Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek milyen volt az első...

Kinek milyen volt az első munkája pályakezdőként a pénzügyi szférában?

Figyelt kérdés

Gazdasági szakon frissen végzett diplomás pályakezdőként elképzelésem sincs, hogyan történik egy esetleges betanítási időszak, számtalan helyen megfordultam diákmunkásként, de ez mind fizikai munka volt, nem pedig irodai, így irodai munkakörben semmi tapasztalatom.


Legfőképp arra vagyok kíváncsi, hogy megtanítanak mindenre amire szükség van, ahhoz hogy az adott pozíciót betöltsem?


Egyetlen dolog miatt merül fel bennem a kérdés, az pedig az, hogy egyetemet elvégezve egyáltalán nem érzem azt, hogy bármi tudásom is lenne akár pl. a könyvelés területén amiket a gyakorlati életben alkalmazni kell.


Szép és jó, hogy egyetemen megtanítottak papíralapon (pl. könyvelni), de az életbe nem használtam pl. SAP rendszert, nem állítottam össze adóbevallást. Azt érzem semmi olyan gyakorlati tudást nem adnak át egyetemen, amit hasznosítani lehet a gyakorlatban, azon kívül, hogy tudjuk használni a word-ot és excel-t. Tudom, hogy ez a magyar oktatási rendszer sajátossága, de ez nem nyugtat meg és nem is erre irányul a kérdés.


Kinek hogyan telt az első munkanapja? Milyen tapasztalatai voltak az első munkájával kapcsolatban? Elmondtak neked mindent vagy egyből úgy gondolták, hogy ezeket már tudnod kell és magadtól meg kell tudnod oldani? Minden érdekelne ezzel kapcsolatban.



máj. 2. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Junior üzleti elemző poziba vettek fel egy multihoz br 830k kezdőfizuért diplomázást követően. Kaptam egy senior csajszit mentornak magam mellé aki egyébként imádott oktatni és nagyon jól is magyarázott (egyetemen is demonstrátorkodott elmondása alapján amikor még hallgató volt). Mellette kaptam a főnökség részéről mindenféle belsős céges dokumentációt, anyagot és korlátlan udemy előfizetést hogy utána tudjak nézni ha valami nem világos, de ezekre nem volt szükség mert a "mentorom" mindent elmondott részletesen. Megbeszéltem vele, hogy én nem ragaszkodok a bejáráshoz (egyébként hybrid munkavégzés volt a szerződésben 3 nap on-site 2 nap ho) így az első hét kivételével home officeból dolgoztam, a próbaidőszakban kb 2-3 órát beszéltem a mentorommal a nap hátralévő részében pedig otthonról azt csináltam amihez épp kedvem volt pl: játszottam, napoztam, jacuzzi stb... Nagyjából 4-5 hónap után kezdtem el valós tevékenységet csinálni miután a mentorom elmagyarázott mindent, azt is úgy hogy képernyőmegosztással figyelte hogy mit csinálok és kérdezgettem tőle vagy épp mondta, hogy mit hogy kell. Durván fél év után önállóan is megcsináltam a feladatokat de ha bármi kérdésem volt mindig hívhattam a mentoromat. Mostanra közel másfél éves tapasztalattal pedig full magabiztos vagyok sokszor új dolog esetén is bedobom mesterséges intelligenciának vagy megoldom magamtól csak végső esetben kérek segítséget mert már rutinos szakember vagyok.
máj. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
#1 az kimaradt hogy természetesen mindenki felállt s megtapsolt téged/s
máj. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Azért közel másfél év után azt mondani, hogy rutinos szakember….
máj. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
(Szerintem az 1-es csak parodizálni akart valakiket :))
máj. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 IgaziÚriember ***** válasza:
16%

Ilyen mentalitású embereket fel sem veszünk amivel te rendelkezel kérdező, mert a panaszkodáson és a kifogások keresése mellett semmit nem tettél annak érdekében, hogy piacképes tudást szerezz. Az egyetem fundamentális alapismereteket nyújt amire támaszkodva később fejlődni tudsz, de a te felelősséged egy pozíció betöltéséhez szükséges ismeretek elsajátítása. Minket -mint munkáltató- végképp nem érdekel, hogy te az egyetemi éveid alatt mivel b@sztad el az idődet (teljesen irreleváns fizikai diákmunka), mi olyan embereket keresünk akinek van legalább minimális szakmai tudása hard skilljei és a szükséges szoftverek ismerete.


