Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató mennyire alaposan...

A munkáltató mennyire alaposan néz utána a szakmai tapasztalatoknak?

Figyelt kérdés
Megjelöltem egy diákmunkát az önéletrajzomban, amit elkezdtem ugyan, és csináltam a próbaidő alatt végig, de szerződésre végül nem léptem a munkahellyel. Ennek ellenére amit beírtam az életrajzomba, mint tapasztalatot, hogy mit csináltam és meddig, az igaz, csak nem kaptam érte fizetést, és nem volt velük szerződésem (mivel az a próbaidő utántól kezdődött volna). Ha a munkáltató által megbízott hr-es cég ennek utánanéz, akkor ebből lehet probléma számomra?
2020. aug. 13. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Miért nem a valóságot írod magadról? Sokkal jobbat teszed, ha az igazat írod, és kitűnsz, hogy jó vagy, mint sem, hogy bekamuzol valamit, és menet közben derül ki, hogy gyenge vagy. Mert a gyengébbnek látszó dologból lehet még nagyon jó, de a jó dologból lévő gyengének nagy a bukása.

Mindig a legminimumabbat kell írni, akkor tudsz nagyot lépni felfelé.

2020. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
1+ Nem beszélve arról, hogy valóban bármikor utánad nézhetnek. Ez tény.
2020. aug. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Mi az hogy! Nagyon is!
2020. aug. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Úgysem néznek utána. Minden embernél nem fognak 10 helyre telefonálgatni. Arról nem is beszélve, hogy nem adhatják ki az adataidat rólad a korábbi munkáltatók. Nyugi. Azt kamázhatsz amit csak akarsz
2020. aug. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Átlátnak a szitán. A legtöbb valamirevaló (khm) góré rengeteg apró dologból, egy oldalpillantásból, egy túl hamar rávágott válaszból vagy épp késlekedésből, egy fülpirulásból, egy kezdődő, enyhe izzadásból, egy nagyot moccanó verőérből, egy pont "akkor" elszíntelenedő hangból, egy indokolatlan pupillaméret-változásból, de inkább csomó ilyen dolog megsokasodásából tudja, hányadán álljon veled. Kamuzgass nyugodtan, úgy legalább ahova felvesznek, oda pont eljátszogatni kellesz majd.
2020. aug. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire, lesz@rják. Az interjún támaszkodnak az emberismeretükre, kérdezgetnek, hogy miket csináltál eddig, azután, ha szimpi vagy felvesznek. Van olyan ritkán, hogy utánaérdeklődtek az embernek, de ott is kértek egy kontaktot az előző munkahelyről. Nem kell ezt túlgondolni, a próbaidő alatt pedig bármikor megválhatnak az embertől, ha úgy adódik.
2020. aug. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
megnézi, ne kamuzz
2020. aug. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Meg azért a gyakorlatban a semmi tudás elég gyorsan kiderül.
2020. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Látom, senki nem olvasta el a kérdés leírását. Nem kamuztam be semmit, az a kérdésem, hogy ebben a konkrét esetben, vagyis, ha úgy dolgoztam valahol, hogy nem volt munkaszerződésem, mert a próbaidő végén otthagytam, de ennek ellenére beírtam szakmai tapasztalatnak, lehet-e gond.


Tehát NEM arról van szó, hogy beírtam valamit, amihez semmi közöm nem volt, hanem arról, hogy próbaidőt töltöttem csak, nem pedig szerződéses munkaidőt.

2020. aug. 14. 11:30
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem állítottál valótlant, ne érezd magad rosszul miatta.
2020. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!