Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El kellene fogadnom egy...

El kellene fogadnom egy állást, de nem akarom... Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Eddig jóval normálisabb helyeken dolgoztam, magasabb pozícióban ennél. Viszont lassan 1 hónapja munkanélküli vagyok és valamit muszáj találni mert hitelem is van. Még 1-2 hónapig tudnám fizetni de mi van ha addig se találok mást? Tehát kénytelen vagyok elfogadni, viszont szabályosan a sírógörcs kerülget és gyomor görcsöm van miatta. Mindez egy olyan állás miatt ami ront a karrieremen, rossz a közeg (eddig 3-ból 3x éreztem magam ramatyul a dolgozók mellett), olyan munka ami közben könnyű megsérülni (pl. Forró olaj mellett, sajnos elég meggondolatlan tudok lenni néha), és még csak meg se fizetnék, mert a munkanélkülivel megegyező összeg talán 10-20000 ft-tal több de lehet sokat mondtam.

Nagyon el vagyok keseredve, ti mit tennétek a helyemben?

Kiemelném, hogy dolgozni szeretnék, itt ezzel a munkával van a bajom (jellege, környezet, fizetés)


ápr. 30. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

"El kellene fogadnom egy állást, de nem akarom..."


Én nem csinálok olyan dolgot amit nem akarok. Hozzáteszem, hogy anyagilag is megtehetem, hogy ne csináljak olyan dolgot, amit nem szeretnék ;) Szóval a válasz az hogy én biztos nem csinálnám szevasz

ápr. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem fogadnam el. Én is voltam munkanélküli hitellel, de nem. Jött a megfelelő ajánlat pár hét múlva.
ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha nagyon szorít a cipő akkor el kell kezdeni ott a munkát és mellette intenzíven keresni az új helyet.


Maximum ideig kapod a munkanélkülit? Tehát még két hónapig?


Mert ha igen, és itt a fizu majdnem ugyanannyi lenne mint a munkanélküli, akkor viszont értelmetlen elfogadni. Akkor keresni kell tovább.

ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig vállalnám, amíg nincs jobb. Hogyha régóta nem találok végzettségemnek megfelelő munkahelyet, akkor ez van, ez is egy munka, pénz pedig kell, főleg ha nem találok. Bár rám nincs ilyen hatással egyik munkahely se, hogy sírógörcsöm legyen, ez azért nagyon durva.
ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha úgy érzed, ilyen szar munkát 2 hónap múlva is találnál, akkor ne fogadd el, max ha akkor sincs semmi értelmes, majd beállsz valami ilyen helyre. De ha necces, hogy lenne-e bármilyen munka kilátásban, fogadd el és keress mellette jobbat, próbaidő alatt bármikor azonnal leléphetsz.
ápr. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát okosabb nem lettem továbbra se,de nyertem egy kis időt gondolkodni. Bár ez se mellette szól, megbeszéljük hogy megyek erre léptek...

Majdnem egy hét múlva kell jönnöm szerződést kötni... Mondjuk addig lesz 2 próba napom is máshol, remélem összejön és nem kell ezt elfogadnom

ápr. 30. 12:16
 7/12 A kérdező kommentje:

4/6 hát én se szoktam meló helyen bögni, de ami itt megy...

Komolyan még alá se írtam semmit de úgy rángatnak mint kutya a csontot. Leszarják nekem megfelelő e adott időpont amikor szerződés előtt be kell mennem közli, hogy ekkor pont. Mire jeleztem, hogy bocsánat de az nem fog menni mert nem érek rá. Elkezdett pofákat vágni és flegmázni, nagy nehezen sikerült ki könyörögni egy normális időpontot. De ha már most ennyire lenéznek meg semmibe vesznek mi lesz később?

Én ezt tuti nem viselem el sokáig, inkább éhen halok... De velem így ne beszéljen...

ápr. 30. 12:54
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Így nen lehet nekimenni egy új melóhelynek!


Vedd fel inkább a maximális időtartamra járó álláskeresési járadékot (nekem tavaly egyszeri 600 nettó körül volt de bruttó 450 re voltam bejelentve).

Aztán keress jobb lehetőséget!

ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Leszarják nekem megfelelő e adott időpont amikor szerződés előtt be kell mennem közli, hogy ekkor pont. Mire jeleztem, hogy bocsánat de az nem fog menni mert nem érek rá."


Sajnos a munkahelyek ilyenek, nem hozzád igazodnak, hogy mikor érsz rá...ezen nem kell kiakadni.

máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9/9

Hát nem tudom, nem ez az első, nem is a 2. Munkahelyem... De ennyire soha sehol nem vették semmibe!

Illetve már bocsi de ez nem normális dolog!

Egy munkaszerződés ugyanis nem egyoldalú ahol csak és kizárólag a munkáltató bír döntési jogokkal! Hanem kétoldalú megállapodás, amiből következik hogy igenis munkavállalóként is van jogom beleszólni és nem hajbokolni!

máj. 1. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!