Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik le annyira azokat,...

Miért nézik le annyira azokat, akik a Mekiben dolgoznak?

Figyelt kérdés
Állást keresek sürgősen és úgy néz ki egyelőre csak a Mekiben tudok majd dolgozni, mert nagyon sürgősen kell a munka és ott már elvileg a jelentkezés után egy héttel lehet is menni dolgozni. Viszont nagyon félek, mert nagyon sokan lenézik azt akik ott dolgoznak, pedig nem értem, hogy miért. Attól, hogy valaki ott dolgozik, nem azt jelenti, hogy nem vitte többre, csak most úgy alakult az élete, hogy ott talált munkát és tisztességesen dolgozik. Nekem is azért kell ez most így, mert még mesterszakra szeretnék járni, viszont mivel a záróvizsgát később tudtam letenni és nem tudtam az általános eljárásban felvételizni, így csak a pótfelvételin, vagy pedig keresztfélévre tudok és ahhoz hogy megtarthassam a szálláshelyemet, ha nem tanulok, augusztus 15-ig munkaszerződést kell bemutatnom, mert különben nem kapom meg a következő évre a szállást. Küldtem sok helyre életrajzot, de nyilván van egy átfutási ideje meg az állásinterjúk sem úgy mennek, hogy másnap már van is munkám, főleg nem pályakezdőként, így kezdetben a Meki tűnik a legjobb megoldásnak. Viszont nagyon sok ismerősöm van, akiknek csak úgy a feneke alá tolják a munkát, semmit nem kell küzdeniük érte, mert egyik nap lediplomáznak másik nap meg már van is munkájuk (protekciók révén) és azok nagyon lenézik azt, aki a Mekiben dolgozik meg minden butának és szánalmasnak elmondják, hogy csak ennyire vitte. (De persze a kaját megeszi, amivel kiszolgálják őket...) Nagyon félek tőlük, hogy kigúnyolnak, ha nem marad más lehetőségem. A családom meg a barátom ők azt mondják ne törődjek velük, büszkék rám, hogy bevállalnám, mert dolgozni akarok csak ezek miatt a nagyszájúak miatt félek nagyon meg nem értem miért nézik le azt, aki ott dolgozik.

2020. aug. 1. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége egyáltalán nem fog lenézni, ne félj. Szerintem mindenki tudja, hogy nagyrészt olyanok dolgoznak ott, akik tanulnak mellette, így biztosan nem fogják azt hinni, hogy csak ennyire vitted. Ha meg valaki "csak" ennyire vitte, akkor mi van? Mindenki hozzátesz valamit a társadalomhoz. Eszembe jutott, hogy egy volt osztálytársam - aki szintén a Mekiben dolgozott - mesélte, hogy egyszer (jóval érettségi után) bement a régi osztályfőnökünk, amikor éppen a pénztárhoz osztották be a srácot, és eléggé megalázta, hogy "Hát, tudtam, hogy te életed végéig itt fogsz dolgozni.", majd kikért egy menüt. Erre a fiú annyit mondott, hogy ha ő nem lenne, akkor nem tudna itt kajálni, vagy akkor menjen hátra nyugodtan, és süsse meg magának a krumpliját.

Magyarul ahhoz, hogy működjön a Meki, kellenek alkalmazottak is. Semmi szégyen nincs benne, így egyáltalán ne érezd magad sz*rul, ha esetleg valami ismerős beszól emiatt. Nem onnan fogsz nyugdíjba menni, és ha kell a pénz, akkor kell, ez csak ideiglenes megoldás. Közben is tudsz keresni más munkát, ha kell. De semmiképpen nem kell szégyellni.

2020. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember, saját magát nézi le és ezt vetíti ki a többi emberre.

A munka nem szégyen.

2020. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Én elég sokat tanultam, hogy ne kelljen Mekiben és hasonló helyeken dolgoznom, így magamnak el nem tudnám képzelni azt a munkát. Anno diákként végeztem sokféle fizikai munkát, nagyjából van elképzelésem, hogy miylen lehet és azzal is tisztában vagyok, hogy ezek a munkák nem érnek sokat, bárki könnyedén megtanulja, ezért alacsony a fizu is.

