Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy jobb egy önéletrajz? Ha...

Hogy jobb egy önéletrajz? Ha van profil kép vagy ha nincs? Miért?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Mindenképp tegyél rá képet. Azt úgy szokás, sokan nem is veszik komolyan azt amelyiken nincs kép. (Ott még nem tartunk MO-n, hogy az legyen a divat, hogy ne legyen kép.)
2020. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
56%

Legrosszabb: Fészbukos bulifénykép, kirándulós-kutyás-bringás fotó, pontyfénykép, önkifejező művészfénykép

Semleges: Nincs kép

Legjobb: Igazolványkép

Csúnya emberről is lehet normális fotót csinálni, kicsit túlparázzák egyesek ezt a diszkrimináció dolgot. Nem az a kép lényege, hogy a felvételiztető nap hosszat a képedet bámulja és szerelmes legyen beléd, hanem hogy mondjuk állásinterjú előtt legalább ő felismerje, hogy kiről van szó, meg LinkedInen is a fotó alapján talál meg először. Továbbá ha felvesznek akkor rögtön lehet az ott található fényképet copyzni a belépőkártyára és belső anyagokra.

Sokan paráznak az igazolványkép témától, mert Magyarországon a rossz minőségű fotográfiák és visszaélések miatt már nem engedi az államigazgatás, hogy az állampolgár maga csináltassa, de pl. a svájci közigazgatásnak van egy " Kriterien für die Annahme von Fotos für Pässe und Identitätskarten " c. dokumentuma: ha az ott leírt követelményeknek is megfelelő neutrális képet csináltatsz az nyugodtan berakható bármely önéletrajzba.

2020. szept. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
ÉN azt látom a legtöbb munkahelyre fényképes önéletrajzot kérnek. Menj csak fel az állásportálokra.
2020. szept. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

#8:


1. Ha jól emlélkszem, egyszer leírtam a karrierutam egy kérdésnél. De nem rémlik, hogy helyi vezető lennék/lettem volna.

2. Dobálózhatsz a diszkrimináció szóval, de a hatékonyság az hatékonyság a világ minden táján, és ugyanazokkal a számokkal mérik.


Ha annyira értesz ahhoz, hogy hogyan milyen információ szükséges a HR-nek, akkor nyugodtan megmondhatod a megoldásokat a felvázolt álláshirdetésekre.


Természetesen egyik állásnál sem feltételezhető, hogy a jelentkezők mindegyike úgy jelentkezett volna, hogy megfelel minden követelménynek. (Tehát a szokásos tényező, "nem felelek meg, de kitudja, hátha felvesznek")


1- Keresünk egy karbantartót, határozott 10 évre, ha csak nem történik valami rendkívüli az illetővel.

Alapkövetelmény: A 10. munkaévben(!!!) is képes legyen arra (beleszámítva a 10 év korosodást a fizikai teljesítmény csökkenésébe), hogy ha lekapcsolnak a liftekhez tartozó nagymegszakítók a 7. emeleten, akkor a pláza lépcsőházához képesti másik végéről, a földszintről indulva, értelemszerűen a lépcsőt használva, 5 percen, azaz 300 másodpercen belül (stopperrel mérve) visszakapcsolja a nagymegszakítókat.

---Hogyan választanád ki, hogy ki az a maximum 3 ember akit egyáltalán behívhatsz interjúzni, és akikből fel is kell venned egyet, valamint az első évben te felelsz érte, ha nem látod a képüket és/vagy nem tudod a korukat?


2- Keresünk egy modelt egy reklámfilmhez.

Alapkövetelmény: Portfólió nélküli, amatőr, akár a model szakmában teljesen szűz lány kell, aki ráér december első 3 hetében (itt ilyenkor van kb. vizsgaidőszak+pótvizsgák az egyetemeken), minden hétköznap reggel 8-tól délután 3-ig.

---Ugyanaz, 3 embert hívhatsz be maximum, egyet fel kell venni, te felelsz érte. Hogyan választod ki a megfelelő 3-at, ha nem látsz róluk képet vagy nem tudod hány éves?


3- Keresünk egy üzletcsoport-vezetőt (rájöttem hogy rosszat írtam korábban, a sima üzletvezetők folyamatosan a boltban vannak), akiknek személyesen csak a meetingeken kell részt venni, egyébként távolról dolgoznak.

Alapkövetelmény: Ha van egy rendkívüli sürgősségi meeting, akkor 1 órán belül érjen be a meetingre, számolva a belvárosi csúcsforgalommal. Ha nem forgalmi csúcsidőben történik a behívás, akkor 45 perc alatt.

---A feltételek ugyanazok. Maximum 3 ember, egyet fel kell venni, te felelsz érte. Hogyan választod ki a 3 embert, ha nem tudod, hogy mekkora távolságra (ergo hol) laknak?


