Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A családtól kapott életindító...

A családtól kapott életindító összeg általános?

Figyelt kérdés

olyanokra gondolok mint babakötvény...etc.

A legtöbb ismerősömnek tettek félre aszülei, gyűjtöttek nekik vagy a nagyszülők és most diplomázás után kapnak egy 4-5 milliónyi lökést.

Nekem határozottan nem szegények a szüleim de nem is rongyrázósak viszont semmit nem kapok. Én biztos teszek majd félre a gyerekemnek.


2020. szept. 9. 22:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Valóban sokan kapnak, én is ezt tapasztalom, bár az ismerősi körömben az a szokás, hogy a nagyszülő halálakor kapott örökséget a szülő odaadja a már felnőtt gyerekének.


Én nem kaptam semmit, annyi ruhával jöttem el 18 évesen otthonról, amennyi rajtam volt. (Ilyenkor szokott jönni, hogy olyan áron inkább ne kapjon az ember semmit, hogy a nagyszüleit elveszíti, nekem már rég nem élnek, szóval abból sem kaptam egy fillért sem.)


Én mindkét gyerekemnek teszek félre babakötvényben.

2020. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Én nem kaptam semmit, mondjuk nincsenek is olyan anyagi helyzetben.
2020. szept. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Én 32 éves vagyok, "az én időmben" még nem volt jellemző, konkrétan senkit nem ismerek aki kapott, ma viszont mindenki babakötvényezik a környezetemben.
2020. szept. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%

Biztos most ez a divat hogy egy nagyobb összeg összejön mire betölti a 18 at, és életkezdésnek milyen jó. Ez így eddig szép is, aztán majd jönnek a tapasztalatok utólag, hogy bár ne tettük volna, mert a fiatal, pár hónap alatt eltapsolta a 4 millát, amit évekig gyűjtöttek.

És nagy a csábítás amikor kikrül a szabadságba, szinte nulla munkatapasztalattal stb.

Tisztelet a kevés kivételnek akik tudnak pénzzel bánni.

2020. szept. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem az
2020. szept. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
A gondos szülők a gyerekük jövőjére is gondolnak így sokan tesznek be pénzt, nekünk is édesapám annak idején takarékszövetkezetnél rakott el pénzt amit 18 éves korunkban vehettünk csak ki. Ez a normális hozzáállás a gyerek vállaláshoz, aki nem tesz el pénzt a gyerekének az felelőtlen, mert vagy nincs rá keret, vagy nem érdekli így minek annak a gyerek? Persze ha annyira jól megy hogy nincs is rá szükség mert lazán fognak neked ha kell fizetni akár 5 milliót is ha mondjuk ki akarsz menni külföldre vagy akármit szeretnél akkor nincs gond, de sokan gondolnak gyerekük felnőttkor elérésére
2020. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó vagyok, 39 éves egyébként és hogy nem volt ez ekkora divat azt cáfolom. Volt akkor is lehetőség gyerekeknek félre tenni pénzt és voltak sokan akik éltek vele. 18 évre leköthető dolgok akkor is voltak, apánk születésenkor egyből nyitotta is nekünk a számlát! Nem mindegy azért!
2020. szept. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%
4es ez marhaság. ha jól neveled a gyermeked és megtanítod a pénz kezelésére, jó tanácsokat tudsz neki adni és megbízik benned, nem fogja hü.lyeségekre eltapsolni a pénzt! Ezt csak azok mondják hogy magukat nyugtassák, hogy jobb is hogy nem tesz félre a gyerekének, jó nagy önzőség. Nem így kéne szerintem gonolkodni a mai világban aki gyereket vállal. A gyereket nevelni kell nem eltartani, meg etetgetni, mert sokan csak eddig jutnak el, de nem tanítják őket semmire, ez a baj, mert az már idő meg munka az meg büdös sokaknak. családipótlék meg ami agyerek után jár, meg a plusz szabadnapok bezzeg jók, de most hogy otthoni tanulás volt sok szülőnek sírt a szája, mert tanulni, foglalkoznia kellett a gyerekével, az olyannak minek kell gyerek?
2020. szept. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 éves vagyok, azt látom, hogy a környezetemben nagyon sokan kaptak életkezdő támogatást, ha nem is komplett lakást (debreceni vagyok, azért az itt nem kis pénz), legalább pár milliót önerőnek. Esetleg a nagyszülők házát vagy az onnan örökölt pénzt.


De mi pont nem kaptunk semmi, nulla forinttal léptünk ki az életbe és azért érződik is az anyagi különbség azokhoz képest, akik kaptak. Én

2020. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ismerősi körömben kb 50/50 azoknak az aránya, akiket támogattak és akiket nem.

Férjem családja nagyon jómódú, kapott egy kis segítséget az első kocsija önerejébe, de mást nem (használt kocsi persze, nem nagyzoltunk). Az én családom (most már) átlagos anyagi helyzetben van, de kérés nélkül besegítettek tavaly az önerőbe. Főleg azért mert nálunk így szokás, nekik is besegítettek nagyszüleim abból a kevésből is, ami akkoriban volt.

Szóval családi felfogás függő.

Mi teszünk félre a gyereknek, pont azért mert tudjuk, hogy egyedül elindulni nagyon nehéz.


28/N

2020. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!