Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cukrásznak milyen a...

Egy cukrásznak milyen a munkaideje?

Figyelt kérdés
Hogyan oszlik el a heti 40 óra? 5x8 óra vagy más?

2020. okt. 2. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyesmi foglalkozásokban általában munka van, nem munkaidő.
2020. okt. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Látástól vakulásig, amikor megrendelés van.
2020. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

A szomszéd utcában van egy cukrászat. Hajnalban, 5 órakor már ott van a cukrász, mire kinyit a cukrászda 10 órakor, már tele a polc. De a cukrász csak du 2 körül szokott elmenni - mert nyilván addig a tortarendeléseket, házhozszállításra (a tulaj szokta néha kivinni, nyilván nagyobb megrendelésnél), stb csinálja.


Szóval, ahogy 2-es is írja: látástól vakulásig.

2020. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ez tök változó az se mindegy hogy milyen megrendelések vannak.
2020. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Papíron 40 óra ugyanúgy, mint máshol.


Viszont nem igazán van szabad hétvége, ünnepnapok meg felejtősek. Munka van. A karácsony is jó téma volt. Persze, nyissunk ki nyugodtan 26-án, mi nem akarunk otthon lenni a családunkkal. Húsvétot is nyugodtan ellehet engedni, minek az.


A túlóra szinte kötelező és elvárt.


Pontosan azért hagytam ott és képeztetem át magamat, mert rájöttem, hogy engem ez zavar, hogy munka után is munka van. Volt, hogy szabadnapomon is bementem segíteni (ez az én jófejségem és butaságom volt).


Rájöttem egy pár év elteltével, hogy én olyan állást szeretnék, ahol a hetvége szabad, az ünnepnap magától értetődő és nem néznek csúnyán, mert a munkaidő végeztével leteszen a munkát és haza megyek (túlórákat nálunk nem volt szokás fizettni).


Amúgy szép szakma.

2020. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
10-12 órás műszak a minimum szerintem, tapasztalataim alapján. Az, hogy hány nap meg mennyi túlóra az függ attól is, hogy mennyire van vagy nincs emberhiány, illetve szezontól is, mert ünnepek környékén több a megrendelés.
2020. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!