Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az, hogy alacsony férfi...

Az, hogy alacsony férfi vagyok, befolyásolhatja, hogy nem kapok/nehezebben kapok munkát?

Figyelt kérdés

Kb- 169-170 cm vagyok. Olvastam, hogy a karrierben is (mint az élet legtöbb területén) a magas emberek sikeresebbek.


21/F



2020. aug. 18. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Putyin a világ legbefolyàsosabb embere, 170 cm

De ott volt Sztálin, Lenin, Hitlet, mind alacsonyak voltak

2020. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem mondom, hogy kifejezetten előny, mert ez nem lenne igaz. De az igaz, hogy az alacsony férfiak sok esetben más tulajdonságokkal kompenzálnak. Pl szorgalmasabbak.


Ahogy az élet minden területén, itt is igaz, hogy a klasszikus szépségideálnak megfelelő nők és férfiak könnyebben boldogulnak. De ez nem jelenti azt, hogy akkor a többinek nehéz, és azt sem, hogy ha egyébként minden követelménynek megfelel egy alacsony pasi vagy egy kövér nő, akkor inkább felveszik a magas pasit vagy a vékony csajt, aki ugyan nem ért hozzá, nem elég képzett, de "szép".

2020. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Max a társkeresést.
2020. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BeefEater ***** válasza:
90%
Munkakör függő: Ha kőműves mellé jelentkezel segédmunkásnak akkor hátrány. Ha szoftverfejlesztő akarsz lenni, akkor nem számít. Ha vadászpilóta, zsoké vagy F1 versenyző akarsz lenni, akkor előny.
2020. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Harckocsizóknál kifejezetten előny az alacsony termet.
2021. febr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BeefEater ***** válasza:

Attól függ... Olvastam olyan kutatást, hogy két azonos képességű jelölt esetén ösztönösen a fittebbet/erősebbet (ide gondolom beírhatjuk, hogy a magasabbat) választja a legtöbb ember.

Nálunk a legtöbb interjú on-line zajlik, csak akkor tudom meg, hogy milyen alacsony (vagy magas) a jelölt, ha személyes interjúra kerül a sor, az meg már csak formaság általában.


Légiutas kísérőknél is van egyébként minimum magasság. Fel kell érniük a fej feletti csomagtartókat.


(Megjegyzés: én is alacsony vagyok, sosem származott még belőle hátrányom álláskereséskor.)

2021. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!