Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az jónak számít, ha pályakezdő...

Az jónak számít, ha pályakezdő tanárként vidéken, 27 évesen nettó 330 ezret keresek és a szüleimmel élve ebből havi közel 300 ezret elteszek?

Figyelt kérdés

Csak tesitanár vagyok. Az alap nettóm 130 ezer lenne, ha egy gimibe mentem volna tanítani, de a szakképzőket, szakiskolákat kivette az oktatási hivatal nem rég a köznevelési törvény hatálya alól, ezért az ottani tanároknak elég keményen megemelkedett a fizetése. Én is szakiskolába jöttem tanítani, az ottani alap fizum nettó 230 ezer. Ez mellett még elmentem egy kollégiumba felügyelőtanárnak részmunkaidőbe, papíron heti 20 órába, a valóságban kevesebbre. Erre adnak még 100 ezret, így jön ki a nettó 330.


Most nem rajzolok pontos órarendet, de

hétfő: 7-1 suli, 5-9 koli

kedd: 9-2 suli, 5-9 koli

szerda: 9-3 suli, 5-9 koli

csütörtök: 7-12 suli, 5-8 koli

péntek: 7-10 suli és kezdődik a hétvége.


Osztályt még pár évig nem kapok, adminisztratív feladataim minimálisak, az iskolán kívül nem kell otthon a munkával foglalkoznom szinte semmit. Ez mellett mindig ezzel akartam foglalkozni, szeretem a mozgást, a sportokat, a gyerekeket és általában az emberekkel foglalkozást. A sulitól gyalog 10 percre lakom, a kolihoz pedig kitekerek 10 perc alatt. A szüleimnek mondtam, hogy adok bele a kajába, rezsibe szívesen, de azt mondták nem kell. Szórakozásra, ruhákra, kis extrákra nem hiszem, hogy havi 50 ezernél többet elköltenék. Nyári munkát szoktam vállalni, ami hasonlóan fizet, mint ez, szóval nincs 2 hónap kiesés akkor. Kocsi nélkül még 3-5 évig kibírom. Jó lenne félretenni évi 3,5 millió forintot. A mi városunkban már 15 millió forinttól lehet gondolkodni saját közepes lakásban, vagy kis házban. Ez jó?



2020. szept. 6. 15:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


2. Te mit olvastál? Hétfőn 4, kedden 3, szerdán 2, csütörtökön 5 óra szünetem van napközben, amiből max fél óra az utazás, a többi időben otthon vagyok, vagy ahol akarok a városban napközben is. Az a 12 óra valójában a hét első négy napján 10, 9, 10, 8. Pénteken reggel 7-től 10-ig dolgozom, aztán kezdődik a hétvége. A suliban az órák 45 percesek amúgy nekem is, aztán jön 10-15 perc szünet. Nem a gyárban, a szalag mellett húzom az igát 12 órában és nem szenvedésként tekintek a munkámra.


6. Nem érzem rosszul magam. Most itthon a régi jó barátaim, a szerető családom és a barátnőm közelében vagyok. Eddig is minimalistán éltem eléggé. Én túlélem, hogy nem tudok pénzt szórni most autóra, bulikra, nyaralásra, csapatásra. Vagy mire kellene pénzt költeni? Nincsenek nagy igényeim, de pl a megjelenésemre igényes vagyok.


7. Rosszul olvastad. Semennyit nem fizetek bele otthon a közösbe. A 30 ezret (de inkább 50) a személyes kiadasokra írtam. Ruhák, higiénia, szórakozás, apróságok. A szüleim középvezetők különböző cégeknél. Felajánlottam nekik, hogy fizetek havi 50 ezret rezsire, kajára, vagy amennyit gondolnak, de apa azt mondta, hogy amíg itthon lakom nem kell fizetnem. Nem vagyok anyuci pici fia. Érettségi óta összesen 1,5 évet éltem eddig itthon. Tavaly egész évben egy folyami hajón voltam felszolgáló Franciaországban, akkor ott gyűjtöttem a pénzt és kalandoztam. Nyáron a Balatonom voltam vízimentő, akkor ugyanez volt. Már csak ezek miatt se érzem, hogy ne éltem volna.


8. Ez abszolút egyéni megbeszélés kérdése minden családban. Ugyanaz, mint egy párkapcsolatban a közös kassza vs külön kassza. Nincs erre jó válasz, csak az, amit ti ketten megbeszéltek egymás közt.


9. Az a 30 inkább 50 akkor. De mire költsek? Adj nekem tippeket mire tudnék pénzt elverni.

2020. szept. 7. 09:07
 12/12 anonim válasza:
Szerintem teljesen jó egyébként, viszont arra ügyelj, hogy ne égesd ki magad pár év után. Első az egészség! Sok sikert. :D
2021. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!