Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik a közalkalmazot...

Hogyan működik a közalkalmazotti jogviszony megszuntetese?

Figyelt kérdés
Találtam uj munkahelyet es szeretnek lemondani a kozalkalmazotti viszonyomrol. Hogyan tortenik mind ez? Ki kell toltenem valamilyen papirt vagy nekem kell felmondo levelhez hasonlo papirt irnom?

#felmondás #kozalkalmazotti jogviszony
2020. szept. 17. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Én mondtam fel próbaidő alatt, valami olyasmit írtam hogy:


"Alulírott XY a(z) xxxx.xx.xx. napján kinevezéssel létrejött határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyomról xxxx.xx.xx. napján próbaidő alatt, azonnali hatállyal lemondok.


A részemre átadott eszközöket hiánytalanul, átvételkori állapotnak megfelelően leadtam."


Aláírtam én, majd a munkáltatóval is aláírattam, mindezt két példányban.


Ha nem vagy próbaidős akkor 2 hónap a lemondási idő, de ha normális a munkáltató akkor közös megegyezéssel akár azonnal is elengedhet.Ű


Persze van még az azonnali hatályú lemondás, de azt csak a törvényben meghatározott okok miatt lehet alkalmazni.

2020. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En 1 eve dolgozom kozalkalmazottkent, akkor gondolom en nem azonnal mondok le rola, hanem ugye rendesen felmondok, es a probaido szot kihagyom. Koszonom szépen!
2020. szept. 17. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól még a kinevezésről lemondasz, nem fel.

Érdemes először beszélni erről a munkáltatói jogkör gyakorlójával hogy elenged-e előbb, ha igen akkor milyen feltételekkel és utána megírni.

2020. szept. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Érdemes először beszélni erről a munkáltatói jogkör gyakorlójával hogy elenged-e előbb, ha igen akkor milyen feltételekkel és utána megírni."


Érdemes megírt rendes felmondási papírral menni, és utána alkudozni.


Ugyanis a papírt bármikor meg lehet változtatni (közös megegyezéssel korábban elenged), de a munkáltatói jogok gyakorlójának kötelessége átvenni a papírt, és ha anélkül mész be, akkor gyakran jön az időhúzás, hogy majd megbeszéljük, majd megírjuk, aminek az a vége, hogy még 3-4 hét múlva sem kezdődik meg a felmondásod.


Papírt megírod, bemész, alkodsz, ha nincs fogadókészség, akkor aláírja a jelenlegit, és kezdődik a felmondási idő, de nincs időhúzás, ha van fogadókészség, akkor csináltok az alkunak megfelelő papírt.

2020. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sima felmondást adtam be mint más munkahelyen, ráadásul nekem 2 hónap felmondási időt kellett volna töltenem, fenyegetőzések és vitázások és hasonlók árán lealkudtuk 1 hónapra nagy nehezen.
2020. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és igen, így van, aznap hogy megvolt a konkrét ajánlatom a másik cégtől már be is adtam a felmondást, nekem sem akarták átvenni, aha persze időhúzás miatt, mondták hogy adnak majd az igazgató asszonyhoz időpontot és majd neki, de engem nem tudnak hülyére venni, a titkárnővel lebélyegeztettem és átvetettem a felmondást aznap, és onnan ketyegett a felmondási időm. Persze, ha hagytam volna hogy még arra is időpontot adjanak, hogy beadjam, akkor még mindig ott lennék :D Nagyon jól írta a 4-es, alkudozni utána is lehet.
2020. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Igazabol alkudozni nem szeretnek, mert decemberben kezdek az uj munkahelyemen.
2020. szept. 17. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor neked szerencséd van :) Úgy szuper. Rám sajnos csak 1 hónapot akart várni a másik cég, így muszáj voltam szabadulni, de nagyon sok vitámba került konkrétan az igazgató asszonnyal. Így is eleget szívattak 7 éven át mindennel, de még a végére is meg akartak szívatni. Ha miattuk buktam volna egy olyan munkát, ahol a fizetésem a háromszorosa az ott keresettnek biztos marha ideges lettem volna. Az a nettó 180 ezer forint nagyon karcsú volt ott, azért amit csináltam, feljebb tudták volna tornázni, ha akarták volna, de nem akarták.. Nem bántam meg, hogy ott hagytam a közszférát, soha többé :)
2020. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!