Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik jobb karrier szempontbó...

Melyik jobb karrier szempontból? BGE vagy Corvinus?

Figyelt kérdés
Levelezőn szeretném elkezdeni a gazdaságinformatika szakot Budapesten. Szerintetek karrier (vagy bármilyen egyéb megfontolandó) szempontból melyik jobb?

2020. júl. 27. 19:55
A kérdező szavazást indított:
Corvinus
BGE
25 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen mindegy, kb az első munkahelynél nézhetik a sulit, utána pedig soha többé, mert a tapasztalat számít. Tehát bármelyikre mész, jó választás, a szakmát úgyse suliban tanulja az ember.
2020. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván, de közben meg az is kérdés hogy milyen emberekkel kerülsz kapcsolatba, kivel fogod felépíteni a jövőt. Na ebben a BCE rommá alázza a BGE-t.
2020. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Legyél értelmes, tudj normálisan kapcsolatot létesíteni emberekkel. Nem hiszem, hogy komoly tudásbeli különbség lenne egy BGE-s, vagy egy Corvinusos között.


Én BGE-re járok, plusz az egyik BIG4-nál vagyok gyakornok. Általában szeretni szokták a BGE-s tudást a hasonló cégek.


A közösséggel itt sincsen semmi probléma, ha annyira mozgat a kapcsolatépítés, akkor itt is bőven-bőven van rá lehetőséged.


Én a helyedben azt a sulit választanám, amelyik közelebb van. :)

2020. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3: távolságra nagyjából egyforma, csak a BGE környékén könnyebb parkolni :D


A szavazás úgy látom elég egyértelmű. Rágom még egy ideig a dolgot, köszi mindenkinek. Nagy döntés, majd 10 éve diplomáztam legutóbb, és eddig nem gondoltam, hogy belefognék még egyszer.

2020. júl. 28. 23:38
 5/7 anonim válasza:

Én is diploma után fogtam bele egy levelező gazdasági képzésbe. Fogalmam sem volt, hogy BCE vagy BGE legyen. Végül annyi döntött a Corvinus mellett, hogy azért ha felállítunk egy rangsort mégiscsak az van az 1. helyen, azt tartják egy jobb és nehezebb iskolának.

Azóta is baromira kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet a BGE, mert lehet, hogy csak 2. helyen áll, de ki tudja..lehet, hogy kicsit másak, jobbak a tárgyak, kevésbé szívás a matek meg statisztika...

Hát ezt sose tudom meg már azt hiszem

2020. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Második helyre most már egyértelműen az ELTE-t tenném, elképesztően sok pénzt toltak bele hogy felálljon a gazdasági kar.
2020. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én második diplomának tervezek egy gazdasági alapszakot, nekem mindenképp a Corvinus szimpatikusabb csak oda sokkal magasabb pontszám kell. Igazából csak ez valaszt el tőle :D
2020. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!