Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha fel szeretnek mondani...

Ha fel szeretnek mondani probaido alatt kell hozza valamilyen felmondo level 2 peldanyban?

Figyelt kérdés
eletemben eloszor szeretnek felmondani es most ezt olvasom tobb valaszban is, de errol meg sosem hallottam eddig

2020. szept. 11. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra akarsz menni, akkor írhatsz egyet (sablonok biztos vannak a neten, és kézzel írott is lehet). De cégtől függ. Nálunk például van külön formanyomtatvány felmondáshoz.
2020. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Beírod a google-be, hogy "felmondási minta", kitöltöd, kinyomtatod 2 példányban és aláíratod a HR-en. Az egyik a te példányod.
2020. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes.


De pl nálunk volt már olyan is, aki pénteken tovább maradt, mint a többiek, hagyott a gépén egy cetlit, hogy sajnálja, de ő ezt nem bírja tovább, mellette a belépőkártyája. Már vagy egy hete ott dolgozott... :D

2020. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Probaido alatt barki felmondhat minden indoklas nelkul, nem kell semmit leirnod, alairatnod. Egyszeruen nem mesz be tobbet es kesz, persze telefonon vagy emailben jelezd, hogy felmondasz. Ennyi.
2020. szept. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De igen. Attól az még felmondás és papír kell róla. "Egyszeruen nem mesz be tobbet es kesz" aztán a következő posztot meg telesírod, hogy milyen szutyok munkáltatód van.
2020. szept. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A munka törvénykönyve leírja, hogy az írott megállapodást írásban lehet módosítani, megszüntetni.

Írott megállapodás a munkaszerződés is. Innentől kezdve írásban kell a felmondást benyújtani. Már csak azért is, mert a felmondás akkor számít "közöltnek", ha azt a másik fél tudomására hozzák. A tudomásra hozás dátumát nem árt dokumentálni a későbbi jogviták elkerülése végett. Ezért kell 2 egyező példányban megírni a felmondást, az egyik példányt átadni a munkáltatónak, a másik példányon pedig átvetetni vele dátummal ellátva, amit Te megtartasz.


A felmondás közlésének napja egyébként is fontos sok szempontból. Ugyanis a felmondás nem akkor vált ki joghatást, amikor megírod, vagy amilyen dátumot ráírsz, hanem akkor, amikor átadod/közlöd a munkáltatóval. Ha például Te azt megírod még próbaidő alatt, de csak próbaidő után adod át, akkor az már nem próbaidő alatti felmondásnak minősül, onnantól kezdve belép a képbe a felmondási idő, mint kötelező elem.

Ne hagyjunk támadási pontot soha!


Egyébként nagyon egyszerű a felmondás, mivel egyoldalú jognyilatkozat, amelyhez nem kell a másik fél beleegyezése.


Munkáltató neve, címe


Alulírott Gipsz Jakab (személyes adataid) az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

Dátum, és az aláírásod


Ennyi az egész.


A munkáltató megállapítja, hogy még próbaidő alatt adtad át a felmondásod, indokolnod nem kell, és 5 munkanapja van arra, hogy elszámoljon Veled, és a ledolgozott időre járó béredet is kifizesse.

Csak jelzem: Ha nem mész be érte személyesen, akkor a nyilvántartásában szereplő címedre köteles legkésőbb az 5. munkanapon feladni. Ha készpénzben van a bérfizetés, akkor azt is postán köteles továbbítani. Semmiféle kötelezettséged nincs arra nézve, hogy bemenj érte. Ilyenre nem kötelezhet!

2020. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ. Ha átverve érzed magad (fizetés, munkaköri beosztás, mobbing stb.) akkor nem kell semmit írni mondani, ez a leggyakoribb. Korrekt volt veled a munkaadó csak neked ez túl sok, akkor megilleted őt egy levéllel. Indokolni nem kell semmit, sem szóban, sem írásban.
2020. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem értem, hogy miért biztattok bárkit is a jogszabállyal ellentétes cselekedetre?

Előző hozzászólásomban leírtam, hogy mit ír elő a törvény. Innentől kezdve a kérdezőre bízom a dolgot. Eldönti, hogy a "szokásjog" szerint cselekszik, vagy a jogszabálynak megfelelően. :)

2020. szept. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!