Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik “életet” választanátok?

Melyik “életet” választanátok?

Figyelt kérdés

(A) Élet Budapesten, saját de 1,5 szobás lakásban kb. 450.000 ezer forintos (bruttó) fizetessél.


(B) Élet Nyugat-Európai nagyvárosban kb 2500-3000 eurós (bruttó)fizetéssel + a budapesti lakás bérleti díja.



A szituációba egyedülálló, gyerek nélküli személynek képzeljétek magatokat. Aki tudja indokolja is a döntését!



2020. júl. 27. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Magyarországot választanám, külföld engem csak azzal tudna elcsábítani ha az otthani megélhetési költségek többszörösét keresném meg. Mert ott a Budapesti megélhetési költségek 2x számolni kell legalább, és azon felül, már sokkal jobban éljek ha egyszer idegen országba voltam kénytelen menni
2020. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

2500 bruttónak Németországban durván 1600 a nettója kb, ugyanis te, mint egyedülálló, gyerektelen a legrosszabb adóbesorolást kapod.



Mondjuk egy átlagember ennyit keres ott 2500-3000 körül.Persze, ha senior account manager vagy hasonló, akkor többet.

2020. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
C. Idehaza, Bp agglomerációjában, magyar átlagfizetés főállásból + vállalkozásból egy kis mellékes havonta.
2020. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Én is ezen dilemmázok, nehezen adom fel a saját lakást és a jó munkahelyet, de mégis vonz a külföldi élet, ki akarom próbálni...
2020. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
B, mert mindig is vonzott külföld, és hiába kevés a kereset, amit megadtál, ha fejlődök, továbbképzem magam stb. akkor lesz jobb fizu is.
2020. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Nekem ezek közül egyik "élet" sem tetszik, mert jelenlegi helyzetem az, hogy Magyarországon dolgozok gépkezelőként egy gyárban, ahol havonta a bruttó 650-700 ezreket megkeresem. Ez nettóban havi szinten olyan 430-500k között mozog fizetésben. Emellett bérlek egy nagyon olcsó albérletet ami cakkpakk max. 60k havonta úgyhogy nekem ez így nagyon is jó. Külföld alapból nem vonz esetleg, mint turista. Szóval C.
2020. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

B) életet élem jelenleg, igaz még nem keresek sokat, mert egyetemista vagyok, és csak részmunkaidőben dolgozom heti 16 órát. Lassan végzem (jövőre) és olyasmi kezdőfizura számítok, mint amit leírtál, talán kicsit többre. Tudással és szorgalommal, nagyon gyorsan lehet fizetésemeléshez jutni.


Később viszont szeretnék visszaköltözni Budapestre, mert mégiscsak ott éltem 20 évet, lakásom is ott van/lesz. Ez jelenleg ki van adva, de ha visszaköltözöm akkor a szüleimtől megkapom ajándékba. Ha nem költözöm vissza, akkor valszeg nem lesz az enyém, legalábbis így állapodtunk meg. Mindenképp szeretnék egyetem után külföldön dolgozni pár évet, mert én így is rengeteg pénzt tudtam félretenni diákként, pedig egyáltalán nem nyomorgom, sőt, bármit megengedhetek magamnak amit kigondolok, rendszeresen eljárok szórakozni, étterembe stb. Azt mondjuk hozzátartozik, hogy a szüleim is támogatnak, de nem olyan nagyon sokkal.

2020. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Ja, és ha érdekelne, hogy miből tudtam félretenni, akkor elmondom, hogy az állam támogatja a dolgozó diákokat, nem is kevés pénzzel. Általában annak a nagy részét félre tudom tenni, és abból élek, amit megkeresek + amit a szüleim adnak. #7 voltam
2020. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Megjött a gyári gépkezelő az érettségivel és bruttó 700 ezres fizetéssel,de emelt a téten a lakhatást is megoldja 60 ezerből rezsivel együtt.
2020. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
9: Emelt, mivel ketten bérlünk egy 2 szobás lakást és így a költségek is feleződnek. Erre varrjál gombot apám!
2020. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!