Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondjak fel egy megbízá...

Hogyan mondjak fel egy megbízást egy ügyvédnek ha az öcsém is érintett , és ,hogy őt ne érintse az , hogy én a megbízást semmisé akarom tenni?

Figyelt kérdés

Még csak megbízást kötöttem egy ügyvéddel aki már nem biztos, hogy jó pénzügyi ügyvédként öröklési hagyatéki tárgyaláson ha esetleg a 3. testvérünk tervez valamit ellenünk.


Eleve volt egy olyan lehetősé a megbeszélésen, hogy az öcsémtől függetlenítem magam a megbízólevélben de nincs az a papír nálam pedig az új példányt rakták elém , mégis az 1. változatot fotóztam le (talán elrakta az ügyvéd magának) ? Ami le van fotózva azon az áll hogy bennünket képvisel nem az , hogy engem.


Viszont félek felmondani neki , mert azzal lehet, hogy az öcsémnek is felmond aki nem akarja ezt.


Egy ügyvéd felmondhat az ügyfelének ha csak megbízásról van szó?


Először csináltatni kéne egy különállót viszont azzal külön kell majd kifizetni az ügyvédet ugye ? Pedig az ügyünk közös .



2020. aug. 12. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Teljesen függetlenek vagytok egymástól még akkor is, ha egy okiratba volt foglalva a megbízás. Felmondod, és kész. A testvéred helyett úgysem tudod felmondani, csak max. a meghatalmazásával.


Amúgy mi az, hogy "pénzügyi" ügyvéd? Ilyen fogalom nem létezik.

2020. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem megbízásról ahenm ügyvédi meghatalmazásról van szó.
2020. aug. 13. 12:46
 3/14 anonim ***** válasza:
A meghatalmazás mögött mindig ott van egy megbízás, ha az megszűnik, a meghatalmazás automatikusan érvényét veszti.
2020. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de nem értem ezzel mire célzol ? Ez rosszat jelent ? Még nincs ügy csak esetleges képviseleti kérés egy hagyatéki tárgyaláshoz.Arra lennék kíváncsi vajon ha lemondom a meghatalmazást és meg gondlom magam , visszafogad e az ügyvéd vagy megteheti , hogy visszautasít ?
2020. aug. 13. 13:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Miért jelentene rosszat? Ne haragudj, én meg azt nem értem, ebben mi olyan érthetetlen?

Mondd meg az ügyvédnek, hogy felmondod a megbízást és visszavonod a meghatalmazást. Csak te. Ennyi.

Nem kell ezen ennyit pörögni meg túlbonyolítani.


Nyilván megteheti, hogy másodszorra már visszautasít (elsőre sem köteles elvállalni, egy ügyvéd ugyanúgy megválaszthatja, hogy kivel akar dolgozni, mint az ügyfél), de azért azt megjegyezném, hogy eddig nem ezt kérdezted, hanem hogy a testvéredre is vonatkozik-e a te felmondásod.

2020. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket, csak pánikba estem, mert az elején olyan kézenfekvő volt, hogy csak szimplán meghatalmazom, hogy képviseljen minket kettőnket ha a 3.testvér tervez valamit. De utólag nem találtam semmit róla a neten meg nem akarta automatikusan odaadni a meghatalmazst, csak hogy fotózzuk le . Ez etikus így, hogy csak nála van meghatalmazás papír nálam meg fotó , vagy max emailben küldött példány? Nekem ez gyanús . De már 1 hét eltelt és kiderűl nincs is semmi nagy ügy a 3 testvérrel meg az másik közös ügyvéd a tesóval tiszta akkor olyan hülyeség 3. különálló ügyvédet felfogadni... De ez lenne a helyes döntés gondlom a fentek alapján..


Eddigi Anonim válaszoló a tapasztalat beszél belőled vagy szakmabeli vagy?

2020. aug. 14. 23:08
 7/14 anonim ***** válasza:

Ügyvéd vagyok. Meghatalmazást én sem mindig adok az ügyfélnek. Az neki nem kell, nekem kell felhasználnom az eljárásom során. Akkor kap, ha kér.

Megbízási szerződést viszont mindig kap, az tartalmazza a kettőnk közötti megállapodást.

A neten rólam nem találnál sokat, nincs honlapom. De nem értem, ez miért lenne gyanús!? Nem kötelező honlapot üzemeltetni.

2020. aug. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !

Akkor utolsó kérdés ezzel kapcsolatban . Tehát akkor hiába van leírva a meghatalmazásban , hogy a hagyatéki eljárás során teljes jogkörrel képviselhet , hogy ezt ténylegesen megtegye kell megbízási szerződés is ?

Vagy ez alapján meddig mehet el az érdekemben a tényleges megbízással szemben ? Ezeket teheti meg a 2017-es LXXVIII.törvény 2 paragrafus 1. bekezdése alapján :Ügyvédi tevékenység:

a) a jogi képviselet ellátása,

b) a büntetőeljárásban védelem ellátása,

c) a jogi tanácsadás,

d) az okiratszerkesztés,

e) az okirat ellenjegyzése.


De akkor ha nem ér semmit a meghatalmazás megbízási szerződés nélkül akkor az csak arra jó, hogy megkönnyítse a papírmunkát az ügyvédnek ha esetleg meggondolom magam ?


Köszönöm , ha továbbra is kisegít a válaszadással!

2020. aug. 15. 16:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Megbízás nélkül nem is születhet meghatalmazás.

A megbízást minden esetben írásba kell foglalni, kivétel ez alól, ha csak jogi tanácsadásról van szó (ahhoz viszont semmiféle meghatalmazásra nincs szükség).

2020. aug. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Újfent köszönöm!


De akkor engem most átvertek vagy mi történt ? Most akkor felvan fogadva ez az ügyvéd vagy sem ?


Mert szó szerint ez áll a papíron : ügyvédi meghatalmazás , teljes jogkörrel képvisel a hagyatéki eljárásnál.


Ez NEM jelenti azt, hogy amíg ez a meghatalmazás él addig már eltelt időt kiszámlázza nekem ugye? Mert csak 1x találkoztunk beszéltünk.

Max akkor kell fizetni neki legközelebb ha tanácsadásra megyek (?)

2020. aug. 16. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!