Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találtatok állást...

Hogyan találtatok állást mostanában?

Figyelt kérdés
Elvesztettem külföldön az állásomat május óta itthon vagyok vagy 500 állásra jelentkeztem és semmi nem történik a legtöbb esetben. Érdekes mert 2018 körül állandóan hívogattak, most meg semmi. 4 éves pénzügyi tapasztalatom van ( áfa elemző, Ap/Ar, és voltam controllingos is) valamint 6 hónapos kereskedelmi elemző ( gyógyszeripar UK ben) de bölcsész diplomám van. vagyis tapasztalatom van de papírom nincs és nem tudom mit tegyek.

2020. szept. 21. 10:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Röviden: sehogy. Nyáron szereztem meg a diplomámat jogász szakon és azóta semmi, egész nap a linkedin-t és a professiont nézem, mindehova jelentkezek de 99%-ban vissza sem jeleznek. Járom az interjúkat, ha nagy ritkán akad, de utána onnan sem jön válasz, pedig már igencsak lejjeb adtam az igényeimet. Kevés a hirdetés eleve.

Már egyre jobban gondolkodom azon, hogy elmegyek egy mekibe vagy valahova, mert ez így sokáig nem mehet tovább.

Most szaknyelvet tanulok és jövőre elkezdek egy másik egyetemet (közgáz) mert máshogy semmi esélyem nincs.

Te azért jóval piacképesebb területről jössz, mint én, szóval szerintem könnyebben fogsz találni munkát, rengeteg pénzügyes és elemző álláshirdetést látok linkedinen például.

2020. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hat nezd utolso.

en pont nem erzem azt amit mondasz. Sot ha mar itt tartunk en is el el gondolkodok a jogasz kepzesen mg 35 evesen is mert. Minden vezeto itt kb jogasz ( allami) es sok panaszt hallok olyanoktol akik meg anno az allamigazgatasit vegesztek most meg a kozigazgatasi vezetesit hogy nincs ertelme mert ugyis mindig jogasz lesz vezeto.

2020. szept. 27. 08:18
 13/13 anonim ***** válasza:

Az tényleg igaz, hogy a jogi diploma többet ér mint az említett másik két képzés, de én pályakezdő szemszögből nézem a dolgokat. Lehet, hogy sok vezetőnek van jogász végzettsége, de aki most jön ki a jogi egyetemről az vagy elmegy ügyvédjelöltnek bérminimumért vagy elmegy a közigazgatásba szintén nagyon kevés penzért, és a fix bertábla miatt az alig fog növekedni. Már ha nagy ritkán van álláshirdetés valahova.

Míg egy közgazdasági/IT/mernöki stb végzettségnél már jóval nagyobbak a kezdőfizetések és több is a munkalehetőség.

2020. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!