Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lakhatás + 200 nettó miért...

Lakhatás + 200 nettó miért nem elég az embereknek? Meg kelleme tanulni beosztani a pénzt.

Figyelt kérdés

Nem Orbánt kellene szidni meg a cégeket pumpolni.


Sokan még külföre is kimennek több pénzért, mert egyszerűen képtelenek bánni vele.


Nem kellene megadni 400-450 bruttónál nagyobb bérigényt még egy IT-snak sem pláne ha van lakása és albit sem kell fizetnie.


2020. okt. 1. 08:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Tudod léteznek olyan emberek is, akiknek vanak céljaik az életben,vannak igényeik, van érdeklődési körük, hobbijaik amik színt, változatosságot visznek az életükbe.Vannak akik gyereket akarnak nevelni, annak pedig felelős szülőként minden szükséges dolgot meg szeretnének adni ami a testi-lelki fejlődéshez, sikeres jövőjükhöz kell.A másik oldalon meg vannak azok akiknek a nullához közelít az igényszintjük, nem érdekli őket semmi,nem kíváncsiak a világra, nem törődnek a testükkel, ha a 120 forintos sör megvan estére a híradó/film/meccs mellé, a kölyöknek jut parízer az albán kenyérre,az asszony meg néha elmehet fodrászhoz, akkor nincs bennük hiányérzet,elégedettek az életükkel.Nálam nem játszik az, hogy azért dolgozzak, hogy a fizetésemből pont kihúzzam hó végéig, hogy azután is be tudjak menni gürizni.Ez egyenlő a rabszolgasorssal, régen is pont annyit adtak a rabszolgáknak, hogy ne legyenek éhesek, ne lázadjanak emiatt. Nekem kell, hogy anyagilag látható eredménye legyen a munkámnak.Ezt a csodálatos nettó kétszázezret váltsd már át euróra légy szíves, azután ezt az összeget hasonlítsd össze a német fizetéssel.Nálunk 2000 euró körül keresnek a szerelők mint én, van SAJÁT kényelmes szobám, mindennel felszerelve,a munkahelyen kapok ebédet, mindent a cég áll.Ezek után szerinted mennyire vonzó lehetőség nekem az, hogy egy alkoholista bandával nyomorogjak valami magyar munkásszállón, meg a belemet kidolkozzam, havi kétszázért?
2020. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
120-150 es alberletben beosztani?:D wow
2020. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%
Rabszolga mentalitás.
2020. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

11.


Na igen. Sok embernek eleg a zsomle es sor, otthon meg focimeccs. Csak be jojjenek migransok es ne magyarazzanak a pesti "libsik".


200 nal nem kerestem meg tobbet. Nem vagyok alul, sem tulkepzett, de felretenni, tervezni, ezt-azt tanulni (netan sajat alberlet vagy tervezni valakivel)...nevetseges.

2020. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%

Tudod ki élne így, hogy táblázatot vezet? Én biztosan nem.

Annyi az elég amennyi van.

2020. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

"ha van lakása és albit sem kell fizetnie."


A lakás csak úgy nem pottyan, többségében hitelből van. Azt 200 ból ugyanolyan sz,,r fizetni, mint egy albérletet

2020. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Savanyú a szőlő, kispajtás?

Képzeld, aki jó fizetést kap, az azért kapja, mert egyrészt tanult, másrészt annyi értéket állít elő a munkájával, amivel bőven többet kitermel a cégnek, mint amennyibe a bére kerül.

Egyébként meg nettó 200 kutyafülére sem elég, pláne Budapesten.


Nekem pl nincsenek nagy igényeim, ketten vagyunk a feleségemmel (plusz egy kutya), gyerek nincs. Panellakás, kis városi autó, semmi luxus. Mégis, havi 200-ból lehetetlen volna.

És képzeld, évek óta vezetem a költségvetésemet, saját programot is írtam hozzá. És pontosan tudom, mire mennyi megy el és azt is, hogy nem szórjuk a pénzt fölösleges dolgokra. Viszont a normális minőségű kajáról, az évi egyszeri nyaralásról és a havi egy-két éttermes-szórakozós estéről nem fogunk lemondani! Tudod, élni is kell, nem csak vegetálni!


De nézzünk egy Budapesti IT-s embert, aki egyedül él. Ha albérlet, akkor kb 120 ezer havonta. Ha saját lakás, arra is jó eséllyel hitelt fizet, az is legalább 80 ezer még akkor is, ha az árak elszaladása előtt vette.

Kaja havonta egy embernek minimum 45 ezer. Rezsi kb 40 ezer. Már 165-nél járunk! Legyen egy kisautó, aminek a havi fenttartása 30 ezer. Kellenek háztartási dolgok is, havi 10. Kis szórakozás havi 15. Ez már 220 és még nem ment nyaralni, nem tett félre nyugdíjra, stb.


Normális élethez a havi bruttó 400 éppen hogy csak elég!

2020. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyád
2020. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Legyen, ha veszel nekem egy lakást, akkor megelégszem a nettó 200 ezerrel. A rezsit is te állod természetesen, mert az is a lakhatáshoz tartozik.
2020. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!