Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diplomások azon része, akik...

A diplomások azon része, akik rossznak ítélik meg a helyzetüket, miért nem végeznek el egy szakirányú továbbképzést?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon, sok diplomás panaszkodik, nincs munka, nem talál állást vagy pedig csak sz_r állást.


Vannak a szakirányú továbbképzések, nagyon hasznosak, csak egyik hátrányuk,hogy fizetősek.Viszont, manapság már a tanulmányokra fordított diákhitel kamatmentes.


Ezekkel a képzésekkel 1-2 év alatt egy piacképtelen diplomával rendelkező képes piacképes végzettséget szerezni.

Ezeknél a képzéseknek a jelentős részénél a bemeneti követelmény egy diploma, mindegy milyen, csak legyen.



Egy barátnőm is így csinálta.

Ő szociálpedagógusként diplomázott.Sohasem dolgozott benne,elment valami multihoz titkárnő jellegű munkához, közben meg letett egy minőségbiztosítási szakirányút.

Ez évekkel ezelőtt volt, most meg senior minőségbiztosítási koordinátor, a fizetése meg hát, mondom sem kell,hogy a Qualityn elég szép összegek vannak.



Persze, kérdés,hogy egy szabadelvű filozófia szakon vagy kommunikáció és médiatudományon végzett embernek mennyire veszi be a gyomra a műszaki,gazdasági netán IT jellegű képzéseket.

De, az élet nem egy habostora, hanem kíméletlen.



2020. júl. 19. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Az is egy megoldás, ha olyan diplomát csinál az ember, amivel el is lehet helyezkedni.
2020. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Köszönjük szépen Mr. Napi Megmondóember.


"De, az élet nem egy habostora, hanem kíméletlen."


Kérünk még az életbölcsességedből.

2020. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1#


Nem feltétlenül.

Ha valaki lerak egy ilyen könnyebb diplomát, majd utána elmegy szakirányúra, azzal megúszik pár problémás tantárgyat például a matekot.


Nekem is gazdasági van, 3 félévig volt matek, meg a mikro-makro is kvázi matek.

A "sima" matekok magántanári segítséggel is nehezen lettek meg.

Aki meg tényleg 0 matekból, az milyen szakra menjen?


Szerintem jó megoldás, hogy elvégzel valami "büfészakot", tanulod rendesen a nyelvet és utána leraksz valami szakirányút, ami piacképes.

Aztán, nem kell vacakolni a szopós tárgyakkal, hanem csak szakmaiak vannak.

2020. júl. 19. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Én környezetmérnök diplomára csináltam jogsit, tűzvédelmi és munkavédelmi OKJ-kat. Mindhiába.


Utána megpróbáltam magam átképezni szoftverfejlesztőnek.


A mai napig szaktudást nem igénylő munkáim voltak.


Próbáljátok 1 kicsit kevésbé lenézni azokat, akik hoznak rossz döntéseket is illetve nem jön össze nekik az élet. Ezertényezős dolog ez.

2020. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Megnézném én azt a minőségbiztosítási szakirányú továbbképzést, amire felveszik a derék hallgatót szociálpedagógia BA-val. De biztos van ilyen, ugyan miért kamuzna bárki is a GYIK-en?
2020. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5,


tessék:

[link]


Nincsen olyan feltétele,hogy csak műszaki tudományok területén szerzett diplomás jelentkezhet.Soha nem is volt.

2020. júl. 19. 16:58
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4,


semmiféle lenézés nincs a kérdésemben.

Ez inkább tanácsadás.


Te pedig ott rontod el,hogy OKJ-ra mentél, nem szakirányúra.A magyar munkáltatók többsége nem szereti az OKJ-t, jobban preferálják a felsőfokú végzettségeket.

2020. júl. 19. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!