Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyet megcsinálhat egy diákszö...

Ilyet megcsinálhat egy diákszövetség/munkáltató?

Figyelt kérdés

Iskolába járok még, ezért diákmunkásként dolgoztam a nyáron nyilvánvalóan diákszövetségen keresztül. A diákszövetség közvetített ki a Tescohoz, ott dolgoztam 6-7 alkalomszor. Egy facebook csoporton keresztül működik a jelentkezés egy munkára, raknak fel egy Excel táblázatot, ott kell magad beírni ha menni szeretnél. Amikor beírtam magam akkor mentem először, és fentvolt a csoportban egy táblázat a bérekről, valamint a megbízott hölgy is privát üzenetben azt a táblázatot küldte el, hogy ennyi meg annyi a bér. Ez augusztus hónapban volt, a táblázat címe is az volt, hogy "Tescos bérek 2020. 03. 01-től"

Ledolgoztam mind a 6 alkalmat, meló előtt többször is kiszámoltam kb mennyit fogok kapni, ez olyan 65 ezer forint körülre jött ki. A diákszövetségnek van egy online kalkulátora, ami ha megadod az órabért bruttoban, levonja neked azokat a dolgokat amiket levonnak belőle, csak összekellett adni.

Szeptember 2-án lettünk tájékoztatva arról (miután minden diák ledolgozta az óráit, alkalmait a Tescoban) hogy a bérünk amúgy 4. hónaptól kezdve megváltozott a bérünk, csak hogy elvileg a Tesco nem szólt a diákszövetségnek, csak most, ezért az augusztusi béreink is abban lesznek elszámolva. Több száz forintos különbségekről van szó, ami több alkalomnál (jelen esetben az enyémnél) 25 ezer forintos különbséget jelent. Eléggé felháborítónak tartom hogy ilyet meglehet simán csinálni 2020-ban.

Jogosan jártak el, vagy mi tévő legyek, ha egyáltalán megéri bármit is csinálni? Vagy csak törődjek bele?



2020. szept. 9. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Minimálbérnél nem kaphatsz kevesebbet.

Amúgy itt a Tesco a szemét, nem a szövetkezet. Dolgoztam ilyen helyen, és nekünk közvetítőknek is roppant kellemetlen volt, hogy a Tesco összevissza variált a bérekkel. Szóltunk is a főnökségnek, hogy ez így nem ok, mert a diákszövetkezet hírét rontják az ilyen partneri húzások.

De az is frankó volt, amikor kértek x diákot, majd a felét hazaküldték, hogy bocsi mégse kellenek. Szóval elég gechi a Tesco ebből a szempontból.

Ha mindig a minimál órabérrel számolj, annál nem lehet kevesebb, ha pedig többet kaptál örülj neki!

2020. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy ez így szabályos, de ha nincs bármiféle hivatalos irat a kezedben, amivel egyértelműen bizonyítani tudod hogy nem annyit fizettek, mint amennyit szerződésbe ígértek, akkor esélytelen hogy juss valamire.
2020. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jaja mi áll a szerződésedben? Ha ezt is bele fogalmazták, hogy változások fennállhatnak akkor becumiztátok :( Diákokkal azért tudják ezt megjátszani mert még tapasztalatlanok, könnyen átverhetők, sanos
2020. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kikötve a bér, talán az esetiben, de azt nem látja a diák. Abból aláír 2-4 példányt biancoba, ott a pontozott helyre írja be a szövetkezet, hogy hova küldik ki dolgozni. Ahány helyre megy annyi eseti megállapodás szükséges. Ha jól emlékszem bér nem is szerepel rajta, csak a munkavégzésed helye meg a fogadó cég ami kézzel van kitöltve. Azért vannak előre aláírt példányok, hogy a diákot ne kelljen állandóan berángatni az irodába, illetve ha este kiderül hogy lehet menni másnap dolgozni, akkor is jól jön.
2020. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!