Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugis, közeli, rosszul...

Nyugis, közeli, rosszul fizető biztos állás, vagy távoli, jobban fizető, stresszes, végzettségnek megfelelő állás?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag nyugis, irodai munkám van, gyalog félóra a lakástól. A főnökök ugyan idegesítőek de elmennek, nincs nagy felelősség, ha nincs munka előbb elengednek, amolyan nyugdíjas állás, viszont minimálbért fizet.

Mellette keresek a diplomámnak megfelelő munkákat, ilyet helyben nem valószínű, hogy találok. Pestre félóra a vasútállomás, félóra az utazás, ott közlekedni... Napi 3 óra a bejutás: - szabadidő, + költség: bérletek, koránkelés, fáradtság..

Bármit találok stresszesebb lenne, nem lehet hibázni, akkor repülök. Ha nem irodai munkám lenne emberekkel kellene foglalkoznom, azt nem is igazán szeretnék.

Ez az állás biztos, az újban nincs rá garancia, hogy 3 hónap után nem raknak ki. 3-4 éven belül gyereket szeretnék, innen mehetek gyedre, de sok munkahelyen 90 %-ban inkább kiraknak, mint örülnek a babának. Maradjak itt a gyerekig, addig menjek tanfolyamokra és később próbáljak a szakmámban elhelyezkedni? De akkor az lesz a hátrány, hogy soha nem dolgoztam még benne.



2012. szept. 28. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

változatlan feltételekkel mindkettőnél ugyanannyi a pro és kontra számomra.


Viszont én megpróbálnék felköltözni Pestre a helyedben azt hiszem.

2012. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre az opcióra is, csak a párommal is meg kell egyeznünk. Neki most elég jó munkája van itt, de ott is találna. Viszont a saját lakás itt van, eladni ilyen gazdasági helyzetben nem lehet, kiadni pedig ő nem szeretné. Azok alapján, amiket láttam én se szívesen adnám oda bárkinek.
2012. szept. 28. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:
ne menj el, mert több ok szól ellene. Főleg hogy gyedre mész.
2012. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
maradnék a biztos nyugisban egyenlőre. képezd magad, de úgy hogy miután végeztél a tanfolyammal, gyakornoki helyet nézel magadnak ahová szabadidődben eljárnál nem feltétlenül fizetésért hanem hogy tapasztalatod legyen és mellé építs szakmai kapcsolatokat. Ezt beleírhatod majd az önéletrajzodba később és felvesznek vmi jó helyre anélkül hogy a klasszikus értelemben dolgoztál volna a szakmádban. Így a nyugis állás is megmarad de képezed magad felfelé.
2012. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!