Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az építkezési munkások mit...

Az építkezési munkások mit szoktak csinálni 50 éves koruk után?

Figyelt kérdés

A fizikai munka jó, mivel viszonylag kevés energiabefektetéssel sokat lehet vele keresni. Értem ezt úgy, hogy nem igényel pluszban otthoni önképzést és nem kell külön energiát fordítani a kapcsolatok kiépítésére sem.

A probléma csak az, hogy hosszú távon nem biztos, hogy annyira egészséges egyrészt a csontok/izületek, másrészt a különböző építkezési törmelékekből származó egészségtelen porok beszívása miatt.



2020. aug. 14. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
A gázszerelőnk 76 évesen is dolgozik, jól tartja magát
2020. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki olyan jól tartja magát, mint amit az első válaszoló írt. A többség viszont 50 és 60 éves kora között lerobban: az ízületeket kivégzi a kúszás-mászás (sokszor hideg betonon) vagy a cipekedés, a gyomrot és a beleket a sok "energijajital cigivel" reggeli és sebtében befalt óccsó ebéd, a tüdőt a dohányzás és a por, az elhízás pedig minden szervben kárt okoz.

Ilyenkor pedig jön a fejvakarás: leszázalékoltathatná magát az egyszeri melós, csak éppen mivel világéletében "okosba" foglalkoztatták, általában bejelentés nélkül vagy négyórás minimálba', ezért olyan kevés alamizsnát kapna, hogy abból sehogy nem él meg. Persze a nagy lóvé mindig megvolt zsebbe, de abból meg véletlenül sem megtakarítás lett.

Úgyhogy az ilyen, megrogyott építőipari munkások mifelénk addig dolgoznak, amíg csak meg bírnak mozdulni. Utána az alkohol gyűri le őket végleg: semmivel sem tudják lekötni magukat, mert évtizedeken át csak a meló, a maszek meg a fusi váltotta egymást szabadidő nélkül, így ha nincs mit tenniük, nem találják fel magukat, csak az ivás jut eszükbe.

2020. aug. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Amelyiknek van esze és nem okosba nyomja, illetve nem amortizálja le magát fizikailag, az dolgozik, ahogy az első válaszoló is írja. Ha még több esze van, akkor addigra már vállalkozást vezet, amiben a melósai végzik a munkát, ő meg csak felügyeli őket, beszél az ügyfelekkel.

Akinek kevesebb észt osztottak születéskor, az úgy jár, ahogy a 2. válaszoló írja. Akinek még kevesebbet, az meg egész életében tróger volt és zsebbe is csak keveset kapott.

Nem olyan bonyolult ez.

2020. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Okosba is jó nyomni, csak be kell fektetni a pénzt valahogy (pl kriptovaluta)
2020. aug. 15. 13:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Kriptovaluta :D tuti biznisz
2020. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vagy elmennek vagyonőrnek.
2020. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5:


1. A feketén keresett pénzt máshogy nem nagyon lehet befektetni

2. A kriptovaluták ára 10 -20 éven belül meg fog tízszereződni. Aki ezt nem látja, annak azt ájánlom, hogy előbb olvasson utána és azután fogalmazzon meg véleményt.

2020. aug. 16. 09:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Havi párszázezer Ft fekete pénz nem az a pénz, amit nagyon rejtegetni kellene. Ha így lenne, a melósok 20 éves swiftekkel járnának, romos házakban laknának stb.


Egyébként mire alapozod, hogy a kriptovaluták értéke meg fog nőni? Semmilyen értékteremtés nincs mögötte, az árfolyamát csak és kizárólag a neki tulajdonított hype alakítja, épp ezért, ha visszanézed pl a Bitcoin eddigi árfolyamát azt látod, hogy hatalmasokat lengedezett attól függően éppen mennyire volt népszerű. 10-20 éven belül pont akkora esély van arra, hogy teljesen eltűnnek, vagy tizedelődik az árfolyamuk mint annak, hogy 10x-esére nő. Ez nem befektetés, hanem szerencsejáték. Kicsit nagyobb esélyed van a nyerésre, mint az ötöslottón, de sokkal többet is bukhatsz.

Ezen felül a bitcoin és a többi kriptovaluta 99%-ban illegális ügyletekben használatos és a feketepiacon használják fizetőeszközként. Hétköznapi emberként nem tudsz vele mit kezdeni, csak a hypevonatra ülsz fel vele. Javaslom, hogy kicsit jobban ásd bele magad a befektetések világába, mielőtt csúnyán megégeted magad.

