Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most a járványidőszakban ti...

Most a járványidőszakban ti HR-esek hogyan visoznyultok a külföldi munkavállalókhoz?

Figyelt kérdés

Kicsit forditott logikas a kerdesem. Most végeztem a Corvinuson Vezetes es szervezes mesteren es kulfoldon szeretnek szakmai gyakorlatot csinalni. Szerenvsere megnyertem hozza egy osztondijat is, igy a lakhatas is meglenne. Viszont hiaba adtam be vagy 40-50 helyre a jelentkezesem, 6 hónap alatt 3 interjum volt, azok is csak ismerkedo, screening interjuk. Egyetem alatt nem dolgoztam, elotte voltam egy evig gyakornok egy nevesebb multinal, angolul es nemetul felsőfokon beszelek, illetve spanyolul es portugalul is kozepfokon. Diakszervezetben is voltam vezetosegi tag, es a diplomam is kivalo. Ehhez képest megis azt tapasztalom, hogy a cegek 2-3 het varakozasnutan visszadobjak a jelentkezesem, persze 0 indoklassal, de azert remelik, hogy meg hallanak felolem.


Kivancsi vagyok, hogy ha mostanaban egy kulfolditol kaptok jelentkezest, akkor inkabb preferaljatok a magyar munkavallalokat, legyen az barmennyire is tapasztalt? Vajon a Covid miatti bizonytalansag allhat itt a hatterben, esetleg mas jobban matchcsel a pozival, vagy tobb a tapasztalata? Sajnos mindig olyan szukszavu visszajelzest kapok, amibol nehez ezt eldonteni.



2020. aug. 9. 13:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Hagyjuk akkor.

Szevasz!

2020. aug. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Felvettek a Porschéhoz gyakornoknak Prágába. Csak akarni kellett, végre sikerült. :)

2020. aug. 20. 23:12
 23/23 anonim ***** válasza:
Grat
2020. aug. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!