Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mikorra fognak a...

Szerintetek mikorra fognak a nagyvárosaink országosan legalább annyira meghatározóvá válni, mint Debrecen? Győrön kívül pl. Szeged, Pécs miért nem ennyire meghatározó?

Figyelt kérdés

Kezembe került egy írás, amelyik más arcáról mutatta be Debrecent, és számomra kicsit hihetetlen, hogy ennyire megerősödött. Az Index nem vádolható nagy elkötelezettséggel, így kénytelen vagyok hitelesnek elfogadni a cikket:

[link]



2018. okt. 8. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
holnapra
2018. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Azért nem erősödnek,mert a többségnek nincs annyi esze,hogy otthonmaradjon,és ott építkezzen.Mindenki(tisztelet a kivételnek)fel akar jönni Budapestre,mert az húú de nagy buli.Jó,persze jobbak is a fizuk,ezt nem tagadom,de nekem,született budapestiként a hócipőm tele volt már a baromi nagy tömeggel,és elköltöztem egy vidéki nagyvárosba.Lehet,hogy kevesebbet keresek,de a budapesti lakásomból itt két lakást vettem,kiadtam az egyiket,és máris nem olyan nagy a differencia.Bocs az OFFért,kicsit a kérdésre is koncentrálva:Szegeden még csak csak,de Pécsen szinte semmi ipar nincsen,ezért se a fizetések,se a munkalehetőségek nem túl fényesek.
2018. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

Én pont nem így érzem.

Debrecenből költöztem Győrbe 2,5-3 éve. Nem bántam meg.

Sokkal fejlettebb ez a város, nem mellesleg a fizetések, munkalehetőségek is jobbak.

A lakás árak magasabbak, de sokkal élhetőbb, előrehaladottabb város, mint Debrecen. Debrecent csak az Egyetem miatt hypolják ennyire. Oké, Győrben itt az Audi, de emellett is vannak lehetőségek. Debrecenben ott lesz a BMW, de nem fogja tudni megadni a nyugati, Nyugat-magyarországi béreket még így sem (az otthoni bérekhez képest minimálisan fog többet adni)

2018. okt. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

Nem mellesleg, azt nem mondják, milyen feltételekkel megy Debrecenbe a BMW. Nem véletlenül nem akarta Miskolc.

Ráadásul elvileg "a szakképzett munkaerő" is otthon van hozzá.. Ezzel annyi a bibi, hogy azok eljöttek az Audiba (Győr), Mercedesbe (Kecskemét), esetleg Suzukiba (Esztergom). Nyilván jópáran persze, hogy visszamennek. Senki sem szeret a családjától távol lenni (még ha az "csak" 400 km is).

2018. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Nem mellesleg, azt nem mondják, milyen feltételekkel megy Debrecenbe a BMW. Nem véletlenül nem akarta Miskolc."

A BMW kedvezőbb feltételekkel ment Debrecenbe mint az Audi Győrbe!!!

Miskolcnak nem volt választása: a BMW nem ment Miskolcra, mert pl. nincs repülőtere, és nincs megfelelő területe. (olvass utána...)

Debrecenbe nem csak a BMW ment, hanem a Krones, a Continental, a FAG, az NI, a Thyssenkupp, a Richter, az Inter-Tanker, az Alföld-tej stb. stb.

Én elhiszem, hogy úgy érzed hogy neked besikerült az élet Győrben, de lakhatási támogatást nem kapva az albérletet számold le, s nem sokkal vagy előrébb.

Különben nem régen voltam üzleti céllal Debrecenben - hát egyáltalán nem túloz az Index cikke!

Olyan irodaházban voltam, hogy hasonlót talán csak Pesten láttam Magyarországon (Forrest Offices).

Épp ideje, hogy végre Keleten is legyen egy gazdag város!

2018. okt. 25. 18:29
 6/10 anonim válasza:

Nem azt mondtam, hogy Debrecen nem jó vagy, hogy nem kell gazdag város keletre, stb. De attól még ami tény, az tény. A BMW Miskolcra akart menni, de a feltételeket a város nem akarta megadni hozzá. Nem Debrecenbe akart, de más nem volt.

És au emberek nagy tévedésben vannak, hogy azt hiszik, drágább pl a kenyér is nyugaton.

Otthon is albérletben laktam, nem szülőknél. És ugyanolyan drága az albérlet ott is, mint itt (nem mellesleg én pl nem kapok lakhatási támogatást). Csak az érti meg a helyzetet, aki benne van/volt közvetlenül. Attól, hogy ezek a gyárak Debrecenben vannak, a bérek ugyanolyan alacsonyan maradnak.

2018. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szombathelyen így látják:


[link]


A miskolci "lemondás":


[link]

2018. okt. 27. 23:54
 8/10 anonim válasza:
36%

1., ha annyira a reptér számítana a gyárnak, akkor nem a város teljesen más végére költözött volna, holott a reptérnél van az ipari park. Ráadásul oda csak a városon keresztül vezet az út a BMW telephelyétől.

2., Miskolc azért nem vállalta a BMWt, mert a városnak kell fizetnie a BMW dolgozók bérét még pár évig, a gyár rezsijével egyetemben.

Még mindig csak azt tudom mondani, hogy aki közvetlen közelében van a dolgoknak, átéli, van belsőbb infója esetleg, az jobban átérzi, megérti/ellenzi a dolgot.

Én is, és a mostani lakosok is nem csak a neten keringő cikkekből vesszük az infót. Aki az épülő gyár közvetlen közelében lakik, a gyűléseken (lakó és önkormányzati képviselői egyaránt) részt vesz, megérti a miérteket, hall és lát dolgokat.

2018. okt. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nos, akkor csak azért hogy tudd:


1., ha annyira a reptér számítana a gyárnak, akkor nem a város teljesen más végére költözött volna, holott a reptérnél van az ipari park. Ráadásul oda csak a városon keresztül vezet az út a BMW telephelyétől.


Ezzel szemben: azért lesz ott ahol (Kismacs, Nagymacs, Józsa térsége), mert a Déli Ipari Parkben már nincs akkora hely, amit igényel: ott már épül az E-on Elosztó, a Krones, a Continental, az Inter-Tanker stb. tehát azok a helyek már foglaltak! (Győrben a péri repteret az Audi tette rendbe, mert annyira fontos hogy legyen reptér! Kecskeméten a katonai repteret bővítik polgárival is, mert a Mercedesnek annyira fontos hogy legyen reptere!

A debreceni meg ráadásul igen hatékonyan működik is!)

Ráadásul a BMW telephelyétől autópálya vezet a Mikepércsi úthoz (és a repülőtérhez)! Legalább hülyeséget ne beszélj!


2., Miskolc azért nem vállalta a BMWt, mert a városnak kell fizetnie a BMW dolgozók bérét még pár évig, a gyár rezsijével egyetemben.


Ennek fuss neki még egyszer mert oltári baromságot tanítottak neked!


160 helyszín versenyzett a BMW beruházásért Európában - Debrecen nyert. Ennyi.

2018. okt. 28. 12:08
 10/10 anonim válasza:
25%
Debrecen nem meghatározó. Csak Budapest az és csak BP lesz a meghatározó mindörökre az országban.
2018. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!