Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Abszolút nem tudom mit csinálj...

Abszolút nem tudom mit csináljak látás sérültként?

Figyelt kérdés

Van egy turisztikai közgazdász diplomám és egy bizt.őri okj, de csak ebben dolgoztam.

Most családi üzletben vagyok eladó muszájból.


A diplomámmal nem kezdtem még semmit. Nem is tudom mit kéne mivel nem jól látom a számítógépet; napi több óra kizárt hogy használjam, de ugyanakkor fizikai munka sem lehet a szemem miatt..


Okosnak mondanak de ha az eszemmel keresem a pénzt ahhoz számítógép kell, ha nem így az fizikai munka ami szintén nem jó a szememnek.


2020. szept. 25. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, akinek szintén van egy szembetegsége, elég súlyos lehet meg is fog vakulni vele és ő pl. tolmácsként dolgozik.
2020. szept. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én abszolút nem tudom mihez kezdjek.
2020. szept. 26. 09:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem, mert ehhez a tolmács munkához is kapcsolati úton került csak be.
2020. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát a családi üzletben eladó vagyok de nem az én világom a smink parfüm és műköröm kellékek stb..férfiként
2020. szept. 26. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
A multiknál egyre többször alkalmaznak látássérülteket, mozgássérülteket, stb. mert így mutatják, hogy ők milyen nyitottak, nem diszkriminálnak, stb. Egyik multinál, ahol dolgoztam felvettek egy látássérültet mert nagyon jó volt excelben, gyorsabban írt, mint egy jól látó. Ha van diplomád, nem csak abban a munkakörben tudsz elhelyezkedni. Sok helyen elég az, hogy diplomád legyen, nem is kell kötődnie a munkához. Próbálkozhatsz telefonos ügyfélszolgálatnál, adminisztrációs munkakörökben, stb. nézni kell a hirdetéseket. Persze az fontos, hogy jó legyél a számítógép használatban (főleg MS office), ez mindenkinél alap elvárás manapság, mert mindenhol kell használni.
2020. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen de az orvos is azt mondta ne üljek sokat a gép előtt meg én is érzem hogy nem jó ha órákat ott ülök
2020. szept. 26. 12:03
 7/7 anonim válasza:
52 éves vagyok, látóideg sorvadásom van, 26 éves korom óta lassan de biztosan romlik. Jelenleg 25-30 százalékos a látásom, dioptria nem javítja. Egesz életemben hátrányom volt ebból, egyéni vállalkozó lettem . Nehéz és szűk a kör ahol dolgozhatunk. Multi cégek pl vodafon vagy más is alkalmaznak, pláne ha iskolázott is vagy. Ha rokkantpapírod is van, nagyon kevés adót vonnak. Sajnos meg kell alkudni.
2023. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!