Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért háborodtak fel sokan...

Miért háborodtak fel sokan azon,hogy elvették a kultúrális szférában dolgozóktól a közalkalmazotti státuszt?

Figyelt kérdés

Én nem bánom mert egy ismerősöm is közalkalmazott s azt mondta elég sok kötöttséggel jár együtt. Meg ha ha sima alkalmazottak lesznek akkor megszűnik a bértábla, ami szerintem azért lesz jó mert lehet akkor jutalmazni. Nem lesz az hogy ha valaki többet dolgozik és kb. ugyanannyit kereshet mint aki pl. nem csinál semmit. Meg nekem a szabadságok is szimpatikusabbak alkalmazottaknál, mert ott nem a ledolgozott évek szerint számolják, hanem az életkor alapján járnak plusz pótszabadságok.

Meg a közalkalmazotti fizetések nemhogy nem versenyképesek hanem a mindennapi megélhetéshez sem elegendők, meg szerintem ez a bértábla dolog is elvavult már s a kormány is arra hivatkozott ,hogy modernizálni akarja.


Meg törvénybe foglalták,hogy a pénznek ugyannyinak kell lennie úgyhogy nem értem mire fel ez a felháborodás. (Mielőtt valaki le fidesz trollozna nem , nem vagyok az! :D)



2020. aug. 8. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Én nem láttam nagy felháborodást, nem voltak tömegek az utcán.

Amúgy ne legyenek illúzióid, biztos, hogy rosszabbul és nem jobban fognak járni a legtöbben. Majd kérdezd meg az ismerősödet 2 év múlva.

2020. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Én érintett vagyok, kulturális közalkalmazott vagyok, illetve hamarosan "voltam". A közalkalmazotti létnek igazából egy előnye volt, hogy nem rakhattak ki csak úgy. Ez most megszűnik. Nyilván, aki csak "elvan", vagy nem nagyon dolgozik, annak ez rossz hír, de akik rendesen végzik munkájuk, mint ahogy én, ezt nem nézik jó szemmel, mert eltűnik egy afféle biztos pont. (Most, ha mondjuk kell valamire elkülöníteni pénzt, és ezt elvonással teszik meg, könnyű lesz a kulturális szférát megcélozni, mert a mi rétegünket simán elbocsáthatják könnyedén.) Ezen kívül oda az utazási támogatás, sokszor jól jött az 50%-os kedvezmény. Az ezutáni fizetésünket ugyanúgy az eddigiek, a bértábla alapján számolják ki. A 6%-os béremelésről pedig kiderült, mégse kap mindenki annyit, van, aki havi 3-4 ezerrel kap majd többet... Nem jó ez így, nagyon nem jó. Én nem is fogom ezt tovább csinálni.
2020. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Azért, mert senkinek nem fognak bért emelni, sőt, adok max fél évet, hogy elinduljon a leépítések hulláma. A kormány azért lépte ezt meg, mert igy siman jövőre elvonhatja az ágazattól a forrást és rangathatjak majd a vallukat, hogy ők nem akartak leépítést de "sajnos" a privát szféra döntéseibe nincs beleszólásuk...
2020. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem rúghatták ki őket csak azzal a feltétellel, hogy ha máshol felajánlanak nekik egy másik állást. Ez a kötelezettség szűnt meg technikailag.

Senki nem fog itt jutalmat kapni, nem lesz több pénz. Ha akartak, eddig is adtak jutalmat (főleg választási év előtti karácsonykor), ezt nem akadályozta se a bértábla, se a közalkalmazott lét.

2020. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

"Meg ha ha sima alkalmazottak lesznek akkor megszűnik a bértábla, ami szerintem azért lesz jó mert lehet akkor jutalmazni."---Ennek a lehetősége eddig is megvolt!

Ezzel szemben a jelen helyzet arra jó, hogy szabadabban = OK NÉLKÜL is lehessen adni némely vezetőnek jutalmat, eddig sok papírmunka volt elvenni attól, aki a feladatot ténylegesen elvégezte. Az alapítványnak nem kell elszámolnia, hogy mire mennyit költ!


"Nem lesz az hogy ha valaki többet dolgozik és kb. ugyanannyit kereshet mint aki pl. nem csinál semmit. "---100%-ban egyet kell, hogy értsek ezzel a mondattal, a valóságban akit többet dolgoztatnak sajnos kevesebbet fog keresni!

Sok egyetemen is megszűnt a közalkalmazotti státusz, az előírt minimális óraszámot eltörölték, cserében a felettesed óráit is megtarthatod az eredeti fizetésed fejében, míg nekik előfordulhat, hogy csak papíron marad órájuk.


"Meg nekem a szabadságok is szimpatikusabbak alkalmazottaknál, mert ott nem a ledolgozott évek szerint számolják, hanem az életkor alapján járnak plusz pótszabadságok."---Első évben marad az eredeti szabadság mennyisége, továbbá ígéret, hogy 5 évig így marad.

Nem értem, hogy kinek lesz majd az jó szerinted, ha csökken a szabadnapok száma, kíváncsi lennék a véleményedre!

Szombati órákat az óraterhelésnél veszik figyelembe pl. van órád 8:30-10:10-ig, majd este utolsó 2 óra, elmegy vele az egész nap, nem fizetik, szabi sem jár érte.


