Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz jelenleg...

Mennyire nehéz jelenleg állást találni Magyarországon a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?
2020. szept. 20. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg milyen teruleten.
2020. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Diploma nélkül egyszerű sza.rságok végzéséhez nehéz, nincs munka, ami van az meg áron alul
2020. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Diplomám nincs, viszont olyan cégekhez jelentkeztem ahova van végzettségem,illetve több éves tapasztalatom és még csak vissza se jeleztek
2020. szept. 20. 19:19
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Kb. mint a vírus előtt. Munkaerőhiány van mindenhol. A járvány miatt csak az idegenforgalomban van leépítés.
2020. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Munkaerőhiány.. Mindig ezzel jönnek, jelentkezel 100 állásra és kb. 3 ami vissza jelez, miről beszéltek? Akkor vegyék fel akik jelentkeznek, mert aztán látom hónapok óta hirdet, mit várnak egy takarítótól, eladótól, betanított munkásoktól, hogy a 200 jelentkezőből nekik mind alkalmatlan és hónapok óta nem találnak embert és csak hirdetnek, de senki nem kell nekik? Szóval ez a hiány van dolog egy nagy kamú, ha személyesen megyek kérdezni, akkor meg azt mondják meg vagyunk létszámilag.
2020. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5ösnek egyébként igaza van, van olyan cég ami hónapok óta hírdeti az állást, megfelelést minden kritériumnak,de még csak vissza jelzés sincs a mai napig.
2020. szept. 20. 20:15
 7/13 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
100%
Márciustól júniusig gyakorlatilag lefagyott mindenütt a HR - nem tudták eldönteni, hogy kell-e nekik munkaerő és ha kell azt hogyan intézzék, milyen támogatást kapnak rá, teljes fejetlenség volt s 0 embert vettek fel. Nyár végén kezdett el visszaállni a rend és kezdték el újra tartani a ritmust a belső igényekkel, de nagyon szektorálisak az igények: van, ahova egy csomó embert keresnek, máshol meg örülnek, ha a jelenlegi létszámmal nem mennek csődbe év végéig, szóval erősen függ attól, hogy melyik iparban dolgozol.
2020. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Normális referenciamunka és bármiféle szakirányú papír nélkül járkáltam interjúkra és oldogattam a tesztfeladatokat tavaly ősszel. Most papírral és két, szerintem épkézláb referenciaprojekttel, több, mint fél év hellyel-közzel releváns munkatapasztalattal alig van hova beadnom, 50-et nagy nehezen összegyűjtöttem, összesen 3 helyről volt mozgolódás, második körre sehol se jutottam be. Tavaly ősszel több helyre is.


Szóval: szerintem ez katasztrofális helyzet a munkaerőpiacon.

2020. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Jaj menjetek már a hülyeségetekkel! Csak az nem dolgozik, aki nem akar. Én is most váltottam munkahelyet, az első helyre ahova beadtam, felvettek egyből. Azonkívűl még beadtam a jelentkezést másik 3 helyre, onnan is kettőből visszajeleztek, felvettek volna.
2020. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Engem is felvettek az elso helyre, ahova jelentkeztem. Nezzetek at a CV-teiteket, mert ott lesz a hiba. En irtam bele egy rovidke motivacios levelet is, mert megvolt a konkret munka, amit csinalni akarok.

De ma pl parom oneletrajzat javitgattam, aki egy ertelmes ember, de gyorsan le akarta tudni, vesszoket kellett potolnom, par kisbetut nagyra irnom, csak hogy szebb legyen ranezesre, meg ilyen aprosagok.

Az ilyesmik miatt en siman kiszornek oneletrajzokat, ha kapok mondjuk 500-at, es abbol 250 amugy megfelelne, akkor az aprosagok alapjan szelektalok, ha egyebkent csak 100 embert tudok interjura hivni. (Nem vagyok HR-es, de nyilvan muszaj szelektalni, plane nagyobb cegeknek, vagy akik sok helyen hirdetnek.)

2020. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!