Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki nem minimálbért keres...

Aki nem minimálbért keres miért hivatkozik az emelt minimálra mint béremelési érvre-indokra?

Figyelt kérdés

Van itt nálunk egy ember aki minden januárban csinálja a műsort, Januárban emelik államilag a minimálbért, és ő, aki bőven nem minimált keres, veri az asztalt, hogy KÖVETELI hogy a minimál emelés arányában az ő bérét is emeljék. Ha a minimál emelése 8%, akkor ő is annyit követel. Nincs egyéb érve az emelésre, ez az érve. És furcsa módon teret is adnak neki, megkapja.


Kérdésem: ez érv a béremelésre hogy a minimálosoknak emeltek, akkor nekem is-ha egyszer és nem is vagyok minimálos?


2020. okt. 8. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ér annyit a cégnek a munkája hogy megfizetik neki, akkor valószínűleg esetében igen.
2020. okt. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na de akkor meg eleve kár a minimálra hivatkozni. Mondhatná azt hogy emeljetek vagy elmegyek máshova.
2020. okt. 8. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom kiváló munkaerő lehet az ember, keményen dolgozik minden nap a cégért. Így pedig jogosan követel magának magas fizetést. A vezetés pedig mivel hozzáértő nem akar elveszíteni egy kiváló munkatársat, így a fizetésemelést is megkapja minden évben. Nincs ebben semmi furcsa, gondolom te is meg akarnád tartani a kiváló munkaerőt,ha céged lenne.
2020. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Ugyanezzel a taktikával nálunk is bepróbálkozott nem egy ember már.

Egyik sincs már itt, csak ennyit mondok róluk.

2020. okt. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Valahol megértem őt is. Korábban kjt-ben (közalkalmazásban) dolgoztam, aki C és D kategóriában volt, minden évben megérezte a változást, mert ugye a g.b.m.-re kötelező kiegészíteni a fizut. Én, aki F kategóriában voltam (akkor még a léc felett, ma már az is elnyelődött), nem tapasztaltam semmilyen változást. Egy idő után elegem lett és felmondtam. Jött a puffogás, hogy képes vagyok nagyobb fizetésért munkahelyet váltani.. No comment...
2020. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az alapítványi iskolás elmebeteget, miért érdemes ilyennel foglalkozni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

(feltéve, hogy nem te vagy az)

2020. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!