Megj.: Sem a te (HR-es) többi munkádhoz tartozó KPI-d nem csökkenhet (azaz egy dobásod van mindhárom hirdetésnél az interjúztatásra és az alkalmazásra), sem a céges indikátorok, a kiválasztás folyamata miatt.


------------------------------------------------------


Esküszöm, ha valaki megadja ezekre a megfelelő válaszokat, kötök vele egy egyszerűsített megbízási szerződést, és fizetek neki nettó 1millió KRW-t! Az valahol 270ezer HUF körül van! (Az adó- és járulékfizetéssel járó macerát is lepapírozom én!)


#4/#7 voltam.

2020. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%
Az a cég, amelyik fix 10 évre határozott idővel alkalmaz vagy egy órával korábban bejelentett meetingeken személyes megjelenést vár el, az felőlem ott rohadhatna meg, ahol van. Magyarán: az elvárásait hülyeségek, a logikád kuka.
2020. okt. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
29%

#15:


Értem. Szóval nincs rá megoldásod, nem értesz hozzá, és csak terelsz.

2020. okt. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
43%
Ennyi erővel mondhatod, hogy azért nem tudok fákat reptetni, mert nem értek hozzá. Hát nem bazdmeg. Baromságokat nem csinálok.
2020. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17:


Nem kell szégyellni. Nyugodtan valld csak be. Fogalmad sincs, hogy mi lenne a megoldás arra a három alkalmazottra a megadott feltételekkel, mert nem értesz hozzá.


Dobálózhatsz továbbra is légbőlkapott "aranyköpésekkel", csak az a baj, hogy ez pont érvelési hiba. Szalmabábozol.

Nem az volt a kérdés, hogy fákat tudsz-e reptetni. Attól, hogy te szándékosan egy nem létező, eltúlzott fantazmagóriát hozol fel...nem is tudom mikként, hiszen sem érvnek, sem példának, sem analógiának nem megfelelő...még nem fognak megváltozni a tények.


Van 3 pozíció, amit megadott, és reálisan teljesíthető feltételekkel be kell töltetnie a HR-esnek. Tekintve hogy a valóságban nem is olyan rég, betöltésre kerültek ezek a pozíciók, ezekkel a feltételekkel.

Te váltig állítod, hogy nincs szükség bizonyos információkra a beérkezett önéletrajzokban.

Az azt jelenti, hogy akkor meg is van a megoldásod arra, hogy a megváltoztathatatlan feladatot, hogyan oldd meg!

Vagy pedig egyszerűen csak hazudsz, és mégis szükség van azokra az adatokra! Hazudni nem szép dolog!

2020. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy, aki érvelési hibát ejt: én ugyanis egy szóval nem mondtam, hogy értek a HRhez. Azt mondtam, hogy te nem. Meg azt, hogy ezek az infók irrelevánsak, a megkövetelésük pedig diszkriminatív.
2020. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19:


1. Ezt én soha nem is tagadtam, hogy ne értenék a HR-hez. Rád sem azt mondtam, hogy a HR-hez értenél.

Azt mondtam, azt állítod ahhoz értesz, hogy milyen információk kellenek/nem kellenek a HR-esnek egy kiválasztáshoz.


2. De. A szándékosan eltúlzott "ellenpélda", az egyike amit szalmabáb érvelési hibának hívunk.


3. Amennyiben meg tudod mondani, hogy miért irrelevánsak, vagy diszkriminatívak (természetesen a különböző diszkrimináció-típusok definíciójából idézve!), csak nyugodtan.

A)Karbantartó - Miért irreleváns/diszkriminatív, hogy egy nagymegszakító visszakapcsolását (ha 5 percnél tovább áll a lift, perelhetőek vagyunk), adott idő alatt el tudja végezni még a munkaszerződése lejárta előtt pár nappal is?

B)Model - Miért irreleváns/diszkriminatív, hogy egy decemberi első felében zajló reklámfilmforgatás amatőr MODEL pozíciójára, olyat keresünk, akinek biztosan van ideje a forgatásra, illetve megfelelő az arca?

C)Üzletvezető - Miért irreleváns/diszkriminatív, hogy amikor a Fashion Weekend előtti (péntek) este (ami tavaly rendkívüli volt, mert a megelőző években mindig utána (hétfő) reggel) jött az óriási hullám, de várható volt a szokásos utána lévő is, viszont a BangBang-et szabályosan kiürítették, még a tartalékot is, akkor egy rendkívüli meetingen (ugyanis a BangBang-nek 3 munkanapos szállítási határideje van) ott legyen a BangBang üzlet vezetője?

(Minden üzletnél, évente átlagosan 2-3 alkalom van, amikor rendkívüli meetingre van szükség, de nem véletlenül nevezik rendkívülinek.)

2020. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!