Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetértetek ezzel? „amennyit...

Egyetértetek ezzel? „amennyit 2020ban egy átlagos szabolcsi keres – nettó 176 445 ft-ot– 2011ben, vagyis kilenc évvel ezelőtt keresett egy átlagos fővárosi lakos?

Figyelt kérdés

„Annyit, amennyit 2020 első negyedévében egy átlagos szabolcsi keres – nettó 176 445 forintot –, 2011 első negyedévében, vagyis kilenc évvel ezelőtt keresett egy átlagos fővárosi lakos.“


[link]



MICSODA???????????


Fővárosi diplomás munkavállaló vagyok, itt születtem, itt élek jó 40 éve, soha máshol nem éltem és nem dolgoztam.

Nettó 176.000-et soha az életben nem kerestem. Soha!!!!!!!

Pedig diplomás vagyok ennek megfelelő munkakörben lassan 20 éve mióta kijártam az egyetem(eket).

A mostani nettóm 160.000.

2011ben (megnéztem ) 98.000 volt a nettóm.

És már akkor is ugyanott és ugyanazt dolgoztam amit most.


??? ezek a statisztikák honnan jönnek??


Bár ismerjük a mondást, a hazugság fokozása: Kis hazugság, nagy hazugság, oltári hazugság és... statisztika.


2020. aug. 17. 14:33
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Átlagos lakosokról ír. De bőven átlag alatt keresel.
2020. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%
Igen attól hogy te kevesebbet keresel... Olvas utána az átlag szónak
2020. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

"De bőven átlag alatt keresel."


Azért milyen marha érdekes hogy a legszélesebben vett ismerősi körömben sincs senki nettó 200-at elérő bérrel, de 1 db ember se.

Miközben a pesti átlagbér (KSH) 316.000 ft.


Most ne kezdjük el pofázni nekem az átlag fogalmát, inkább azt magyarázza már el valaki hogy van az hogy csak ÁTLAG ALATTI ismerőseim vannak, átlag feletti meg 1 se???

Hát ez hogy van ezt tessék már elmagyarázni!

2020. aug. 17. 14:42
 4/39 anonim ***** válasza:
77%
Engem inkább az érdekelne, hogy mi a toszt csinálsz diplomával 160 nettóért. 8 általánossal 250 nettót keresek a gyárban, gép mellett. Kom-egom megye.
2020. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem pofázik itt senki, maximum te, vegyél kicsit vissza a hangnemből kérlek. És már ne haragudj, de pesten a nettó 160-nal igenis átlag alatti a fizetésed. És igen, az ismerőseidé is. Azért mert te és az ismerőseid keveset keresnek, attól még a másik egymillió emberből, akik pesten dolgoznak, nagyon is sokan keresnek ennél jóval többet.

Te írtad le, hogy 316ezer az átlagbér, a tiéd pedig fele annyi. Akkor most mi is a kérdés igazából?

2020. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

"Olvas utána az átlag szónak"


Pontosan tudom mit jelent az átlag. De addig amíg a 4 milliós magyar munkaerőpiacon úgy számolnak átlagot hogy az 5 főnél kevesebbet foglalkoztató mikrovállalkoásokat nem veszik figyelembe addig a átlag EGY LÓSZAR EGY SEMMI!!!


Hányan érintettek? olyan 1,7 millió ember. Tehát úgy számolunk átlagot hogy van 4 millió munkavállalónk, és abból 1,7 milliónak a bérét kapásból nem vesszük figyelembe mert ők 5 főnél kisebb cégnél vannak.... és a maradék átlagát számoljuk...

Hát ez nem átlag ez egy lószar egy semmi egy vicc egy nulla.

Vegyük csak bele azt az 1,7 millió melóst és nézzük már meg mennyire jön ki az átlag.

2020. aug. 17. 14:46
 7/39 A kérdező kommentje:

"gép mellett."


Ja hogy gép mellett 250 a nettód. Kösz azt megtarthatod akkor se mennék a helyedre, ha 3x 250-et kínálnának!

2020. aug. 17. 14:47
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most mi is a kérdés igazából? Vagy csak a hisztirohamodat akartad megosztani velünk?
2020. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%
Rendben, megtartom. Gép mellett nem csak robot munka van ám. Akkor ülj az irodában gép hekyett egy takarítónői fizetésért. Igazából a te döntésed.
2020. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz nekem takarítót nettó 160-ért, akkor kérlek azonnal jelezd :D
2020. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!