Ettől függetlenül bármikor, ha betérek egy mekibe, vagy akármiylen hasonló helyre, ahol alacsony bérért dolgoznak emberek, biztosíthatlak róla, hogy soha, de soha nem nézek le senkit, eszembe sem jutnak ilyen gondolatok, pedig az ő fizetésük többszörösét keresem. Udvariasan köszönök, megbeszéljük a rendelésem és aztán minden megy tovább. Nem kell szégyellni, ha Mekiben dolgozol, csak a primitív emberek néznek le ezért, az ő véleményük pedig értelemszerűen nem számít.

2020. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezt honnan veszed, én például nem nézem le. Sőt! Minden elismerésem, hogy úgy pörögnek, sokszor alig lehet követni. Egyébként is látni, hogy a többségük diák, valahol el kell kezdeni.


A munka pedig sosem szégyen...

2020. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Beadtam sok helyre a jelentkezésemet, de még válaszra sem méltattak, meg volt ahol átvertek, hogy azt ígérték másnap felhívnak és nem hívtak fel. Emiatt nem nagyon marad más választásom, meg próbálkozok mással, nem adom fel, csak nagyon sürget az idő.

Olyan ismerőseim nézik le egyébként meg osztogatják meg az olyan mekis dolgozó mémeket gúnyolódó szövegekkel, akiknek soha nem kellett munkáért küzdeniük és soha nem is fogják megtudni milyen az, amikor elutasítanak, vagy válaszra sem méltatnak és kétségbe van az ember esve, hogy mi lesz, mert kipárnázott ülésbe egyszerűen csak bele kellett tenni a feneküket meg megvolt a helyük már a diploma megszerzése előtt is és kb mindig lesz biztos munkájuk olyan helyen "dolgoznak". Fogalmuk sincs róla milyen érzés megküzdeni valamiért, de osztják az észt, hogy nekik milyen nehéz volt, de mi mindenre vitték, nem úgy, mint az a sok szerencsétlen, aki a diplomájával mehet a Mekibe. :( És ha beszól nekik valaki, akkor természetesen ő a rossz, mert szegénykék ék beletaposott a lelkivilágába.

2020. aug. 1. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A postásokat ugyanígy lenézik még melóhelyen belül is... Rengeteg a primitív ember, főleg olyanok nézik le a fizikai dolgozókat, akik életükben nem dolgoztak érdemi munkát.
2020. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy miért rugózol ezen.


Buta ember volt, van és lesz is. Mindenkinek az eszéhez kell érteni a viselkedését, a szájából kifolyt szavakat. Te ezektől még emelt fővel mászkálhatsz az utcán, hidd el.


Dobd le az ilyen jellegű "csomagot", mert csak feleslegesen nyomaszt...

2020. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én ugyan nem a Mekiben dolgozom, hanem a KFC-ben, de ez is gyorsétterem, szóval úgymond "lenézett". Annak idején amúgy én is azok közé tartoztam, aki sokféle munkát lenézett, ezt is, aztán úgy hozta az élet, hogy sehová nem vettek fel, ezt leszámítva (sors fintora). Úgy voltam vele, hogy amíg nem találok mást, jó lesz, majd titkolom ismerősök elől, aztán végül amúgy itt ragadtam :D és nem szégyellem, bár van olyan barátom, aki nem mondja ki, de lenézi magát a munkát, amit végzek, nem engem. Voltam közben máshol is dolgozni, és nem isteníteni akarom, vagy valami, de nagyon sok dolgot tanultam az emberekről és az életről is. Itt tanultam meg igazán csapatban dolgozni, és mások felé alázatos lenni, pl. amikor nagy a forgalom, és szenvedés az egész, a vendégek is beszólnak, látod, hogy már mindenkinek egy nyűg, és alig bírjátok, az igazán össze tud hozni. Én amúgy tökre megszerettem. Lassan két éve nyomom, közben műszakvezető is lettem.
2020. aug. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ahogy már mondták, primitívek az emberek. Én mekizek 2 éve suli mellett és sosem szégyen mikor el kell mesélnem valakinek, hogy hol dolgozok. Most fognak előléptetni és nagyon sokan nem tudják, de diákpénzben igenis jól lehet keresni én legutoljára 200+ fizetést kaptam, úgy hogy még nem az előléptetéshez mért fizetésemet kapom. + igenis lehet karriert is építeni, nagyon sok régi diák van, akik itt maradta és mára már vezetők, akiknek a fizetése ...300-500 között mozog, nyilván attól függ milyen pozícióban van az illető. Ezért sem értem soha miért kell lenézni, hiszen többet tudunk keresni mint más "normális" munkával.
2020. szept. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!