Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A job hoopereket miért utálják...

A job hoopereket miért utálják a munkáltatók?

Figyelt kérdés

Általában a jobb hoppereket arra mondják, akik gyakran 1 éven belül váltanak állást.

Ennek oka van, hogy kialakult és nem csak azaz oka, hogy csak váltással lehet rendes bérfejlődést elérni.


Engem is job hoopernek tartanak.

Leraktam a BSC diplomát, jelentkeztem levelezőn MSC-re.Mellette meg daráltam a munkahelyeket.


Én azt vettem észre, hogy állásinterjún, amit ígérnek annak a fele nem igaz.

Ami a munkaszerződésben van, az igaz.Amit azon kívül szóban megígérik az nem.


De, például ígérnek képzéseket, meg ami a kedvencem és minden HR-es megígéri "fejlődés és előrelépési lehetőség".Ez ugyanaz, mint a használt autóknál a nő tulaj.


Volt nem ilyen hely, ahol dolgoztam.4 éve ott dolgozó kollégák várja az előrelépést, még vezetőképző képzésre is beiskolázta, vizsgáztatta őket a cég, de évek óta semmi.Szóval ez ilyen tessék-lássák megoldás volt.


Egy másik helyen meg, amikor volt már megvolt az új helyen a szerződés és elkezdtem a réginél a tárgyalást, akkor ott azt monda felettesem, hogy valamikor lesz egy új részleg létrehozva és rám gondolt,hogy én vihetem majd, ezért ne mondjak fel.

Azt mondtam, küldjön róla egy e-mailt, ugyanis ha nincs leírva az ígéret, akkor nem tudom behajtani.Nem küldött, felmondtam.

Egy jolly joker szöveg is lehet, amivel megakarják tartani az embereket.


A jelenlegi helyemen viszont más másfél éve itt vagyok, ez nálam rekord.Viszont, itt maradnék, eleve magasabb pozícióra jelentkeztem, kaptam képzést is hozzá külföldön.Rendszerek a külföldi utak is.

Itt úgy érzem, nem hazudtak az interjúkon akkorát,hogy repedezzen a mennyezet.



Végtérre, a job hooperkedés kevesebb lenne, ha a HR-es illetve a vezetők nem hazudnának annyit a jelölteknek.



#munkaerőpiac #jobhooper
2020. aug. 27. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Mert lelépnek mindenhonnan
2020. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván amit írsz az amúgy igaz, de munkaadói szempontból azért nem szeretik a jobhoppereket, mert pár hónap, fél, háromnegyed év kb. arra elég, hogy valaki úgy, ahogy betanuljon és betnaulás alatt kevés haszna van egy embernek de fizetni azt ugyan úgy kell neki. Mire pedig elkezdene profitot termelni addigra lelép.
2020. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2#


Igen, de a cég magának köszönheti.

Miért kell hazudni és ígérgetni az állásinterjúkon?

Ha átverik, akkor persze,hogy lelép, ha van rá lehetősége.

2020. aug. 27. 16:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Amúgy a cég ugyan azért hazudik, amiért a munkavállalók nagy része is - hogy vonzóbbnak tűnjön. Vagy te mennél oda dolgozni, ha elmondanák, hogy itt fogsz megrohadni a sötét dohos sarokban ugyan abban a poziban még 10 év múlva is és max. infláció (felét sem) követő béremelésre számíthatsz?

2020. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4#

Nem mindegy,hogy csak kozmetikázunk vagy hazudunk.


Mindenki kozmetikázza az önéletrajzát, de nem hazudunk olyat,hogy CEO voltam egy nemzetközi cégnél.


Ha valaki hazudik a tudásáról, végzettségéről, nyelvtudásáról,előző munkahelyről, az hamar kiderül.

2020. aug. 27. 16:17
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

A kozmetikázás és a hazugság ugyan az :)


Amit te leírtál az tök jogos a részedről, de ezt a munkáltató mégis honnan tudhatja?


Egyébként pedig kapcsolódó szarkasztikus írás: [link]

2020. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Azért kérdező, gondolj bele, senki sehol nem ígérheti az összes dolgozónak, hogy elő fogják léptetni. Maximum azt, hogy megadják rá a lehetőséget AMENNYIBEN kiérdemli / megdolgozik érte. Az ok drámaian egyszerű: a vezetői pozíciók száma véges és a számuk értelem szerűen kevesebb, mint a melósé. Ennek kapcsán lehetetlen, hogy mindnekit előléptessenek előbb vagy utóbb.
2020. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Mégis milyen előléptetésre vágytál egyetlen év után?
2020. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Azért nem szeretik a job hoppereket, mert egy új ember a betanítás és toborzás költségeit kb egy év alatt hozza vissza.
2020. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennek van egy olyan oldala is, hogy a cegek szeretik a csapatba erkezo keplekeny, alkalmazkodo figurakat, akik turnek, a vegletekig befolyasolhatok es iranyithatok. Veluk be lehet jatszani ezt-azt, ki lehet oket zsigerelni. A j.hooper nem ilyen, ha nem tetszik neki valami lelep.
2020. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!