolgozol ott?

2020. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért ez nem semmi, hogy hajnali 5 óra óta, 2 ember felváltva kérdezgetése után délután 1-re csak sikerült kihúzmni a kérdezőből, hogy hány nap szabit vett ki idén.

Komolyan mondom, kemény "meló" ez a Gyakorin segítés/válaszolgatás :D

2020. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Van 30 nap a felmondási idő de azt nem kellett ledolgozni


A munkáltatói felmondásban az szerepel hogy A munkabért A felmentési időre járó távolléti díjat és a szabadságból igénybe nem vett aranyos rész megváltását kifizetik de csak a munkabért kaptam meg


Ezek szerint a számítás alapján 11 nap szabadságmegváltás járna? Nem Pedig kettő nap

2020. júl. 17. 14:05
 14/24 A kérdező kommentje:
Vagy a kivett szabadságból kell kivonni a 11 napot?
2020. júl. 17. 14:11
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, úgy látom ezt nagyon nem érted... :-(


Pedig én is és a másik válaszoló is igyekezett részletesen leírni.

ÉVES SZABADSÁG 22 nap

ebből kivettél 12 napot és kiléptél a munkahelyedről, tehát az éves szabadságod FELÉT az év feléig ELHASZNÁLTAD!

A másik fele az éves szabadságodnak majd az új munkahelyen jár, de nem fizetésben, hanem szabadságban - itt meg nem jár semmiféle szabadság megváltás már.

Sőt, még roppant rendes volt a munkáltatód, mert nem kell ledolgozni a felmondási időt - mégis megkapod rá a bért.

Szóval én a helyedben nagyon örülnék, mert nem sűrűn fogsz ilyen munkáltatót találni.

2020. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Akkor a munka törvénykönyvében miért van benne hogy a fennmaradó szabadsáot a munkaviszony megszűnésekor a munkáltatónak kötelező kifizetni?
2020. júl. 17. 14:17
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

A másik válaszoló vagyok...

Tehát akkor mégsem június 30-án szűnt meg a munkaviszonyod, mert még tart a felmondási időd (csak nem kell bejárnod). Így 213/366x23 napod lenne július végéig, ami 13 nap. Ebből le kell vonni a már kivett 12-t, így 1 napod maradt bent, ami a munkáltató köteles kifizetni. Ha szerintük kettő, akkor vagy ők, vagy én kerekítettünk valamit rosszul, de lényeg, hogy még jobban is jársz.

Ne úgy számolj, hogy évi 23 napod van, hanem úgy, hogy havi közel 2, hátha akkor érthetőbb. 7 hónapra jár 14, ebből kivettél 12-t, marad 2.

2020. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, engedd el ezt a témát...

Hidd el jól jártál és totál jó fej a munkáltatód - akkor is, ha nem fizeti ki azt az 1 vagy fél nap szabadságot :D

2020. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Kezdem azt hinni, hogy trollkodsz... Kötelező kifizetni, de csak időarányosan. Mint írtam korábban, ha az egész éves szabit ki kellene fizetni, akkor elkedesz januárban dolgozni, felmondasz, kifizet a munkáltató egy havi szabit, majd megint dolgozol valahol, megint felmondasz, és minden felmondásodnál járna még plusz egy havi pénz szabikifizetésekből. Egész évre jár a 23 nap szabi, de csak akkor, ha a cégnél dolgozol. Ha elkezdesz máshol dolgozni, ott is jár majd időarányosan szabadság. Nem pedig itt is 23 meg ott is, hiszen akkor már 46 napod lenne egy évre.
2020. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a csodálatos időarányos számítás miatt csak két napot kell kifizetnie A munkáltatónak én azt hittem hogy a 11 napot kell de akkor nem jaj de jó most is a munkáltatónak kedvez az élet na mindjárt azért köszönöm a válaszokat
2020. júl. 17. 14:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!