"Meg a közalkalmazotti fizetések nemhogy nem versenyképesek hanem a mindennapi megélhetéshez sem elegendők, meg szerintem ez a bértábla dolog is elvavult már s a kormány is arra hivatkozott ,hogy modernizálni akarja."---Közel 20 éve nem emelték, de nincsen tervben, hogy a kövi 20 évben legyen rajta változtatás!

A modernizálás alatt csökkentést kell érteni, 3 évig továbbra is fizetnek, majd évenként elvonnak 20-40%-ot, jelenleg erről szól a dolog.

Az egyetemek egymással fognak versenyezni (versenyképes fizetés: kevesebb pénz, kevesebb ember, több munka), hogy melyik csődöl be később!


"Meg törvénybe foglalták,hogy a pénznek ugyannyinak kell lennie úgyhogy nem értem mire fel ez a felháborodás."---Nincs szó emelésről, a fizetés téged idézve "nemhogy nem versenyképesek hanem a mindennapi megélhetéshez sem elegendők".

Másrészről be van ígérve, hogy 3 év után csökkentés lesz, így talán még te is feltudod fogni, hogy miért nem tetszik ez az ismerősödnek, bár erős a gyanúm, hogy tévedek veled kapcsolatban :)


"(Mielőtt valaki le fidesz trollozna nem , nem vagyok az! :D)"---Balázska, ha "fidesz troll" lennél, akkor érthető lenne, hogy ilyen kérdést írsz ki, de mivel állításod szerint nem vagy az, így eléggé elszomorító az értetlenséged...

2020. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! :)


Nem kellene talán ilyen arrogáns hangnemben írnod. Nem baj én normálisan válaszolok. :)


""Meg ha ha sima alkalmazottak lesznek akkor megszűnik a bértábla, ami szerintem azért lesz jó mert lehet akkor jutalmazni."---Ennek a lehetősége eddig is megvolt!" Hogyan? Nem volt meg mivel a bértáblában csak a ledoglogozott éveket és a végzettségedet számolják, legalábbis ahogy én tudom. Ismerősöm is ezt mondta. :) Ő amúgy nem bánja, hogy megszűnik közalkalmazottnak lenni de nem is örül neki. Azt mondta, hogy szerinte a sima alkalmazotti lét jobb, mert nem jár együtt ennyit kötöttséggel.

2020. aug. 17. 11:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Többen írtátok és 100%-ban egyetértek. Nem lehetett őket kitenni csak úgy. A barátom ő teremőr egy múzeumban,s mikor jött a kijárási tilalom meg karantén a múzeum bezárt. Aggódtam érte, hogy nincs munkája mire ő mondta, hogy mikor otthin voltak ugyanúgy kapták a fizetésüket 100%-os összeget. Meg azt is, hogy amikor kirúgnak valakit kettő hónap a felmondási idő s addig is utalni kell a fizetést. Az mi, hogy csak azzal a féltételell rúghatnak ki ha találnak másik helyet, a munkavállalónak?
2020. aug. 17. 11:16
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Feleségem is közalkalmazott (volt eddig..) egy művelődési házban. Simán kaptam minden évben jutalmakat - hol pénzt, hol 50-100e utalványt. Mindig meg volt a módja. Ez szvsz innen felejtős.
2020. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
85%
Ez a törvény most a közgyűjteményekről és az előadóművészetekről szól- ez utóbbiról nem tudok nyilatkozni, de úgy vélem a színész/zenész/énekes/táncos tán el tud menni haknizni, tanítani... a közgyűjteményi dolgozó nem igazán. (Azzal együtt, h tudom, az igazán nagy, komoly művészek azért nagyok, mert nem váltják magukat aprópénzre.) Hanem volt itt egyfajta társadalmi egyezmény: Te, mint közalkalmazott, vállalod, h éveken-évtizedeken keresztül ásod bele magad a könyvtárad/levéltárad/múzeumod gyűjteményébe és gyakorlatot szerzel annak szolgáltatásában, kifejezetten a "köz" javára - azaz munkaerőpiaci szempontból értéktelen tudásba forgatod az életidődet. Vállalod az igen nyomott fizetést (főiskola, 20 év munkaviszony=155E nettó). Ennek fejében az állam vállalja, h Téged a piaci viszonyoknál valamivel biztonságosabb feltételekkel foglalkoztat + ad pár kedvezményt (utazás, szabadságok száma stb.) Itt vannak a különbségek tételesen: [link] A munkád semmit nem változik - tudásodat, tájékozottságodat, kreativitásodat, előadókészségedet, türelmedet stb. pont ugyanúgy igényli, ugyanolyan szabályozási kötelezettségeknek kell eleget tenned és pont uaolyan xarul leszel fizetve, mint eddig (a 6% emelésről összesen egy sajtónyilatkozat van, joganyag egy szál se), és most már bármikor kirúghatnak, mert pl. nem tapsoltál elég lelkesen a polginak. Az elavult bértábláról annyit, h a magamfajta ősállatok bizony emlékeznek, hogy a bevezetése után már voltak önkormányzatok, akik az alkalmazottaik fizetését "függetlenítették a bértáblától", mivel az csak a minimumot határozta meg mindig is. Vagyis bárkinek, bárhol lehetett nem csak jutalmat, hanem nagyobb fizetést is adni, a törvény minden további nélkül lehetővé tette.
2020. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!