2020. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A második bekezdéssel gyakorlatilag válaszoltál is az első bekezdésben lévő kérdésre. A tény, hogy illegálisan használják, önmagában elég a növekedéshez. Ha egy papírpénzmentes világban élünk, hogy fogunk majd feketén fizetni?


Lehetséges válaszok:

a) Eltűnik a feketepiac, megvalósul a kommunizmus stb(ebben az esetben nem baj, ha elveszítem a pénzem, mivel úgyis megkapok mindent)

b) Az emberek kriptovalutát fognak használni, így annak értéke megnő.



"Az árfolyamát csak és kizárólag a neki tulajdonított hype alakítja": Az ingatlant leszámítva minden más hosszú távú befektetés ilyen.


"99%-ban illegális ügyletekben használatos":

Szerencsére még igen, mivel még új és nincs széles körben elfogadva. Ahogy ez megváltozik, még többet fog érni.


"Semmilyen értékteremtés nincs mögötte":

Ahogy a forint meg az arany mögött sincs.


"hypevonatra ülsz fel vele":

Én is ugyanezt mondtam 2017 nyarán, aztán csak vártam és vártam a bukást, de valahogy csak nem akart bekövetkezni. Végül úgy döntöttem utánanézek rendesen, tehát nem csak a bankárokat/befektetési tanácsadókat hallgatom meg.


Igen ez egy vallás, de olyan, mintha a kerténységbe fektetnél bele Nero császár idején úgy, hogy ami akkor 1500 év alatt játszódott le, most 30 év alatt fog.

2020. aug. 16. 15:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem te egy alternatív valóságban élsz.


"b) Az emberek kriptovalutát fognak használni, így annak értéke megnő." -> ettől nem fog megnőni az értéke, mint ahogy a jelenleg használt valuták értéke sem nő amiatt, hogy hazsnálják őket.


""Az árfolyamát csak és kizárólag a neki tulajdonított hype alakítja": Az ingatlant leszámítva minden más hosszú távú befektetés ilyen."


Nem igaz. Részvények mögött pl működő cégek vannak, amelyek az évek alatt többet-és többet termelnek, bővülnek, fejlesztenek. Ennek megfelelően nő a részvényük értéke. Persze kivételek, vannak, lásd pl Tesla, ami még mindig nem termel profitot, mégis az egekbe szökött az árfolyama, mert most épp nagyon menő. 1,5 éve senki gondolni sem merte volna a cég teljesítménye alapján, hogy ennyit fog néni az értéke. ENnél fogva nincs garancia arra, hogy két év múlva ne érja a felét.


"Szerencsére még igen, mivel még új és nincs széles körben elfogadva. Ahogy ez megváltozik, még többet fog érni."

Mik okból változna? Milyen érdeke fűződik a cégeknek, vásárlóknak ahhoz, hogy kriptovalutát használjanak a jelenlegi fizetőeszközök helyett?


"Ahogy a forint meg az arany mögött sincs."

Az arany ára is attól függően mozog, hogy éppen ekkora a kereslet iránta. A Forintot ne soroljuk ide, senki nem nyomatja a mantrát, hgoy fektessünk Ft-ba, mert 10 év múlva megtízszereződik az értéke (lol)


"Én is ugyanezt mondtam 2017 nyarán, aztán csak vártam és vártam a bukást, de valahogy csak nem akart bekövetkezni. Végül úgy döntöttem utánanézek rendesen, tehát nem csak a bankárokat/befektetési tanácsadókat hallgatom meg."

Mondom én, hogy te másik mozit nézel. 2017 végén, 18 elején lett vége a hype vonatnak és hirtelen beesett az árfolyam. Azóta nem sokat nőtt az értéke, ellenben ide-ida ugrál.


Én elhiszem, hogy hiszel a kriptoban és nem állítom, hogy biztos nem fog nőni az értéke, de magabiztosan állítani, ráadásul saját magadat cáfolva, hogy tuti biznisz ebbe fektetni, nettó butaság. Olyan pénzt, amit nem sajnálsz elveszíteni, persze bele lehet tolni, aztán ha bejön dől a lé. Ha nem, akkor meg nem fog fájni a veszteség. De mint fő megtakarítási formát választani, hát...

2020. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!