Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás...

Próbaidő alatti felmondás hogy működik, ha áfás számlát kértem bérlet vásárláskor?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtem egy új helyen, de nem tetszik. Próbaidőn vagyok, vettem tömegközlekedésre bérletet és kértem róla áfás számlát. 28-án fog lejárni a bérlet. Ha én esetleg holnap felmondanék, akkor azonnal adjam le a bérletet a felmondással? Vagy ilyenkor mondhatják, hogy nem fizetik ki, mert még nem járt le?


Köszönöm!



2020. júl. 19. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát, ha ilyenen szarozik a cég?

Szerintem hagyd a francba, kifizették, kész. Ha ők felhozzák a témát, rendezd, de te ne hozd elő.

2020. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ilyenkor a piti cégek elveszik tőled a bérletet!
2020. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem fogják visszakérni sem a bérletet, sem az árát. Ezezn a pár napon már nem szöszölnek.
2020. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

Félreértitek, nem fizették még ki a bérletet a kérdezőnek.

Amúgy alap hogy nem fizetik ki, te sem fizetnéd ki fordított esetben.

2020. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Akkor másképp írom, mert valóban elértettem. Kifizetik akkor is a bérlet árát. Tökmindegy, ki fogják fizetni.
2020. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet nem fogalmaztam érthetően. A bérletet az áfás számlával együtt akkor kell leadnom alap esetben, ha lejárt és a következő havi fizetésemmel kapom vissza bizonyos százalékat (nem tudták pontosan megmondani hány százalék) Ezért nem tudom, hogy várjak a felmondassal 28-ig vagy sem?
2020. júl. 19. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Várj a felmondással ha megoldható, és fizettesd ki a bérlet árát. Ha előbb felmondasz, akkor napra arányosan fogják neked kifizetni, nem a számla szerint.

De attól függ, mi van a munkaszerződésedbe leírva az utazástámogatásról.

Lehet ugyanis, hogy be nem fejezett hónapra nem jár.

2020. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
7-és baromságot ír. Mindegy mikor mondasz fel erre a hónapra már kifizetik a teljes összeget.
2020. júl. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!