Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vonzó önéletrajzot szeretné...

Ha vonzó önéletrajzot szeretnék készíteni olyan oldalakra ahol munkavállalókat keresnek,akkor milyen formàtumot érdemes használni?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok hogy tud vonzó lenni egy sablon alapján megírt önéletrajz is,vagy mi a “ példa önéletrajz”?

(Tartalomtól függetlenül)


A válaszokat elôre is köszönöm!



2020. aug. 27. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Egy jól kinéző sablon sokat dob az önéletrajzon de tartalommal neked kell megtöltened és a tartalom a lényeg.

Add oda valakinek mondjuk 30 másodpercre. Utána kérd meg hogy foglalja össze mit tudott meg rólad. Ha nem vagy megelégedve a válasszal lehet hogy nem jól struktúráltad az információkat és divatos szóval élve nem ment át az üzeneted.

2020. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Lehetőleg richtext formátumot, azt nagyon díjazzák manapság, az a menci!
2020. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nincsen univerzálisan tökéletes önéletrajz.


Nem kell túlbonyolítani és a lényeges részekre kell koncentrálni. Ha jó a tartalom, akkor senkit nem érdekel, hogy kék vagy lila a fejléc színe és hogy milyen betűtípust használtál.


Manapság amúgy szeretik az emberek túltolni designban a cv-t, akár annyira is, hogy használhatatlan.

Mi pl használunk egy hr szoftvert, ami a beérkezett cv-ket rendszerbe tölti és az adatokat kinyeri belőle, így mindenkié kb ugyanúgy néz ki, amikor megnézem. Sokan szeretnek manapság képeket berakni, pl nem azt írja be, hogy Excel tudás, hanem odanyom egy Excel logót és mellé 5 karikát, amikből 4 ki van színezve, tehát 80%os tudást ad magának rá. Ezt nem tudja a rendszer kiértékelni és nem is kell neki. Vagy egy autó szimbólummal jelzi a jogosítványt. Ezek felesleges dolgok, és már egyre több helyen használnak ilyen rendszereket (egyre jobban automatizálva) ezek a cv-k kiesnek.

Természetesen, ha kreatív pozícióra keresünk, akkor nem így csináljuk, pl egy grafikus esetén fontos, hogy milyen design elemekkel csinálja meg a cv-t, ott gyakorlatilag első körös interjú maga a cv kinézete, le lehet szűrni belőle, mennyire kreatív, milyen technikákat tud használni, milyen a hozzáállása.


Nyugodtan lehet használni amúgy képeket, de írd is ki az mit jelent. Pl

🚗 B kategóriás jogosítvány (2015)


Ha van kérdésed, nyugodtan kereshetsz privátban is.

2020. aug. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Tegyél ki helyes képet magadról. Olyanról is hallottam, hogy pályázatban cuncimókus@freemail.hu volt az elérhetőség
2020. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legyen trendi szexi és fenszi.
2020. aug. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Őszintén nekem annyi volt, hogy sima fehér alap bal szélére tettem word-ben egy hosszú kb. 1 centi széles sötétkék díszítőcsíkot. Utána a formai követelményeknek megfelelően csináltam alcímeket, törekedve a tisztaságra, átláthatóságra, és a lényegi információkra. Ne írj túl naggyal, mintha mennyiséggel akarnád a minőséget kompenzálni. Normális kép rólad + hivatalos e-mail cím. Ha ezek nagyjából megvannak, nincs nagyon mit ragozni még rajta. Ja és én pdf-ben szoktam volt küldeni.
2020. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
wawba érdemes
2021. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!