Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes burkolónak menni?...

Érdemes burkolónak menni? Mennyit lehet vele keresni?

Figyelt kérdés

Gondolkodom rajta, hogy jelentkeznék egy burkoló OKJ-ra. Most indul úgyis az ősszel utoljára..

Itt a gyakorin már többször olvastam, hogy ilyen szakmunkákkal meg lehet keresni havi 7-8 meg 900 ezreket nettóban. Ez mennyire igaz? Ezt én nem tudom elhinni.



2020. júl. 29. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is OKJ-n végeztem el a szakmát. Ezekkel a gyorsított képzésekkel egy baj van,nem biztosítanak gyakorlati helyet. Ergó neked kell találnod egy céget/türelmes vállalkozót,aki betanít. Valószínűleg a legalja segédmunkákat végeznéd az elején,sokszor akár nem is a szakmához kapcsolódóan... Ne beszéljünk arról,hogy az órákért ugye ingyen jársz dolgozni. Az én 10 hónapos Alfa Kapos okjm alatt 560 óra kellett,közel 3 hónapig jártam heti 4-5 napot ingyen. 70%-ban nem volt közöm a szakmához,mondjuk én szar helyre kerültem.

Jelenleg egy kisebb vállalkozásnál vagyok,ez lazább,könnyebb,bőven tanulok és oda is engednek,szóval jó. Közel 300.000 forintot keresek.

Azt tudd,hogy ez egy segéd bér. Ha elmész akár egy festő mellé,ott is ekörül kereshetsz az elején. Persze vannak helyek, ahol napi 10.000 forintokkal kiszúrják a szemedet ,oda nem szabad elmenni dolgozni. Több szakemberrel beszéltem már, napi 20.000 alatt nem igazán hajlandóak letérdelni ,de ez a legalja fizetés a burkoló szakembernek. Több éves tapasztalattal,ha már tudsz önállóan dolgozni,szerintem alkalmazottként is reális egy napi 25-30 ezres fizetés. Arról nem beszélve,hogy könnyen belekezdhetsz egy vállalkozásba is ,ahol a határ a csillagos ég.

A szakmáról.. nekem tetszik! Nem egy borzasztóan bonyolult szakma, minél többet csinálod,annál jobban a kezedben lesz. Szerintem a nehezebb része a burkolás megtervezése. Kitalálni,hogy egy szobában most honnan indulsz,hogyan rakod,miért ide,miért oda,mi van szem előtt stb..szóval az esztétika,át kell látni. A többi: bontás,vakolás,glettelés,aljzatkiegegyenlítés,alapozás,vízszigetelés,kád befalazása,fugázás szilózás stb annyira nem nagy dolog. Mindet be kell gyakorolni. Magánál a burkolásnál szerintem falra rakni nehezebb, körülményesebb az indulás,könnyebb rosszul feltenni a lapokat...legalábbis nekem még ez megy nehezebben. Nem érzem mindig a lapokat,sokszor túlságosan belenyomom a ragasztóba és nincsenek egy síkban. Mondjuk nagyon az elején vagyok,kb háromszor rakhattam falat.. A járólap szerintem barátibb.

Aztán ne felejtsük el, hogy van térburkolás és melegburkolás is. Még nem sok térburkolást láttam,de párszor csináltunk már + vizsga feladat is,én nagyon kedvelem. Laminált padlót sajnos még az életben nem láttam lerakás közben,pedig az is nagyon érdekelne.

Én bátran tudom ajánlani a szakmát,szép,kreatív,alkotó szakma,meg lehet tanulni,bele lehet jönni,ha ésszel csinálod,nem rokkansz bele. Munkád mindig lesz,kevés a szakember,sok a kontár,szép munkával egy életre bebiztosíthatod magadat, és kb annyit kérsz el,amennyit akarsz,nagyon elszálltak az árak. Ha gondolod,nézz körbe az interneten,hogy a burkoló vállalkozók mit mennyiért csinálnak,szerintem tetszeni fog.


Sok sikert kívánok!

2020. júl. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szépen dolgozol akkor sokat tudsz vele keresni

Attól függ van e érzéked hozzá, ha nincs akkor ne erőltesd

2020. júl. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Vállalkozni mikortól lehet vele?

Én úgy terveztem, hogy egyből egyéni vállalkozó lennék utána


Az a napi 10 ezer szemkiszúrás? Diplomával nem kapok ennyit.

Ezért akarok váltani

2020. júl. 30. 02:33
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Csinálsz egy betéti társaságot vagy más nevére csinálsz egy KFT-t ha nincs érettségid és már kezdheted is

Csak ügyes legyél a szakmában, minőségi munkát adj ki a kezedből mert belebuksz az egészbe ha csúnyán burkolsz

2020. júl. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozást akár az iskola befejztével is indíthatsz, a papírod jogosít rá. De egy ilyen iskola ehhez sajnos biztosan nem elég,nekem is ez a tervem,de én úgy gondolom,hogy másfél-két évre még szükségem van,mire önállóan tudok dolgozni a lehető legtöbb téren.


Azon a helyen,ahol gyakorlatoztam,a legalja segéd kap annyit,aki bont,sittel,a raklap anyagokat pakolja éjjel-nappal és megszakad. Máshol is elég kevés ez a pénz a segédeknek. Normális helyen persze. Sok hülye van,aki 10.000 forintért akar segédet,meg 15.000 forintért burkoló mestert,az a vicc kategória.

2020. júl. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Vedd figyelembe azt is, hogy a burkolás hosszú távon nagyon roncsolja a testet, térdük, derekuk szétmegy sajnos 50 éves korukra :( mikor az előző lakásunkban voltunk, ott jött hozzánk egy burkoló srác felújítás miatt, dumáltunk, és tényleg jól lehet keresni, de az egészségre nagyon rámegy sajnos hosszú távon, úgyhogy vigyázz magadra.
2020. júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Ezt hiába végzed el tanfolyamon az nem sokat ér, pont ezért szűnik meg az okj-tanfolyamok nagy része. Szakmunkás iskolában akár estin, na ott érdemes. Egyébként nagyon jól kell dolgozni, igényes munkavégzés meg minden. Ha szar vagy meg trehany akkor a kutya nem fog hívni. Ez minden szakmánál így van.
2020. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, sokat lehet vele keresni. De nem heti 5*8 óra kényelmes komótos látszat munkával.

Aztán eltelik 10-20 év és a szervezeted már nem bírja

2020. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7

Az esti iskolát is hagyhatja a fenébe, mert amennyi gyakorlati idő van ott az édeskevés ahhoz, hogy rendesen elsajátitsa a szakmát

Ugyanez van a kőművesnél is: túl kevés a gyakorlat, így akik kikerülnek az esti iskolából alig tudnak szakmailag valamit hiába jártak oda éveket

Ha nincs érzékük a szakmához vagy nem dolgoztak külön benne akkor nem tudnak elhelyezkedni mivel a legelső munkahelyen kell nekik komolyabb munkatapasztalatot szerezni aminek a vállalkozók nem nagyon örülnek

2020. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!