Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásra való jelentkezésnél...

Állásra való jelentkezésnél mennyit érdemes várni, hogy visszaszóljanak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Aktívan keresek állást és több helyre is leadtam profession.hu-n keresztül, viszont azóta volt aki újra kirakta a hirdetést és olyan is, aki vissza se szólt.

Mennyit érdemes ilyenkor várni? Ha 1 héten belül nem szólnak vissza, akkor az már felejtős? Vagy 2 hét?

Nagyon tanácstalan vagyok és elkeserítő amit látok. Volt egy cég ahonnan visszahívtak, érdeklődtek, és azt mondták majd visszajeleznek. Végül egy hét múlva én hívtam vissza őket, hogy még aktuális-e, mire azt a választ kaptam, hogy végül úgy döntöttek nem is keresnek senkit...

Akinek több tapasztalata van ebben annak mi a tanácsa? Mennyit várjak jelentkezés után? Nyilván közben több helyre is jelentkezem, csak szeretném fejben tartani, hogy kitől várjak visszajelzést és kitől ne. Illetve ha egy cég újra kirakta a hirdetést a jelentkezésem után azt is felejtsem el?

Azon is gondolkodtam, hogy sorban felhívom a cégeket, hogy aktuális-e még a hirdetés, de nem tudom mennyire vennék ezt tolakodónak.


Köszönöm a válaszokat.



2020. aug. 31. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

A profesönről nem se szóltak sose vissza.

Közszférában már inkább válaszolnak de ott se mindenhol.

2020. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

Nekem volt, hogy 2 hét után jelentkeztek, hogy befáradnék-e egy interjúra. De a legtöbb helyről nincs visszajelzés. Nekem volt egy táblázatom, amiben feljegyeztem, hogy mikor jelentkeztem, milyen pozícióra, és ha volt bármilyen kommunikáció, azt beleírtam. Így láttam kivel hol tartok. Plusz a linket is tároltam, ha esetleg lejárt volna a hirdetés, akkor már nem valószínű, hogy bármi lesz belőle.


"Azon is gondolkodtam, hogy sorban felhívom a cégeket, hogy aktuális-e még a hirdetés, de nem tudom mennyire vennék ezt tolakodónak."


Nem tudom mennyire specifikus állások, azaz mondjuk 1-2 vagy 50-60 jelentkező lehet-e. Ha van 20 jelentkező, akkor ne várd el azt, hogy egy XY bemutatkozásra akár csak a neved is rémleni fog. Tehát gyakorlatilag fölöslegesnek tartom rákérdezni. Ha érdekelsz valakit, az kereni fog hamar. Én végülis megtaláltam a munkahelyem, a jelentkezésem másnapján hívtak, hogy mennék-e interjúra, és nem egész 2 héttel később már csak az volt a kérdés, hogy a korábbi munkahelyemen kitöltöm-e a 30 napos felmondási időmet, vagy kezdek előbb.

Igaz ez nem egy ezerfős multi. De amúgy minél nagyobb volt a cég, és minél automatább a jeletntkezés, annál biztosabb volt, hogy legalább egy automata elutasítást küldtek.

2020. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom, mint a 2. válaszoló. Most keresek állást én is (Főként a Professionön. Azt vettem észre, hogy sok más álláskereső oldal is az ő hirdetéseikre mutat vissza.). Akikhez eddig bejutottam interjúra, már a jelentkezés utáni napon felhívtak. Általában pedig pár napot hagyok "reménykedni", ha utána sem hívnak azt negatívnak veszem, és nem agyalok rajta tovább. Ha mégis beesne egy hívás két héttel a jelentkezés után, az kellemes meglepetés lenne. De nem hiszem, hogy ilyen sokáig tartana eldönteni bárhol, hogy önéletrajz alapján érdekes lehet-e a jelentkező vagy nem.
2020. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg 2 hét után érdemes érdeklődni, mert esélyes, hogy még feldolgozás alatt vannak a pályázatok. Elég, ha keresel egy kontakt emailt a céghez, és írsz nekik pár sort, hogy továbbra is érdeklődsz a meló iránt, ezért-meg ezért úgy gondolod hogy nagyon jó lenne ha együtt tudnátok dolgozni. Néha ennyi elég ahhoz, hogy a recruiter vagy HR-es kicsit feljebb tegyek az önéletrajzodat és egyeztessen egy interjút.

Például ha egy állásra hosszú határidőt adnak meg, akkor nagyobb az esélye annak, hogy ki is várják, amíg minden CV beérkezik, szóval nem vesztesz semmit, ha kicsit reklámozod magad.

2020. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem azért gondoltam, hogy felhívom őket, hogy emlékezzenek a nevemre, csak simán azért, hogy tudjam melyik cégnél nyitott még a keresés vagy sem. Volt ahol több hetet írtak a kiválasztási időre szóval ezért is kérdés mennyit érdemes várni.

Ha leadtam az elmúlt két hétben kb 10 helyre, és ebből kiderül, hogy már csak 2 aktuális, jó ha nem reménykedek abban a 8 helyben már.

Utolsó te is jót írsz, elgondolkodom az e-mailen mert jó ötlet. Bár korábban volt egy cég akiknek írtam, és kb 2 hónap múlva jeleztek vissza, hogy nem engem választottak. :D De legalább visszajeleztek. Már annak is örültem.

2020. szept. 1. 11:01
 6/9 anonim válasza:
Nekem az egyik helyről 3 hónap után szóltál vissza...:/ Volt már akkor állásom, de elmentem mert érdekelt. Rákérdeztem, hogy hogy 3 hónap után hívtak vissza? Az volt a válasz, hogy már belefáradtak a keresésbe és amíg bírták mentek kevesebb emberrel....
2020. szept. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a hres azt mondja interjún, hogy örül, hogy tudtunk találkozni (jelentkeztem korábban, csak az időpont nem volt jó és mikor rákérdeztem, már felvettek vkit), az jelenthet jót?
2020. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet.
2020. szept. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor jársz jól, ha nem vársz. Nemcsak arra gondolok, hogy addig nyomod az új lehetőségeket, amíg meg nem találtad a következő állásod, hanem arra is, hogy ne várj semmit ezektől a cégektől. Az életrajzos jelentkezés kicsit olyan, mint a szórólapozás, a tömeges szórásból jön néhány válasz, kissé véletlenszerűen, honnan. (Sok hirdetés van kint pl. már betöltött állásra, mert a díját kifizették, és akkor már hadd gyűljenek az életrajzok, mert nem árthat.)


Ha van ismerősöd olyan állásban vagy annak környékén, amilyenben te is szeretnél lehetőséget, kérj segítséget, van-e náluk nyitott pozíció, vagy ismerőse van-e, aki keres, stb. Így könnyebb megfelelő és valóságos lehetőségeket találni.

2020. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!