Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha július 1től emelték a bért...

Ha július 1től emelték a bért akkor erről nem kellett volna valami papírt adni? Szerződésmódosítás vagy legalább egy béremelési értesítő?

Figyelt kérdés

Állítólag júl 1-től emelték a bért. Vagyis az első emelt bér majd aug 10én jön meg.

De nem kellett volna erről júl folyamán valami papírt kapni? Akár szerződésmódosítás akár egy szimpla béremelési értesítő?

Itt a júl vége és sehol semmi.

Az az én gondom, hogy jelenleg van szóbeli ígéret és semmi több. Papír semmi.

Na most ha aug 10én megjön a bér és nem lesz mégse emelt, mit tehetünk majd?

Papír nélkül?


2020. júl. 30. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van nem kaptál emelést jól tudod
2020. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ha nincs papír, nincs mire hivatkozni.
2020. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

" Ha nincs papír, nincs mire hivatkozni."


Na ez az! És még engem vádolnak a kollegáim rosszinndulattal meg vészmadárkodással amikor azt mondom azért nincs papír mert nem lesz itt semmi emelés.

Amit szóban pofáznak az mese habbal azzal kitörölhetjük a valagunk.

Ami papíron van, az meg fix tény. De papír nincs, tehát emelés se lesz.

És én vagyok a vészmadár hogy ilyeneket mondok. Majd aug 10-én kiderül vészmadár vagyok-e!

2020. júl. 30. 09:20
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igazad van, semmit nem fogtok kapni nagyon jól látod
2020. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyemen volt egyszer olyan, hogy megcsúszott a hr, és 31-én kaptuk meg a fizuemelésről a szerződésmódosítást, néhány órával később pedig az emelt fizut. Szóval elméletben még, a gyakorlatban meg te tudod, mennyire lehet erre számítani.
2020. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni a vezetőséget, nem a pletykafészek, álmodozó kollégákkal kell beszélni, ők általában gyagyaságokat terjesztenek, a vezetőség majd tájékoztat.
2020. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Emelést nem feltétlenül kell aláírnod. De persze le szokás ettől függetlenül papírozni.
2020. júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ír alá semmit akkor nincs semmi. Mi ebben annyira bonyolult, egy új szerződés kell ahhoz, ha fizetés emelést kapsz és azt alá kell mind két félnek írnia, ha nem írod alá akkor te nem fogadtad el, akkor nem érvényes a papír sem és jogosult sem vagy rá.
2020. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

" A gyakorlatban ugyan nem általános, hogy a munkabér-emeléseket is folyamatosan munkaszerződés-módosításban rögzítsék, inkább csak tájékoztatókat kap róla a munkavállaló, ám jogviták előzhetők meg a béremeléseknek megfelelő szerződésmódosítással "


[link]

2020. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen pont ezért nem akarnak papírt adni, mert így jól átverhetők a dolgozók, mert nem tudják követni, hogy jól vannak e kifizetve, nincs papíron az mi után mennyit fizetnek, nehogy már lássák a dolgozók hogyan nyúlnak le tőllük majd havonta több ezer ft-ot, majd szóban kimagyarázzák miért is csak annyi, amennyi és hiába volt X óraszáma ezért, azért így kellett elszámolni, úgy sem fogja érteni, hisz nem pénzügyes és még papírja sincs róla hogy esetleg megnézethesse, valóban nem lett e átverve. Tök korrekt világot élünk, hányok a munkaadóktól.
2020. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!