Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyire sok dohány...

Miért van ennyire sok dohány boltban eladó hiány? Dolgoztál már ott?

Figyelt kérdés
Ennyire rosszak ott a körülmények? Mert évek óta azt látom, hogy rengeteg dohány boltba keresnek eladót. Tapasztalatok?

2020. aug. 11. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
kevés a fizu
2020. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Aha kevés a fizu + részmunkaidővel/feketemunkával trükköznek, ha meg nem tetszik a rendszer, akkor el lehet takarodni.
2020. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Múltkor az egyikben váltottam pár szót az eladóval, napi 17 órát dolgozik (6-23) 1 nap munka,1 nap szabad. Azt nem tudom mennyit keres, de nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy ilyen munkarendet elvállaljak.
2020. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :( Borzalmasan elkeserítő. Mindenhol ez megy? Hogy trükköznek a vállalkozók, meg feketéztetnek már? Hol van tisztességes munkaadó?
2020. aug. 11. 10:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan orszagokban, ahol nincsennek szenne adoztatva a munkaberek.
2020. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, de erről nem az egyszerű dolgozó ember tehet. Munkaadóknak nem lesznek majd embereik sem ebből kifolyólag, mert látható mennyire nincs ember a dohány boltokban
2020. aug. 11. 11:23
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

A cigaretta esetében 13% -os árrés van. A minimálbér a munkáltatónak 191 590 Forintba kerül. Ebből az jön ki, hogy egy minimálbéres embert 1 473 769 forint forgalommal lehet kitermelni. Ha van két alkalmazottja és mondjuk az üzlet helyiségért (igen kedvezően) 300 000 forintot fizet. Akkor havonta 5 255 231 forintnyi dohányárut kell eladnia. Az 3753 doboz multifilter eladását jelenit havonta az napi 125 doboz. Az üzlet indulásához elköltött kb 5 Millió forintot. Persze a kis vállalkozó lelke ezek után szeretne profitot termelni, hiszen bele öli az idejét, pénzét és mindenért ő vállalja a felelősséget. Mindezt azzal nehezítve, hogy bármikor nyílhat egy másik trafik vele szembe, bármikor elő ugorhat egy jó kis büntetés valamelyik ellenőrző hatóságtól és a nagy talányra kell folyton keresni a választ, hogy talál olyan munkást aki hajlandó minimálbérét dolgozni.


Egyes hanyatló országokban (ahol nem valósult meg a gazdasági csoda, ahol nem dübörögnek a pannon pumák), a minimálbérre nem szuper bruttót kell fizetni, hanem a normál adótartalma is jóval kevesebb... Gondolj bele, egy olyan világba, ahol a 160 000 forint bruttó minimálbért te hazaviszed nettóban a munkáltatónak meg 160 000 forintjába kerül csak. Ezért meg ugyan mindig napi 113 doboz cigit el kell adni, de lehet hogy ezért a fizuért már lenne olyan munkás aki hajlandó lenne bejönni dolgozni.

2020. aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm dolgozott, 2 hónapig. 140 ezer ezer a fizu hétvégi pótlékkal együtt. Vicc.
2020. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es, erről sem a munkavállaló tehet. Én értem a trükközgetés okát, csakhogy nekünk egyszerű embereknek meg e miatt nem lesz se nyugdíja, se semmije. Míg egy vállalkozónak van miből vállalkoznia meg trükközgetnie a másik majd éhen hal idősen, mert elcsalták a járulékait, hogy a kedves vállalkozó jól járjon. Ezt nem lesz aki bevállalja, mert kinek éri meg?Te elmennél úgy dolgozni fo.s pénzért, hogy nem fizetnek utánad semmit, meg átvernek? Miért vállalkoztok, ha tudjátok hogy nem jövedelmező? Miért nem csináltok olyat amiben van pénz is? Ha meg ennyit kell adózni akkor miért nem dolgoztok ti is? Megszűnhetnének végre a lehúzó, csaló alvállalkozók is, sokkal jobb lenne. Akkor lenne néhány cég, akik tisztán dolgoztatnának és nem kell több alvállalkozónak az alvállalkozója, meg csalásokon agyalgatni, meg trükközgetni. Akinek nincs pénze elég, az ekkor menjen el dolgozni az én véleményem szerint.
2020. aug. 11. 15:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Az egyszerű munkavállalónak a választásokon kellene észnél lennie és nem a fideszre szavazni egy zsák krumpliért.
2020. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!