Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Áru-összekészítőként dolgoztam...

Áru-összekészítőként dolgoztam egy szegedi raktárban (Hansa Kontakt Kft.) és miután felmondták a szerződésem nem fizették ki a jutalékot, csak az alapbérem. Kihez tudnék ezzel a panaszommal kapcsolatban fordulni?

Figyelt kérdés
Egy munkaerő-kölcsönző cégen keresztül voltam alkalmazva, ők azt mondták, hogy a jutalékot nem kötelesek kifizetni, ennek sorsáról a Hansa dönt, hogy megadja vagy sem. Kértem, hogy küldjék el számomra azt a dokumentumot ahol ez le van írva, és erre azt a választ kaptam, hogy ez sehol nincs leírva. Szerintem ez így se nem korrekt, se nem szabályos.

2020. okt. 6. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Mégis miféle jutalékról van szó?

Valamilyen teljesítményt díjaznak vele, amit vagy teljesítettél vagy nem?

A munkaerő kölcsönző mégis honnan tudná, hogy azt te teljesítetted?

A szerződésedet miért mondták fel?


Azért kérdeztem ennyit, mert lehet, hogy nem is vagy jogosult arra a bizonyos jutalékra és akkor felesegesen mennél bárhová.

2020. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesítmény alapú jutalék van a cégnél, ami annak függvénye, hogy mennyi árút szedtél össze egy hónapban.

A munkaerő kölcsönző minden hónapban utálta a jutalék összegét is, kivéve az utolsó hónapét amikor felmondtak nekem.

A próbaidő lejárta előtt nem sokkal mondták fel a szerződésem, nem indokolták meg.

2020. okt. 6. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:

"Teljesítmény alapú jutalék van a cégnél, ami annak függvénye, hogy mennyi árút szedtél össze egy hónapban."


Amennyiben nem teljes hónapot dolgoztál a felmondás előtt, akkor lehet, hogy az az oka.

Próbaidő alatti felmondásnál nem kötelező indokolni a felmondás okát: sem Neked, sem a cégnek.

2020. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az utolsó hónapban sajnos lehet úgy dontottek nem adnak plusz jutalékot mert elmész. Nagyon sajnos van ilyen . Azt mondják hogy nem kotelesek és probléma megoldva . Igazán sajnálom.

Hány napot dolgoztál az utsó hónapba?

2020. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
14 ledolgozott munkanapom volt.
2020. okt. 9. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a jutalék, mint kötelező "bérezési forma" nem szerepel a szerződésedben, akkor nem kötelesek adni. Ha benne van, hogy alapbér + jutalék, akkor pedig a jutalék juttatásának feltételeit belső szabályzatnak kell tartalmaznia. Nem tudjuk, hogy mi van a belső szabályzatban (ha egyáltalán van). Lehet, hogy az, hogy a munkaviszony megszűnésének hónapjában nem jár.

Nem tudjuk...


Egyébként minden munkaügyi jellegű problémával a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőséghez lehet fordulni panasszal. Ők az illetékes hatóság.

2020. okt. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!