Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van valami kiskapu arra hogy...

Van valami kiskapu arra hogy ne kelljen letölteni a szerződésben meghatározott felmondási időt?

Figyelt kérdés
2020. júl. 16. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződés, 3 hónapos felmondási idő. Szerintem sok.
2020. júl. 16. 17:58
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Rúgasd ki magad.


Vagy tarts be MINDEN szabályt a melóddal kapcsolatban. Nekem ez jött be. Velem is le akarták töltetni, aztán esete nekiültem, elolvastam a munkaköri leírást, meg a céges szabályzatot. Másnap bementem, és délre már olyan tömeg volt, és olyan idegállapotban az ügyféltérben, hogy behívott a főnök lebafni. Én meg elmondtam, hogy szabályosan dolgozom. Délután 1-2 körül megint behívtak, és már ott várt a kilépő papírom. Gondolhatod, 20-30 perc/ügyfél a szokásos átlag 5 helyett, ebédszünet, műszaki ellenőrzés munka előtt, szondáztatás saját kérésre,... >:)


Vagy simán járj be fürdés nélkül és ne húzd le a WC-t soha a melóban! >:)

2020. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod a munkáltatódra bizonyítani bármilyen súlyú mulasztását a foglalkoztatásoddal kapcsolatban, akkor is megteheted, csak akkor kártérítést kérhet tőled a munkáltatód, ami az irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeg.
2020. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

nem mész be melózni pár napig

aztán mikor megkérdezi a fönököd miért nem mentél, és ez igazolatlan távollétnek számít és ki rúg ha mégegyszer előfordul, röhögj egyet és mond hogy oké akkor holnap s e jövök


Tuti kirúgnak:)

És akkor nem kell letölteend a felmondási időt

2020. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak annyi számít, hogy ne kelljen letölteni a felmondási időt, akkor el kell érni, hogy azonnali hatályú felmondással szűnjön meg a munkaviszonyod. Ennek a feltételeit az Mt.-ben megtalálod, élhetsz vele te és munkáltató is. Mondjuk ha ő él vele, számíthatsz arra, hogy jogszerűen követelheti tőled a munkaviszonyod megszűnésével kapcsolatos kárai megtérítését. De nem kell letöltened a felmondási időt, ez volt a cél.
2020. júl. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!