Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az jónak számít, ha pályakezdő...

Az jónak számít, ha pályakezdő tanárként vidéken, 27 évesen nettó 330 ezret keresek és a szüleimmel élve ebből havi közel 300 ezret elteszek?

Figyelt kérdés

Csak tesitanár vagyok. Az alap nettóm 130 ezer lenne, ha egy gimibe mentem volna tanítani, de a szakképzőket, szakiskolákat kivette az oktatási hivatal nem rég a köznevelési törvény hatálya alól, ezért az ottani tanároknak elég keményen megemelkedett a fizetése. Én is szakiskolába jöttem tanítani, az ottani alap fizum nettó 230 ezer. Ez mellett még elmentem egy kollégiumba felügyelőtanárnak részmunkaidőbe, papíron heti 20 órába, a valóságban kevesebbre. Erre adnak még 100 ezret, így jön ki a nettó 330.


Most nem rajzolok pontos órarendet, de

hétfő: 7-1 suli, 5-9 koli

kedd: 9-2 suli, 5-9 koli

szerda: 9-3 suli, 5-9 koli

csütörtök: 7-12 suli, 5-8 koli

péntek: 7-10 suli és kezdődik a hétvége.


Osztályt még pár évig nem kapok, adminisztratív feladataim minimálisak, az iskolán kívül nem kell otthon a munkával foglalkoznom szinte semmit. Ez mellett mindig ezzel akartam foglalkozni, szeretem a mozgást, a sportokat, a gyerekeket és általában az emberekkel foglalkozást. A sulitól gyalog 10 percre lakom, a kolihoz pedig kitekerek 10 perc alatt. A szüleimnek mondtam, hogy adok bele a kajába, rezsibe szívesen, de azt mondták nem kell. Szórakozásra, ruhákra, kis extrákra nem hiszem, hogy havi 50 ezernél többet elköltenék. Nyári munkát szoktam vállalni, ami hasonlóan fizet, mint ez, szóval nincs 2 hónap kiesés akkor. Kocsi nélkül még 3-5 évig kibírom. Jó lenne félretenni évi 3,5 millió forintot. A mi városunkban már 15 millió forinttól lehet gondolkodni saját közepes lakásban, vagy kis házban. Ez jó?



2020. szept. 6. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Én úgy tudom nem lehet egyszerre egy nyolv és egy négy órás állásod,ennek érdemes lenne utánajárnod.

A kérdésedre érdemben nem tudok választ adni,kicsit talán skót vagy magadhoz azzal a 30000rel.

2020. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amúgy ennyi munkaóra után rövid időn belül ki fogsz készülni,nem véletlen 8 óra az alap.

Nekem nem érné meg tönkretenni magam napi 12órába.

Ha párkapcsolatod lesz,mit csinálsz?

2020. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Rosszul tudod, első.
2020. szept. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Elképzelhető,de így lenne logikud valahogy,ezért írtam,a kérdező inkább kérdezzen rá.
2020. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2012 óta nincs semmi megkötés, két 8 órás is lehet.
2020. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

A te döntésed a te életed. Egy dolgot vegyél figyelembe. Az idő kereke előre forog, az évek csak pörögnek. Amit most elmulasztasz azt nem tudod bepótolni később. Megpróbálhatod de olyan lesz vagy nevetségessé teszed magad.

Amikor felvettem a lakáshitelt akkor be tudtam volna vállalni sokkal rövidebb futamidőt magasabb törlesztővel. De úgy voltam vele, hogy a lakás miatt mondjak nemet minden második kívánságomra, mert minden elvisz a törlesztő.

X év múlva lesz lakásod és egy unalmas üres életed.

2020. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Az elég gáz, hogy 27 évesen 30 ezer körüli összeget adsz bele a közösbe (vagy még annyit sem...?!) és a szüleid fizetnek mindent helyetted. Ideje lenne felnőnöd, anyuci kis kedvence!
2020. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha a szülők szívesen segítenek benne akkor miért ne tehetnék meg?

Én 27 éves koromig a szüleimmel éltem. Soha semmit nem kértek a közösbe és lám kiegyensúlyozott felnőtt lettem. Van lakásom autóm jól fizető munkám, feleségem és egy kislányom...

2020. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
30 ezer forintból minőségi életet élhetsz.
2020. szept. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem szupernek tűnik !!
2020. szept. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!