Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gyermekkori táplálkozásunk...

A gyermekkori táplálkozásunk befolyásolhatja, hogy milyen lesz a testalkatunk? (Kövér, sovány, magas, alacsony, izmos, puhány. )

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha nem kapunk meg valami fontos tápanyagot lehet-e valami károsodásunk.

Lehet, hogy hülyeség, de amikor kisgyerek voltam utáltam a tejet, és a tejtermékeket. Elképzelhető, hogy emiatt vagyok alacsony?A családomban senki sem az.


2009. júl. 2. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyermekkori táplálkozás kritikus befolyással van az ember fejlődésére, testileg és szellemileg egyaránt. Erről oldalakat lehetne beszélni, hogy milyen katasztrófális következménye lehet, ha valaki bizonyos tápanyagból nem kap elegendő mennyiséget, esetleg túl sokat kap, főleg, hogy számtalan tápanyagról van szó.


Könnyen elképzelhető, hogy kalcium vagy d vitaminhiány miatt lettél olyan alacsony, de a stresszes lelkivilág, betegségek, szennyezett környezet, pihenés hiánya és még sok más tényező is beleszólhatott.

2009. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Hol tudnék ennek jobban utána nézni???

2009. júl. 2. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A hazipatika.com egy nagyon igényes oldal, és ajánlom, ha nem tudsz angolul, cikkjeik többsége hiteles és korszerű.

Az angol wikipédia cikkjeit ajánlom még, ha megy az angol nyelv.

2009. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott van még a magyar wiki is. Többnyire megbízható, többnyire korszerű, naprakész információval rendelkezik, de az életem nem tenném az ott olvasott információ 100%os hitelességére, na de azért nem rossz.

[link]

[link]

2009. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Kimutatták azt is, hogy a gyerek növekedésére hatással van a vörös hús fogyasztása. pl. a japán gyerekek, akik sok vörös húst fogyasztottak, olyan magasak lettek, mint az európaiak.
2009. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Erről nem hallottam, viszont az biztos, hogy a vörös hús hozzájárul a rák és a kardiovaszkurális betegségek, meg miegyebek kialakulásához, tehát véletlen sem bíztatnék senkit arra, hogy vörös húsban gazdag étrendet vezessen.
2009. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket is!

Van egy két éves kislányom, és Ő sok tejterméket fogyaszt+ igyekszem egészséges ételekkel etetni,és Ő már most magasabb az átlagnál :-)

2009. júl. 2. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát én gyerekkorom óta se gyümölcsöt se zöldséget nem eszek, húst is csak fehér húst és csokoládét dögivel. 180 cm magas vagyok 70 kilogramm és se cukros se szívbeteg nem vagyok.
2009. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!