Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék egy japán cégnél...

Szeretnék egy japán cégnél dolgozni Budapesten. Még elég távoli jövő, de valaki tud ilyen céget ?

Figyelt kérdés

Minden álmom, hogy Magyarországról tudjak egy japán cégnek dolgozni. Szép nyugodtan egy irodából, néha-néha egy üzleti utat megejtve Japánba. Japán szakos egyetemre szeretnék járni, úgyhogy szívesen mennék olyan helyre, ahol nem hátrány egy ilyen diploma se. :) Nyilván kell majd valamilyen másik diploma is, de azt nem tudom pontosan, hogy milyen. Nyilván attól függ, hogy mivel foglalkozik a cég.

Szívesen lennék ilyen japán-magyar összekötő emberke is. :)

Tudom, hogy nem ez a legjobb életcél, de en nagyon szeretném ezt csinálni.

Szerintetek mennyi esélyem lenne összehozni?



2020. aug. 1. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Mi tart vissza?:D
2020. aug. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából az volt az eredeti kérdésem, hogy ismertek-e ilyen céget. Tudom, kicsit eltereltem a témát a végére. Bocsi :)
2020. aug. 1. 02:21
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Hadd kérdezzem meg, hány éves vagy?

Angol hogy megy?


[link]

2020. aug. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Takenaka Budapesten, csak Ok mernoki teruleten mozognak.
2020. aug. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Google nem a barátod?
2020. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hungary is a key investment destination for Japanese companies looking for access to European Union. Based on the annual survey of the Japan External Trade Organization in Budapest (JETRO Budapest) Japan was the most important Asian greenfield investor in Hungary in 2016. 151 Japanese companies operate in Hungary in this time, Bridgestone, Alpine, Nissan, Suzuki, Sony, or Sanyo has chosen this country to settle their branches down."

--> Most ha elmész értelemszerűen a sorra a Suzukihoz, a fenti ötleteidet nem fogod sajnos megvalósítani, de jó hír, hogy több nagy cég is van itthon.


Az itthoni japán kapcsolatú kis cégek viszont kimerülnek pár dologban:

turisztikai utak szervezése, gasztro cégek, vagy kereskedelmi import.

Kb ennyiben ki is merül, és sokszor itthon is magyar a főnök. De ezekhez se árt speciális tudás a nyelvtudáson kívül(!).

Volt egy ismerősöm, hasonló ambíciói voltak mint neked, 1 kis céghez el is ment évekkel ezelőtt (nevére már nem emlékszem de ajándéktárgyakat hozattak be), hát egyáltalán nem olyan volt mint gondolta.

Hogy Japánba utazz üzleti útra csak úgy egy magyar cégtől, nem igazán reális, hacsak nem vagy egy tényleg topmenedzser vagy szakember valami nagy cégnél aki simán ki tud küldeni, és ugye indokolja az üzleti érdek is.


Érdemesebb lehet kimenni angoltanárnak Japánba ha annyira érdekel, akár 1-2 évre, igaz ahhoz kell egy bachelor meg minimum egy angol TEFL (nemzetközi angol tanítói) vizsga, és még akkor is lehet hogy nem tetszik majd nekik, hogy nem anyanyelvű angol vagy.


Talán még egy dolog - angol-japán-magyar fordítóként szerintem elég szépen lehet keresni, tehát a nyelvszak önmagában megint nem hülyeség. Esetleg SSC-kben keresheted magad degeszre jó japántudással, de sokat kellene éjszakázni és az utazás lehetősége minimális, ismét.


Ha még nem jársz egyetemre azért nagyon fiatal vagy, és majd alakul még, mit akarsz az életben csinálni. Nekem is ezerszer változott, mire ráleltem a jelenlegi szakmámra.

Azért ha a japán szak nem jönne össze, gondolkodj valami alternatívában. Pld. a koreai szakban van bőven fantázia. Mikor én voltam egyetemista, a koreai szakot a Samsung alapította, s aki kijárta, jó eséllyel kapott ott munkát. Kár hogy 2 nyelvszakom már volt, tök jó lett volna megtanulni...

2020. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Honda, Mazda , Suzuki :)
2020. aug. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm az Alpine-nál volt hasonló munkakörben, gyakorlatilag japánul beszélő csicska. Japánba nem vitték, de jól fizettek. Csak a japán munkanap nem 8 órás, hanem 24. És ezt úgy értsd, ahogy mondom, hogy a főnök BÁRMIKOR felhívhat, hogy hozd el a ruháját a tisztítóból vagy hogy neki mate tea kell hajnali kettőkor.
2020. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
69%
Látszik, hogy halvány lila gőzöd nincsen a japán cégekről, mert ha lenne, nagyon nem akarnál olyan cégnél dolgozni :D
2020. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Muji

Balmuda


sok sikert, munkamániások és rasszisták, de ha bírod, hogy nem lesz soha szabadidőd és semmibe fognak nézni, csak egy csicska leszel neki, akkor hajrá.

2021. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!