Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pszichológusként milyen ma az...

Pszichológusként milyen ma az élet?

Figyelt kérdés
Érdekel a pszichológia. Eddig nem tudtam mivel is foglalkozzak, így a vendéglátásban helyezkedtem el üzletvezetőként. El kezdtem olvasgatni a témában. Érdekelne hogy aki jobban benne van ti hogy látjátok a szakmát ma és a jövőben milyen irányt vesz?

2020. okt. 4. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
5 év tanulás, 4 év közalkalmazotti fizetés, utána talán lehet hozni egy átlagos keresetet és folyamatosan tanulni kell meg képezni magad. Ha van időd és pontod (egyik legmagasabb ponthatár egyetemen, fizetősre még több kell mint államira) akkor hajrá. Mesterhez jó ha van felsőfokú angolod, és a diplomához két idegenyelvből középfokú kell.
2020. okt. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

4 éve végeztem és nem teljesen értek egyet az első hozzászólóval.

5 év tanulás, az bizony igaz. 3 év alap, 2 év mester mire megkapod a pszichológus diplomát.

Nem értem mi ez a 4 év közalkalmazotti fizetés, amit írt. Ott helyezkedsz el, ahol akarsz. Nekem van csoporttársam persze közalkalmazottként, de sokan vannak cégeknél pl HR-eskét, fegyveres testületeknél pszichológusként, gyermekfejlesztő központokban (magán is van nem csak állami). pl.: közalkalmazottként tényleg nem jó a fizetés, de pl fegyveres testületnél nettó 300 megvan + cafeteria.

Fizetősre nálunk nem kellett több, mint államira, sőt... de persze ez évfüggő is lehet.

Felsőfokú angol sem kell hozzá.

2 középfokú persze kell a mesterihez, de az egyiket kiválthatod eszperantóval is....több csoporttársam is azzal tudta le 2 hónap alatt.

Magánban jól lehet keresni (óránként 6-12.000 tapasztalattól függően), viszont végzés után érdemes még 1-2 év gyakorlatot szerezni, mielőtt elvállalsz magán esetet. Valamint ez otthon nem kivitelezhető, többen összefogva viszont irodabérléssel is megéri.

2020. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm és örülök hogy válaszoltál. Nagyon érdekel a pszichológia. Az a gondom hogy 24 évesen fogom befejzni az érettségit most jelenleg egy felsőfokú angolt csinálok. Mert ebben az évben nem tudtam elkezdeni. A ki alakult helyzet miatt sokminden összejött. Szerinted nem késő belekezdeni ilyen idősen? Úgy érzem ez az amit tudnék életem végéig csinálni. Végső célom, álmom egy magánpraxis de az nagyon messze van és még nagyon sok munka. Ha 2 nyelv kell még az érettségi előtt megcsinálám.
2020. okt. 4. 22:58
 4/12 anonim ***** válasza:
És hol találsz fegyveres testuletnel allast?
2020. okt. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Sosem késő semmibe belekezdeni. Nekem voltak 40 éves csoporttársaim, akik most jöttek rá, hogy pszichológusok szeretnének lenni. Semmivel nem vagy elkésve, soha.

Magánpraxis tényleg nagyon sok idő, erre alapozni nem éri meg. Mert különben az odáig vezető úton szenvednél. De végső célnak jó :)


Hogy hogy hol találsz? Jelentkeztem a hirdetésre (én pl profession-ön át), mint mindenki más. Mehetsz állami céghez ( rendőrség, katasztrófavédelem, börtön, börtönkórház stb) vagy mehetsz magán útra ( fegyveres biztonsági szolgálatokhoz kiválasztásra) Én állami szférában vagyok, nem közalk fizetés, hanem nettó 300+ cafeteria, felszerelés után. Volt csoporttársam az egyik hazai legnagyobb fegyveres biztonsági cégnél van kiválasztáson, jobban keres, mint én.

2020. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
férfiak vagytok?
2020. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyikünk sem férfi.
2020. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem értem ez miért lényeges? Én egyébként férfi vagyok.
2020. okt. 5. 17:40
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

5év mulva nem fog mukodni.

Most vanogat rá igény és lesz rá igény még max 1-3 évig, de mire befejezed nem.

Természetesen nem akarlak befolyásolni ha mindenképp ezt szeretnéd.

Nézd a gazdasági helyzetet, figyeld mi van kialakulóban stb.

Egy világgazdasági kutató.

2020. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na és miért nem mr kutató?
2020. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!