Arról csak és kizárólag te tehetsz, hogy diplomázásod idejére word és excelen kívül nem értesz semmihez és egy mezei adóbevallást sem vagy képes megcsinálni és utána nézni internetes ingyenes forrásokból... Az ilyen életképtelen egyénekre semmi szüksége egy cégnek akibe ennyi motiváció és önállóság sem szorult, hogy ha már az egyetem alatt nem diákmunkázott releváns területen akkor legalább utána nézzen a dolgoknak.


Nálunk úgy néz ki a felvételi folyamat, hogy előszűrjük a jelentkezőket egy technikai interjú keretén belül és elvárjuk a minimális alapismereteket. Ha ez nincs meg akkor viszlát, ha meg van akkor kap 1 dedikált senior kollégát mentornak akinek a feladata a vállalati szabályozásra vonatkozó ismeretek átadása, nem pedig az, hogy 0-ról oktasson le olyan dolgokat a junior kollégának aminek a hiányával küzd. Maximum másfél hónapot adunk arra, hogy javarészt önállóan el tudja végezni a munkáját a junior kolléga vagy maximum minimális támogatással, ha ezidő alatt nem fejlődik ilyen szintre és továbbra is a kezét kell fogni neki, mert nem tudja ellátni a feladatát, az ilyenektől a próbaidőszak alatt megszabadulunk. Szóval erősen javaslom, hogy a hiányosságaidat mielőbb pótold, ha már az egyetemi évek során csak melegedni jártál az intézménybe és a lábadat lógattad vagy nem sok jövőd lesz a területen, mehetsz vissza árufeltöltőnek vagy a mekibe ahol legalább van tapasztalatod.

máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon jó drága 5-ös. Vicc vagy! Mivel b@sztam el az időm? Pl. Egyetem mellett heti 50 órákat dolgoztam, azért, hogy el tudjam magam tartani. Tudod nem mindenki születik, olyan családba aki tudja támogatni. Megnézném melyik pénzügyi cég dolgozik éjszakai munkarendben, mert hát ugye csak az éjszakai munkavégzés jót szóba, hogy minél többet tudjak dolgozni.


Az önállóságról és motivációról pedig csak annyit, hogy annál nagyobb nem kell, hogy 14 éves korod óta dolgozz, azért, hogy ki tudj törni egy bizonyos társadalmi rétegből.


Ritka egy megkeseredett ember lehetsz!

máj. 2. 10:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Mind szakmailag, mind emberileg gusztustalan a kommented! Remélem nem valami vezető beosztásban dolgozol, mert ha igen, akkor a jó Isten mentsen meg mindenkit tőled, de az egész cégtől is, ahol ilyen embereket foglalkoztatnak!
máj. 2. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan így indultam mint te, az SAP meg az egyéb technikai jellegű hozzáértés kimaradt az egyetemen, ám annak a megtanulására nem az való. Később sem volt rá szükségem mert pályakezdőként könyvvizsgálaton helyezkedtem el, és az a szakmai kérdésekre összpontosít, nem arra hogy így vagy úgy kell betáplálni valamit a rendszerekbe. A számvitel szabályai a fontosak és ugyanazt a végeredményt kell látni egy SAP-ben mint egy Oracle-ben vagy egy sima excelben, kockásfüzetben vagy egy cetlin. Én jelenleg sem rendelkezem SAP meg egyéb ERP felhasználói rutinnal, de nincs is rá szükségem, mert egy olyan szakmai utat jártam be, amihez nincs erre szükség, és jelenleg már én határozom meg egyes tranzakciók elszámolásának mikéntjét, egy sima word dokumentumban és utána akik egész nap az ERP rendszerbe vernek be debit-crediteket, meg reportokat generálgatnak, eszerint járnak el… Az elméleti, szakmai tudás az, amire szükség van, az SAP meg ezek a rendszerismeretek cégspecifikusak. Nem cégspecifikus tudás kell hanem olyan amiért bármely cég fizet, mert univerzális ismeret. Az IFRS, US GAAP vagy az adózási szabályok beható ismerete, valamint a pénzügyi piacok, a közgazdaságtan örökérvényű működési szabályainak ismerete is elég, sőt egyedül ezek fontosak. Ami ezen kívül lényeges, az az, hogy gyorsan tudj alkalmazkodni a környezethez, gyorsan átlásd a folyamatokat, a helyi szabályokat és gyorsan tanulj, értsd meg, hogy miről van szó. Ezek a soft skillek amik szintén nem az egyetemen ragadnak az emberre hanem pályakezdőként, ha az megfelelő munkahelyen történik.
máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!