Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 2 óra után visszadobják a...

Ha 2 óra után visszadobják a jelentkezésem egy állásra, akkor min kellene javítanom?

Figyelt kérdés

Délelőtt jelentkeztem egy pozicióra, nem fix álláshirdetés volt, hanem egy állandó "CV beküldő" felület, ahol megjelöltem,milyen pozició érdekelne, azt írták folyamatosan keresik a jelentkezőket. Egy viszonylag ismertebb, nagyobb ügyvédi irodáról van szó egyébként.


Délután 1 órakor jött is az email, hogy bocsi, de nem tudnak behívni interjúra. Mondjuk legalább visszaírtak, mert sokan még azt sem teszik meg.


Ez szerintetek azt jelenti, hogy most nem keresnek embert vagy azt, hogy valami brutálisan gagyi az önéletrajzom és az eddigi tanulmányaim/munkahelyeim? Ilyen gyors kukát még sehonnan nem kaptam, pedig volt már jó pár.


2020. szept. 25. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az valami automata elutasítás volt, felteszem nincs felvétel így járvány közepén.
2020. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudják olyanok, akik nem látták az önéletrajzodat se azt nem tudják, hogy milyen, mennyi tapasztalatod van, se azt, hogy mik voltak az elvárások annál a pozíciónál, amire jelentkeztél?
2020. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy gagyi az önéletrajzod.


A múltkor 750 jelentkezés jött hozzánk egy melóra, ès az önéletrajzok fele annyira igénytelen volt, amit el sem tudok hinni, hiszen tele van a net normális mintákkal.

2020. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen nem olvassák el a CV-ket, csak átfuttatják egy szófelismerő programon. Ha nincsenek benne bizonyos kifejezések, akkor lehet hogy automatikusan elutasítják.
2020. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik nap láttam egy első blikkre profi angol önéletrajzot. Aztán elkezdtem olvasni, minden sorban volt elgépelés/ helyesírási hiba, meg MS Office skillje profi volt, mégis szarul volt tördelve a CV.... én nem hívtam volna be, mivel napi szinten tényleg magas szinten kell a pozícióban az angol és az MS Office.


Főnök behívta, nem jött el az interjúra és le se mondta

2020. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 milyen állásra van 750 jelentkező? Közgazdász/vezető/raktáros?
2020. szept. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Irodai dolgozót kerestünk, főleg pénzügyi területre.
2020. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én elég sokat dolgoztam a CV-men, nem sablon europasst vagy professiont használtam, hanem próbáltam egyedivé és slílusossá tenni, úgy hogy letisztult is legyen és ne menjen át csicsásba. Motivációs levéllel ugyanez. Helyesírást többször is ellenőriztem.

Az viszont igaz, hogy szakmailag nem vagyok a toppon, bár végiggyakornokoskodtam az egyetemet, de az Erasmus és a diákszervezetek kimaradtak sajnos.

2020. szept. 25. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!